25 ביולי 2024 12:51
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הסרט: "הדרכים הלא ידועות" עד כמה אדם יכול למתוח גבולות

 

הדרכים הלא ידועות עד כמה אדם יכול למתוח גבולות

 

הסרט הזה לוקח את הצופה למסע בשבילים ובדרכים לא דרכים על פני 1304 ק"מ ברחבי צרפת כשהצופה נחשף לנופים מדהימים שלא בטוח שעין אדם ראתה, ובכפרים נידחים ואחרים תוך שהוא פוגש אנשים והחיבורים ממש מעניינים. תוך כדי המסע שלו לשיקום גוף ונפש אנו נחשפים לאמרות שפר והמון חוכמת חיים.

 

תארזו את התרמיל למסע קולנועי מעורר השראה, על פי סיפור אמיתי ומרגש. פייר הוא סופר וחוקר מפורסם בצרפת. בלילה אחד של שכרות, פייר מועד, נפצע ושוקע בתרדמת. כשהוא מתעורר, עומד בקושי ונאבק כדי להתחיל ללכת מחדש, מחליט פייר בניגוד לעצת כל הסובבים אותו, לצאת למסע רגלי בו ילמד את צרפת באמצעות שתי רגליו, ויחקור את השבילים הסמויים מהעין. הדרכים הלא ידועות יובילו את פייר, ואת הצופים, אל סדרה של מפגשים אנושיים מרחיבי לב ומעוררי מחשבה, על רקע טבע מרהיב. הסרט מבוסס על הרומן האוטוביוגרפי מאת סילבן טסון.

הסרט מציג את המסע האישי שלו שהעמיד לעצמו כאתגר, האיש ששכב בבית חולים מפורק ומצולק לחלוטין מליט לסמן לעצמו מטרה ולהצליח בה או למות ממש.  פייר כבר עבר מסעות וכתב ספרים והוא החליט שלא להיכנע למצב הבריאותי שלו ובוחר לא ללכת בשבילים ובדרכים המקובלות אלא בדרך לא דרך שאדם רגיל לא יוכל לה.

כל הסרט מלווה בפלש בקים לחיים הקודמים שלו להצלחות, לאהבות וחיים  חסרי גדרות וגם בהמשך הוא חוצה את כל הגדרות והמוסכמות שאדם שנע בדרכים יכול להן.

 

" אמור לי על איזו אדמה אתה חי ואומר לך מי אתה"  זה אולי המוטו שמלווה את הצופה להבנת הצעידה הבלתי אפשרית.

 

פייר הוא לא נווד. הוא אדם שמהלך עם מפות ומסיים את התוכנית בכל יום כמו שתכנן. הוא יודע שאם הוא ימשוך לתוך החורף הוא לא יכול לישון בחוץ או להקים אוהל. הוא יודע שעלו לשמור על הקצב.

האם הוא יעמוד ביעד שהציב לעצמו, האם אנחנו במצבים הכי קשים מסוגלים להרים את עצמנו לאסוף הכל ולהציב מטרה ולנוע לעברה על מנת לחזור למסלול, הסרט ייתן לכל אחד את התשובה האישית תוך צפייה ובמחשבות שלאחר הצפייה.

 

אחת ההצלחות הגדולות בצרפת בשנה האחרונה עם מעל למיליון צופים.

צוות יוצרים

בימוי : דני אימבר

תסריט ודיאלוגים  : דני אימבר , דיאסטם

בעקבות הספר מאת סילבן טסון

הפקה: קלמן מיסירה , מתייה ורטר

צילום: מגלי סילבסטר דה ססי

מוסיקה מקורית :וטר דויט

 

שחקנים

פייר : ז'אן דוג'רדן

אנה : גוזפין ז'אפי

סלין: איזיה הגליו

הלן: אני דופרה

ארנו : ג'ונתן זכאי

דילן:  דילן רובר

 

צרפת 2023 , 96 דקות , צרפתית תרגום לעברית ואנגלית

הפצה בישראל קולנוע חדש בע"מ.

 

החל מן ה  27.6 בסינמטק תל אביב ובכל רחבי הארץ.

טריילר יוטיוב

https://www.youtube.com/watch?v=gHpfuUSUrh8

:

 

 

 

שתפו את הפוסט!