יום ראשון , 20 ספטמבר 2020

Home » הודעת עיתונות » "הליידי בדירה 6 " , זוכה השנה בפרס האוסקר לסרט הדוקומנטרי הקצר– יוקרן בפסטיבל דוקאביב 2014

"הליידי בדירה 6 " , זוכה השנה בפרס האוסקר לסרט הדוקומנטרי הקצר– יוקרן בפסטיבל דוקאביב 2014

סרט על ניצולת השואה הקשישה בעולם- "הליידי בדירה 6"

זהו סיפורה של זומר – ניצולת השואה הקשישה בעולם. בגיל 109 אליס זומר עדיין קמה בכל בוקר כדי לנגן בפסנתר. עוברים ושבים, כמו שכניה בצפון לונדון, עוצרים כדי להקשיב, והיא מרגישה בת מזל, הכי בת מזל בעולם. היא נולדה בפראג, בבית שבין מבקריו היו גם קפקא ומאהלר, ומגיל 10 ידעה שתהיה מוזיקאית. כשהנאצים כבשו את צ'כיה בעלה הכנר נלקח ממנה, והיא ובנה נשלחו לטרזיינשטט. זומר ניצלה בזכות העובדה שניגנה בתזמורת המחנה. אחרי המלחמה היא עלתה לישראל וכאן הפך בנה לצ׳לן מצליח (בתזמורת הפילהרמונית) . אלא שגם אותו היא איבדה, כשמת במפתיע והוא בן 64 בלבד.

אך זומר מתעקשת לא להרפות מהאופטימיות ושמחת החיים נוסכות ההשראה שלה. היא ושתי חברותיה, גם הן ניצולות שואה, מנסות להסביר איך שינתה אותן חוויית הזוועה של השואה, ואיך המוזיקה והיופי שמצאו בעולם למרות הכל, הפכו אותן למאושרות.

 

ארצות הברית / קנדה / בריטניה 2013, 39 דקות, אנגלית, תרגום לעברית
בימוי: Malcolm Clarke


***הסרט יוקרן בפסטיבל דוקאביב ביום שישי ה 9/5/14 .

"הליידי בדירה 6 " , זוכה השנה בפרס האוסקר לסרט הדוקומנטרי הקצר– יוקרן בפסטיבל דוקאביב 2014 Reviewed by on . סרט על ניצולת השואה הקשישה בעולם- "הליידי בדירה 6" זהו סיפורה של זומר – ניצולת השואה הקשישה בעולם. בגיל 109 אליס זומר עדיין קמה בכל בוקר כדי לנגן בפסנתר. עוברים סרט על ניצולת השואה הקשישה בעולם- "הליידי בדירה 6" זהו סיפורה של זומר – ניצולת השואה הקשישה בעולם. בגיל 109 אליס זומר עדיין קמה בכל בוקר כדי לנגן בפסנתר. עוברים Rating:

השאירו תגובה

scroll to top