22 בספטמבר 2023 3:22

להקת מחול קמע "לא נודע" "Neverland"

 

להקת מחול קמע הופיעה בבכורה של היצירה החדשה "לא נודע"Neverland")") יצירה מקורית חדשה שיצר המנהל האמנותי של הלהקה- תמיר גינץ, לצלילי מוזיקה מקורית של אבי בללי ("נקמת הטרקטור"). השניים משתפים פעולה בשנית לאור הצלחת יצירתם הקודמת "במדבר דברים".

ביצירה משתתפים 12 רקדני הלהקה.

לא נודע- כפיר בולוטין
לא נודע- כפיר בולוטין

היצירה שאורכת כשעה, מביאה לצופה את תפיסת עולם המחול כפי שהכוריאוגרפים והרקדנים עצמם מבינים אותה ליום שאחרי. היצירה הינה פנטזיה בהשראת אירועים אקטואליים, המתרחשת אי שם…ביום שאחרי, במקום שמעבר לקצה… ואולי זה כבר כאן?

הצופה כמובן יכול לקחת את זה לאן שהוא רוצה, אני ראיתי כאן את היום שאחרי אחרית הימים, גופות פצועות שוכבות בין ההריסות והאפר קמות לתחיה, מתאוששות ויוצרות את התחושה הקשה של הרס וחורבן. יום שבו כל אחד לעצמו בתחילה ולאט לאט מתקבצים לקבוצות, זכרים ונקבות, זה מול זה וזה עם זה, כך נוצרים זוגות וקבוצות, אולי גם מנהיגות. כל זה מהול באהבה, קנאה, הרס, כעס ואלימות, כשהקוצר (מלאך המוות) רק מחכה לרגע המתאים לקבל את חלקו. יש משחקי שליטה של קבוצה מול קבוצה ובעצם תהליך יצירתו של שבט מחדש.

לא נודע- כפיר בולוטין
לא נודע- כפיר בולוטין

תמיר גינץ: " "לא נודע" הנו עוד צעד בהתפתחות קול ייחודי ללהקת המחול קמע. היצירה היא פרי דמיון המהול בדאגה לנוכח הדברים שקורים בעולם ולאו דווקא רחוק מאתנו. נתתי מקום לרקדנים להביא את עצמם ליצירה כך שכל אחד יבנה לעצמו סיפור אישי בתוך זירת ההתרחשות המסעירה שלנו. העבודה עם אבי בללי כמוזיקאי נותנת לי קרקע חופשית לצמיחה למחוזות חדשים והמון אתגר והשראה, יש לנו דו- שיח מפרה שמניע את היצירה למחוזות מעניינים".

 

להקת המחול קמע הנה אחד מהקולות המרכזיים בעולם המחול הישראלי. הלהקה מזמינה את הצופים לחוויה מרתקת, אסתטית ומהוקצעת במגוון יצירות מרגשות.

תמיר גינץ, המנהל האמנותי והכוריאוגרף של הלהקה, יוצר עבודות המהוות את הציר המרכזי ברפרטואר הלהקה. עבודותיו מאופיינות בשפה אישית וייחודית, המתבססת על הטכניקות הקלאסית והמודרנית והמאתגרת את רקדני הלהקה בעוצמתה. גינץ מצליח ליצור על הבמה עולם עשיר ברבדים השואב אליו את הקהל.

יחד עם הביצוע המרשים והיכולות הגופניות של הרקדנים לפעמים המופע מונוטוני וחוזר על עצמו ורק הפס-קול המדהים מעורר אותך שוב ושוב לסצנות המחול שעל הבמה.

קמע הנה בית ל-14 רקדנים, ישראלים לצד רקדנים מרחבי העולם, בעלי אישיות ייחודית המביאים לבמה ביצוע אלגנטי, וירטואוזי ורענן.

לא נודע- כפיר בולוטין
לא נודע- כפיר בולוטין

להקת המחול קמע:
לא נודע – NEVERLAND

כוריאוגרפיה: תמיר גינץ

מוזיקה מקורית: אבי בללי

תפאורה ובמה: אדם קלר

תלבושות: לימור דרור- הרשקו

תאורה: שי יהודאי

רקדנים:

אלדר אלגרבלי, אנגוס הול, פיטר סטאר, עדי שמשי,

לוקאס הרבינג מולר, נעם עפרון, תום דויד, עלמה לאואר, גיל עמישי,

מקסים בורדוסול, אילן גולובוביץ, ג'ורדן קונרד-ברטון.

 

קישור לטריילר ליצירה "לא נודע":

https://www.youtube.com/watch?v=TVWCipCPj1k

משך המופע: 60 דקות

 

להקת המחול קמע תופיע ב-3 באפריל במשכן לאמנויות הבמה בבאר שבע עם היצירה החדשה.

שתפו את הפוסט!