1 בדצמבר 2023 12:10

אנסמבל גולהא – בהופעה – מוסיקה פרסית

']מוסיקה פרסית קלאסית אותנטית ו"טיול וירטואלי לאיראן"

22 במרץ, אולם שטיינברג בחולון

אנסמבל גולהא (ensemble golha), הרכב המבצע מוסיקה פרסית קלאסית, יהודית, ואותנטית, יקיים את המופע הקרוב ב 22 במרץ  2014 באולם שטיינברג, בחולון. המופע ישלב את נכסי צאן ברזל של המוסיקה הפרסית העממית והקלאסית בשילוב עם הרצאת שקופיות החווייתית והמרגשת של המרצה דיוויד ניסן (טיול וירטואלי לאיראן), אשר תעסוק באיראן המודרנית עם דגש על תרבות, אמנות, אדריכלות, מעמד האישה, היסטוריה, יהודי איראן ועוד.

 

אנסמבל גולהא, הינו הרכב מוסיקלי המציג רפרטואר מוסיקה פרסית ומוסיקה של יהדות איראן . ההרכב, שהוקם בשנת 2008, מציג קטעים אינסטרומנטאליים, קטעי שירה ודקלום של משוררים יהודים ידועים כגון האפז, סעדי ומוולאנה (רומי) . האנסמבל התאחד ביוזמתו של מנשה ששון, מנהל האומנותי של האנסמבל ונגן הסנטור המלווה כבר שנים את להקת הברירה הטבעית. האנסמבל מצליח להביא את הצלילים הייחודיים ולחנים עממיים של זמרים ידועים כגון דלקש, מרזייה, היידה, מהסתי, גוגוש, סימה בינה ועוד, והמשקלים והחריזה המיוחדים למוסיקה הפרסית ויהודית לקהל המאזינים באופן השובה גם את אוזנם של מי שאינו רגיל לצליל הייחודי מהבית.

 

חברי האנסמבל, כולם בעלי ידע וניסיון מוסיקלי נרחב והופעות ברחבי העולם, כאלו המנגנים על כלים אותנטיים  וייחודיים.  מנשה ששון– סנטור, משה הגיגי– זארב,  יעקב מירון – חליל צד, ניר סרוסי ו אביבה אלייב – כינור, מרינה טושיץ' – עוד, פארזנה כהן– סולנית.

את האנסמבל מלווה אורית סוכרי במחול אומנותי.  

 

האנסמבל הוא ההרכב הראשון בישראל המנגן מוסיקה פרסית קלאסית ויהודית שורשית. השקפת עולמו של מנשה ששון, מנהל המוסיקלי, מחברת בין התווים, הלחנים והאנשים לכדי יצירת מופת. המוסיקה, מספר מנשה, נישאת על שורשים בני מאות שנים.

צילומים ליאור ששון

 

כמו כן, הלהקה השיקה את אלבום הבכורה "אנסמבל גולהא", ובמקביל לפרויקטים שצוינו, ביצעו לחנים ועיבודים חדשים לשירים מן המקורות כגון "אדון עולם". שירים שיופיעו באלבומם הבא ובהופעות .

 

להלן לינק לקטע מתוך המופע האחרון:

https://www.youtube.com/watch?v=3WnQBsoSKcE

שתפו את הפוסט!