20 באפריל 2021 12:26

מגוון רחב של כותרי קומיקס ישראלי חדשים למבוגרים וילדים ב"אנימיקס"- הפסטיבל הבינלאומי לאנימציה

"אנימיקס"- הפסטיבל הבינלאומי לאנימציה, קומיקס וקריקטורה ה – 14 משיק :

מגוון רחב של כותרי קומיקס ישראלי חדשים למבוגרים וילדים

בין הכותבים: בועז קדמן, אילנה זפרן, ארז צדוק, אורי פינק, חגי גילר, נמרוד רשף, עופר זנזורי, דובי קייך

הכותרים יימכרו ביריד "שוקומיקס" שיתקיים במהלך

ימי הפסטיבל בפואייה סינמטק תל אביב

המוגדר כמרחב מוגן

 

6/8/14 – 9/8/14

חגיגת הקיץ בסינמטק ת"א

 

פסטיבל "אנימיקס" לאנימציה קומיקס וקריקטורה הבינלאומי יתקיים זו השנה ה 14 בסינמטק ת"א בין התאריכים 9-6 באוגוסט 2014 .

 

כמידי שנה, לצד הקרנות של סרטי אנימציה מרתקים מכל העולם, סדנאות , מפגשי אמן, תערוכות ופעילויות לילדים, יתקיים יריד שוקומיקס– יריד הכותרים המצוירים הגדול ביותר בישראל בהשתתפות עשרות יוצרים.

 

ביריד, אשר יתקיים במהלך ארבעת ימי הפסטיבל בפואייה סינמטק תל אביב (המוגדר כמרחב מוגן), ייחשף מגוון רחב של כותרי קומיקס ישראלים למבוגרים וילדים אשר ראו אור במהלך השנה וחלקם הרב יראה אור רק לקראת פתיחת הפסטיבל.

 

בין הכותרים למבוגרים:

אילנית אשת העכביש מרעות וסיפורים אחרים מאת בועז קדמן. זהו אוסף סיפורי קומיקס בו "תוקף" קדמן, אמן ומורה במדרשה לאמנות ובעל תואר שני באמנות של בצלאל, את המיליטריזם, הציונות, הכיבוש, הממסד, המשטרה, ועוד מוסדות כמו בית הספר, מערכות יחסים, נישואין, מין ועוד

רישומון מאת אילנה זפרן . זהואוסף כל טורי הקומיקס מעכבר העיר בכיכוב אמא 1, אמא 2 וזוג החתולים ההומניסטים, הפמיניסטים, רודפי שלום וצדק- רפי ו ספגטי ועוד..

טרנקילו מאת ארז צדוק. מדובר בספר קומיקס אוטוביוגרפי בן 74 עמודים שנעשה במסגרת פרוייקט הגמר של צדוק בבצלאל בהנחיית נעם נדב. הספר מספר את סיפורו של צדוק בחדר החקירות של משטרת ההגירה בכניסה לארצות הברית. כדי לענות על שאלות החוקרים צדוק מוצא את עצמו חושף בפניהם אירועים וחוויות אישיות מהטיול שלו בדרום אמריקה, בתקווה שזה מה שיעזור לו לצאת משם ללא חותמת שחורה

 

הילל המוהל המשתולל מאת עדי קלג. הילל הוא מוהל צדיק וגדול בתורה, חובב נקניקיות וחפץ חיים! הוא הופיע לראשונה בבלוג הקומיקס ׳דברים שקרו באמת׳ וכעת יוצא בסדרת סיפורים קצרים ואיומים בחוברת קומיקס חדשה.

 rishumon-zafran

tranquilo-erez-tzadok

uzi5-nimrod-reshef

Zbeng26

כמו כן, לראשונה בפסטיבל אנימיקס, יימכרו ספרי אוסף של סדרות קומיקס בהוצאת שלגי קומיקס, אשר מפתחת מחדש את פעילות הקומיקס שאפיינה אותה לאורך השנים והחל מספטמבר שעבר מוציאה 4 סדרות חודשיות. כאמור, במסגרת אנימיקס, יימכרו ספרי האוסף הראשונים של הסדרות בהן: הנשיא הזקן מכה שנית מאת חגי גילר. קומיקס שהוא סאטירה על הפוליטיקה הישראלית, החוברת השישית והאחרונה בסדרת דוגי ליברצם וההמשך לספר "דוגיסטאן".השנה היא 2042. דוגי ליברצם, מקים מדינת דוגיסטאן, ממונה לתפקיד הנשיא – תפקיד מכובד, אך חסר כל השפעה אמיתית… . קבוצת פנדל – ספר 1, שומרי השכונה – ספר 1., שליטי הדינוזאורים ספר 1 ועוד.

 

כותרים נוספים למבוגרים שיושקו במסגרת הפסטיבל: זעם – מאת יריב גדיש; הבור של שרמן גיליון 2 מאת גיא פוגל; ב"ה 7 מאת חבורת באנ"ג; חוכמת שיכורים מאת ובהוצאת אריאל פולינג'ר (בוגרת בצלאל) ; תיאטרון האש מאת קרן כץ ועוד..

 

 

בין הכותרים לילדים ונוער:

 

זבנג 26 מאת אורי פינק . זהו ספר אוסף 26 במספר ליוצר הוותיק אורי פינק, שעל ברכיו גדלו דורות של קומיקסאים ישראלים.

נמרוד רשף ישיק את הפרק החמישי בסדרה "עוזי" : "עוזי 5-הצחנה המרכזית"; עוזי מבוקש על ידי המשטרה בשל מעורבותו עם סוחר נשק. הוא יורד למחתרת ומסתתר באזורים הקשים של דרום העיר וכשכנופיות רחוב מתנכלות לתושבי השכונה, עוזי מחליט לסכן את הכל, גם במחיר חייו.

כמו כן רשף צייר מחדש גרסא עדכנית ל"עוזי 1", פרק הבכורה הפופולארי. בגרסה זו נוספו ציורים וסצנות חדשות לסיפור המקורי.

סיכון מקצועימאת ולדיק סנדלר. אוסף סיפורי אקשן, על רוצח שכיר חסר רחמים שנתקל בתסבוכות שונות במהלך משימות החיסול שלו. סנדלר הוא קומיקסאי מנוסה שהחל את דרכו בין דפי מגזין זבנג והשנה הוא סיים את לימודי תקשורת חזותית בבצלאל.

BPD מאת ולדיק סנדלר ואבנר מירב. מותחן אקשן באנגלית. מרטי היא שוטרת צעירה בעיר בולטימור, שמגלה שללבוש תג לפעמים לא מספיק, ומחליטה לנסות לסגור חשבונות בדרכה שלה

אודות חייל קרבי ומלחמתו במשפחות הפשע.

דור הזהב של 'מגן זהב' – תורגמו ועובדו ע"י אלון טרייטמן.

לראשונה בישראל ניתן להשיג את סיפורי הקומיקס של גיבורי העל הגדולים ביותר של עידן הזהב בעברית: 'פרש הרפאים', 'הנוקם', 'ת'ור', 'העכביש הכחול', 'השד הנועז', 'איש החתול', ועוד. הסיפורים תורגמו ועובדו ע"י אלון טרייטמן, עובד ומנהל חנות ספרים בת"א למעלה מ-5 שנים ומרצה ותיק בארץ בתחום, מדע בדיוני וסדרות אנימציה וקומיקס.

 

עוד יושקו במסגרת שוקומיקס: אבירי התכלת, עצום – שחר של יום חדש מאת עופר זנזורי; אוגדן סיפורי סבתא מאת תומי זנדשטיין; מעבר לירח 2 מאת תומי זנדשטיין; מכונת הזמן של מקס מאת דובי קייך. כמו כן, קבוצת קומיקס חיפה תשיק את Nback גיליון 2 מאת מרון לוי

עלילות ערן הקב"ן מאת מרון לוי; חומר מגרה מאת ויקטוריה ויטלוינה ויקטורובוסקי;
מסע בין החגים מאתמירה כצנלסון: סט ברכות קומיקס לחגי ישראל אשר מסופרים כסיפור פנטזיה מתמשך ; הפייטן #3 מאתנטע-לי וולפמן; לימבו מאת פ.א.ב (אור בנדל( וכן " comics IL" אוסף של קומיקסים שונים מאת יאיר בנימיני וסער גולדבלט בני ה 13 .

 

 

 

 

אתר "אנימיקס": www.animixfest.co.il

שתפו את הפוסט!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email