25 ביולי 2024 13:27
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הסרט: מורדים לסופ"ש התמודדות עם ילד על הרצף האוטיסטי- סרט חובה ( גם לאוהדי כדורגל)

מורדים לסופ"ש התמודדות עם ילד על הרצף האוטיסטי- סרט חובה ( גם לאוהדי כדורגל)

סרטו של מארק רוטמונד

Weekend rebels.

  A film by Marc Rothemund

הסרט דובר גרמנית

אחד מתוך 100 ילדים יל פי מחקר הוא על הרצף האוטיסטי, הם נמצאים ביננו ולא תמיד תזהו אותם להפך לפעמים תאמרו  ילד מחונן או גאון, אולם לפעמים קיימות בעיות קשות, קיבעון וחוקים שהילד קובע ואין לסטות מהם, לדוגמא בסרט שלפנינו הילד קבע שאסור שפסטה תיגע ברוטב, כשהמלצר מגיש לו מנה שקצה של פסטה נגע הרוטב- הוא צורח , יחד עם זאת יש לו חוק שאי אפשר להעביר את המנה למישהו אחר (לאביו) וגם אי אפשר ואסור לזרוק אוכל, כך הוא יוצר מבוי סתום ודורש מאביו לפתור את הבעיה! ואין פתרון.

השילוב שלו בבית ספר רגיל יוצר המון בעיות חברתיות בינו לבין הילדים וגם בינו לבין המורה, עד שמגיע שלב בו המנהלת מציעה להעביר אותו לבית ספר לחינוך מיוחד, כאן חל משבר כיוון שהוא אינו מוכן לכך. הסבא מעורר בילד סקרנות והתעניינות בכדורגל ומכאן נפתח משא ומתן בינו לבין האב, הילד דורש לראות משחקים על מנת לקבוע את מי יעריץ, מי תהיה הקבוצה האהבה עליו, אלא שהוא דורש לראות את כל קבוצות הליגה (53 קבוצות) והאב נוסע עימו בכל סופ"ש לראות משחקים וזה לא פשוט כי ילדים על הרצף שונאים רעש – צרחות האוהדים, אסור לגעת בו ובמגרש צפוף, יש לו עוד קריטריונים של ניקיון שירותים ואיסור סמלים נאציים ועוד.

איך כל זה מקבל פתרון אם בכלל והאם הוא ימצא קבוצה אהובה או שמא צריך לראות עוד 1200 קבוצות באירופה חלילה, ואיך כל זה ישתלב עם המשפחה, עם עבודת האב והיחסים בבית זה בהחלט מסקרן

וכן אתם זוכים לראות בסרט את משחקי הליגה בגרמניה על כל הקבוצות  והאוהדים וזו ממש חוויה,

אל תחמיצו את הסרט הזה. פשוט אל תחמיצו. מבחינתי אחד הטובים השנה

לצפייה בטריילר:

https://youtu.be/AiEA1-EMqEI

גרמניה 2023, גרמנית בתרגום לעברית ולאנגלית , 109 דקות.

הפצה בישראל סרטי נחשון

החל מ- 27 ביוני בסינמטק תל אביב ובכל רחבי הארץ.

 

צוות אמנותי

בימוי:                מארק רוטמונד

תסריט: ריכרד קרופף

הפקה:               יוסטינה מונש, קירין ברג, מקס ויימן.

צילום:                פיליפ פשלאו

מוסקה: הנס הפנר, ג'וני קלימק.

 

שחקנים

מיקרו:               פלוריאן דויד פיץ

יאזון:                 ססיליו אנדרסן

פאטימה:           אילין טצל

סבא גרד:           יואכים קרול

סבתא:               פטרה מארי קאמין

 

 

על הבמאי

מארק רוטמונד

החל את דרכו בעולם הקולנוע כעוזרו של אביו הבמאי זיגי רוטמונד, וכן כעוזרם של כמה במאים גרמניים נוספים. סרטו העלילתי הראשון "סצינות אהבה מכדור הארץ" הוצג בבכורה בפסטיבל ברלין וזכה בפרס הקולנוע הבווארי לבמאי צעיר. סרטו הבא היה קומדיית נעורים שהפכה ללהיט קופתי "נמלים בתחתונים". הפריצה הבינלאומית היתה עם הסרט "סופי שול- הימים האחרונים" שעסק בגיבורת מחתרת "הורד הלבן". הסרט זיכה אותו בפרס דב הכסף לבימוי, בפסטיבל ברלין 2005, ואף היה מועמד לאוסקר מטעם גרמניה. הוא המשיך ליצור כמה סרטים מצליחים, סרטו הקודם "לב משוגע" הוצג בהצלחה גם בארץ ואף זכה לעיבוד צרפתי.

 

 

 

שתפו את הפוסט!