30 בינואר 2023 17:50

מריה חונקל מגישה "רגשות" – פלמנקו בקצב אש

 

צילום ששת שצ

מריה חונקל, אחת מרקדניות הפלמנקו הטובות בעולם כולו הגיעה לסוזן דלל ונתנה הופעה אש! קצב התיפוף בעקבים שלה הוא טורבו וירטואוזי לא יאמן! האנרגיה הרוטטת שהיא מביאה לבמה מהפנטת ומסעירה את כל החושים והרגשות. זה לא יאומן איך רקדנית אחת מלווה בשני זמרים ונגן גיטרה מצליחה להעלות מופע כזה על הבמה.

 

"רגשות" מביא לנו חוויה עשירה בתחושות כמו החיים עצמם, הזדמנות ייחודית לחוות רגש דרך גיטרה, שירה וריקוד. לא פלא שחונקל מוגדרת בתקשורת העולמית כרקדנית הטובה בעולם (אל סול מקסיקו), האליטה של ​​ריקודי הפלמנקו (טוורספיסור-דנמרק) ועוד. ולא פלא כי היא מגיעה ממשפחה של רקדנים ומציינת את סבתה כמורת הדרך שלה. היא באה מהאיים הקנריים אבל הפלמנקו בא למשפחה מהסבתא רבה שלה וגם מוסיקאים מפורסמים זה דורות נמנים על משפחתה. לא פלא שהיא קסם מרקד של פלמנקו על הבמה.

צילום ששת שצ
צילום ששת שצ

במופע ששוב היה חשוך מדי לטעמי על הבמה היא הגישה שלושה פרקים "מריר כמו חיים", "חלקה כמו מוות" ו"מתוקה כמו אהבה" על עולם נשים ונשיות דרך מחולות טעוני רגש, תנועה והבעות פנים ושפת גוף שלא רואים כל יום על הבמה. המחול הראשון שפתח את האירוע היה מול כיסא, עם כיסא ועל הכיסא, הבגד שלה היה מדהים, הקצב של טיפוף הרגלים שונה מהרגיל.

??????????
צילום ששת שצ
צילום ששת שצ
צילום ששת שצ

בהמשך קטע קישור יפה של הזמרים, ביצוע נהדר אבל ארוך מדי.

??????????

הריקוד הבא היה עם שמלת שבלול ארוכה המונפת מצד לצד וכאשר היא מתופפת וחורקת בנעליה על הבמה זה לא יאומן, עד כדי כך שמפעם לפעם היא מרימה את השמלה וחושפת את רגליה המתופפות בקצב רעד טורבו של אקסטזה בלתי נתפסת.

גם קטע הקישור בהמשך היה ארוך מדי לטעמי למרות שמדובר בביצוע טוב מאוד, הליווי היה רק גיטריסט Basillo Garcia ושני זמרים.

??????????
צילום ששת שצ
צילום ששת שצ
צילום ששת שצ
צילוםן ששת שצ
צילוםן ששת שצ

בקטע השלישי בלבוש דמוי מטאדור הרקדנית מפגינה כושר גופני ותנועה במחול מעבר לכל דמיון.

למעשה הייתי מחלק את האופן בו היא רוקדת באופן דמיוני כחלק שהוא שיעור במחול בו בתנועות עדינות ואיטיות היא מדגימה כל תנועה באלגנטיות שובת עין וחלק שני שהוא הריקוד עצמו עם הרגשות והבעות הפנים ושפת הגוף והחלק בו יש סערה של אש על הבמה.

??????????
צילום ששת שצ

צילום ששת שצ
צילום ששת שצ

 

מריה היא הכוריאוגרפית של הביצועים שלה, במופע "אל אנסירו דה אנה פרנק" היא הפגינה רגשות לשואה (1994) ולאסון ולסבל של המיליונים בזמן המלחמה ומנסה להעביר מסר חינוכי דרך המחול שלה לקהל.

מריה היא זוכת פרסים רבים למחול ביניהם של אנטוניו גדאס ותארי כבוד שונים, היא מופיעה ברחבי העולם ושום דבר לא עצר אותה מלבקר בישראל זו לא הפעם הראשונה. היא בהחלט מופיעה גם בקהיר, מדריד, יפן, ארגנטינה, הולנד ועוד.

מריה חונקל, בליווי הזמרים וגיטריסט וירטואוז, מציגה בפנינו מסע המחבר אותנו לעולם החושים. דרך שורשי הפלמנקו – מרטינטה, גואחירה, אלגריה וסולאה – היא לוקחת אותנו לעולם נשי מסתורי וחושני. כל רגע מביא עמו סגנון שונה. תשוקה ומסורת מתמזגים עם מחול ספרדי ורגשות טהורים.

צילום ששת שצ
צילום ששת שצ
ששת שצ
ששת שצ

 

https://www.youtube.com/watch?v=PZ6eTFAzYUg&list=RDPZ6eTFAzYUg&t=30

אל תחמיצו!!!

 

.

 

שתפו את הפוסט!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email