יום שישי , 22 מאי 2015

Home » T.V » "החיים כשמועה" אוטוביוגרפיה תיעודית של משפחת דיין בערוץ 10

"החיים כשמועה" אוטוביוגרפיה תיעודית של משפחת דיין בערוץ 10

 

לראשונה בטלוויזיה- אסי דיין מספר באופן נדיר וגלוי את הסיפור האמיתי של משפחתו.

"החיים כשמועה"- סדרה דוקומנטרית משותפת לערוץ 8 של הוט וערוץ 10 ,

אוטוביוגרפיה תיעודית של משפחת דיין , תשודר החל מה 13.1 בערוץ 10 ומה4.2 בערוץ 8

רבות נכתב על חייו של אסי דיין, והוא רואיין אינספור פעמים בכלי התקשורת. אך מעולם לא נפרש כך סיפור חייו המלא, מילדותו ועד לזקנתו, כמכלול המקשר בין שלל האירועים, חיי הנפש, היצירה והרעיונות, של האדם המיוחד הזה.

חייו של אסי הם דרמה ענקית, כמעט מיתולוגית, על אבות ובנים, על יצירה וקולנוע, על סיפורה של המדינה. אלו חיים מלאי פורענויות ורגעי חסד, יצירה ומשברים נפשיים, תהילה והרס עצמי. זהו גם סיפורה של משפחת דיין המיתולוגית, המשפחה המהוללת והמקוללת, ממשה דיין ועד ליאור דיין.

לאורך הסדרה, אסי מספר בקולו החם והמוכר את קורות חייו, מתבונן אחורה בזעם, בחמלה ובהומור, ובוחן את מעשיו ואופיו בזכוכית מגדלת ובסכין מנתחים. בין השאר הוא חושף סיפורים שמעולם לא דיבר עליהם, כמו למה כבר בגיל 3 כתבו עליו בעיתון! , איך בגיל 14 היה קורא כל שבוע את "העולם הזה" בכדי ללמוד על בגידותיו של אביו, איך לוהק ל"הוא הלך בשדות" בגלל שם משפחתו, מדוע חצה את הקווים אל סרטי הבורקס, איך יחד עם ליאור הידרדר לסמים, ועוד…

קולו של אסי מלווה בחומרים ארכיונים עשירים ונדירים שרבים מהם טרם נראו, דוגמת- צילומי סטילס מארכיונים בצרפת ובאיטליה של משפחת דיין בשנות החמישים, מייקינג אוף של הסרט הבינלאומי הראשון שבו אסי שיחק "היום בו צפו הדגים", ראיונות בטלוויזיה האמריקאית משנות השבעים בהם אסי מדבר נגד הדעות הפוליטיות של אביו, ראיון שנערך עם אסי בשנת 87 עם צאתו מהאשפוז הראשון ומעולם לא שודר, קלטות סאונד מהלילה בו אסי ניסה להתאבד בשנת 94, ועוד…

"נראה לי שחייתי כבר מספיק בשביל ארבעה אנשים, הגיע הזמן לסכם, לעשות ספירת מלאי.”

כך, במילים מושחזות ובסרקזם אופייני פותח אסי את הסדרה. ואכן, כאשר צופים ברצף האירועים הלא יאומן שעבר אסי דיין במשך השנים, קשה להאמין שמדובר בסיפור חיים של אדם אחד.

קרני זיו, סמנכ"ל תוכן בערוץ 10 : אסי דיין הוא תולדות מדינת ישראל ותרבותה- הוא גם מדורת השבט וגם האיש ששורף את המועדון. ערוץ 10 גאה להיות שותף של ערוץ 8 של הוט ביצירת טלויזיה אלטרנטיבית, בועטת, ומאתגרת . התחלתי את הפרוייקט בתפקידי הקודם בהוט, ואני שמחה לסגור את המעגל המשותף בערוץ 10, שזכה השבוע בנשימה ארוכה לשנתיים נוספות של עשיית טלויזיה מצויינת .

במאים: עדי ארבל, מויש גולדברג.

מפיקים: אמיר הראל, איילת קייט -למה הפקות.

עורכת: טל רבינר

צלם : שרק דה מאיו

מפיקה בפועל : מיכל אליאב

"החיים כשמועה"- סדרה דוקומנטרית משותפת לערוץ 8 של הוט וערוץ 10 ,

אוטוביוגרפיה תיעודית של משפחת דיין , תשודר החל מה 13.1 בערוץ 10 ומה4.2 בערוץ 8

"החיים כשמועה" אוטוביוגרפיה תיעודית של משפחת דיין בערוץ 10 Reviewed by on .   לראשונה בטלוויזיה- אסי דיין מספר באופן נדיר וגלוי את הסיפור האמיתי של משפחתו. "החיים כשמועה"- סדרה דוקומנטרית משותפת לערוץ 8 של הוט וערוץ 10 , אוטוביוגרפיה תי   לראשונה בטלוויזיה- אסי דיין מספר באופן נדיר וגלוי את הסיפור האמיתי של משפחתו. "החיים כשמועה"- סדרה דוקומנטרית משותפת לערוץ 8 של הוט וערוץ 10 , אוטוביוגרפיה תי Rating:

תגובות (5)

השאירו תגובה

scroll to top