29 בינואר 2022 6:40

"מלך היהודים"

 

אופרת רוק על חוזה המדינה מאת דבורה עומר במלאת שנה למותה

עיבוד לבמה:אורי פסטר בימוי:איה קפלן
מוסיקה: רמי קלינשטיין
פזמונים: יאיר לפיד
24.5.14 במדיטק חולון

תיאטרון המדיטק ייעלה בבכורה את "מלך היהודים", אופרת רוק על חוזה המדינה, בנימין זאב הרצל שתתקיים בשבת 7.6.14 במסגרת "פסטיבל ישראל לילדים חולון 2014" באולם המדיטק.


אופרת הרוק "מלך היהודים" נכתבה על ידי דבורה עומר ועובדה לבמה על ידי אורי פסטר. את ההפקה מביימת איה קפלן, למוסיקה מאת רמי קלינשטיין ופזמונים מאת יאיר לפיד.

בהשתתפות השחקנים:
אלעד אטרקצ'י, אור אילן, אבינועם בן נחום, נעה גודל, מאיה מדג'ר, יקיר פורטל, דן קיזלר, שהם שיינר.

 

יוסי צבקר צילום
יוסי צבקר צילום

Melech HaYhudimיוסי צבקר-צלם  (77)

ההפקה המקורית של "מלך היהודים" עלתה לראשונה בתיאטרון "הבימה" בשנת 1992. עתה, במלאת שנה למותה של דבורה עומר, מעלה תיאטרון המדיטק גרסא חדשה ועדכנית למחזה.

במרכז העלילה הילדים טלי ורן, אשר יוצאים למסע בעקבות בנימין זאב הרצל, האיש הצעיר שהשאיר מאחוריו בית, משפחה, כסף וקריירה מבטיחה והקדיש את חייו להגשמת חלום הקמת בית לעם היהודי. המסע עובר בין הרגעים החשובים ביותר בחייו של הרצל: משפט דרייפוס, ההתחברות עם וולפסון ונורדאו, הקונגרס הציוני הראשון הפגישות עם האישים החשובים של התקופה, פגישותיו עם מנהיגים ברחבי העולם והנסיון לשכנע אותם לתמוך בהקמת המדינה, בעוד בבית מחכים לו אשתו וילדיו המשלמים את מחיר החלום.

איה קפלן, במאית הצגה, בוגרת החוג לתיאטרון באוניברסיטת תל אביב, מורה ב"גודמן" – בית הספר למשחק בנגב, בעברה ביימה את "אני לא דרייפוס" מונודרמה מאת יהושוע סובול, "שעתו האחרונה של קול" (תיאטרונטו), "משחקים" (פסטיבל ישראל) ו"בת זונה" (פסטיבל סמול במה).

 

 

"מלך היהודים"
7.6.14 ב 17:00 במדיטק חולון
במסגרת פסטיבל ישראל לילדים
חולון 2014


פרטים נוספים בטלפון: 03-5021552 או באתר מדיטק חולון, מתחם תרבות יוצר, שדרות גולדה מאיר 6 חולון
www.mediatheque.org.il


הצגה מיועדת לגילאי 10 ומעלה

שתפו את הפוסט!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email