יום חמישי , 28 מאי 2020

Home » אוכל ושתייה » בשר צלוי

בשר צלוי

לפעמים נראה לי שלכתוב מתכון לבשר צלוי זה בנאלי, אבל זו חובה. חובה לכתוב מתכונים שהם בבסיס שלנו, שאין חג שהמתכון לא יעלה על השולחן. בשר צלוי חייב להיות הבסיס של המנות העיקריות בחג ובשבתות, כל השאר זה מותרות.

??????????

המרכיבים

נתח בשר כתף מס' 5

6-8 שיני שום חצויות

10 גרגרי פלפל אנגלי

6 עלי דפנה

גזר

פלפל שחור

פפריקה

מלח גס

שמן

מים

ההכנה

אלו החומרים הבסיסיים לבשר צלי, ואין צורך ביותר. הנתח צריך להיות נקי משומן ושאר "כיסויים " מבחוץ. לבקר מס' 5 יש פס ג'לטין באמצע, הוא חיוני לגוף אבל מי שלא אוהב יוציא לאחר הבישול והפריסה באופן אישי בצלחת.

בשר צלי מכינים שלם! לא קונים פרוס!

לוקחים את הנתח הטרי כמו שקנינו אותו ( או מיושן מופשר) ( או קפוא מופשר) בטמפרטורת החדר ומתחילים בהכנות:

בכל צד נועצים מחצית משיני השום תוך שדוקרים בסכין חדה. גם נועצים גרגרי פלפל אנגלי.

מורחים את הבשר בפלפל שחור ופפריקה. " מדביקים בגל צד כמה עלי דפנה. עוטפים בניילון ללילה במקרר לספיגת טעמים.

בסיר גדול מחממים שמן רגיל ( קנולה או דומה) מכניסים את הבשר וצורבים לסגירה מכל הצדדים. מוסיפים גזר פרוס. מלח גס. לאחר השחמה ממלאים מים עד גובה הבשר. מבשלים שעתיים וחצי עד שלש שעות. מכבים ומצננים. מכניסים למקרר עם הסיר לקירור.

למחרת היום ( יום הארוחה) פורסים את הבשר בסכין חדה מאוד לפרסות בעובי זרת לערך. מסדרים בסיר ומבשלים כשעה. בודקים מלח, בודקים אם הבשר רך אבל לא מתפרק, מכבים ומגישים.

בתיאבון

בשר צלוי Reviewed by on . לפעמים נראה לי שלכתוב מתכון לבשר צלוי זה בנאלי, אבל זו חובה. חובה לכתוב מתכונים שהם בבסיס שלנו, שאין חג שהמתכון לא יעלה על השולחן. בשר צלוי חייב להיות הבסיס של לפעמים נראה לי שלכתוב מתכון לבשר צלוי זה בנאלי, אבל זו חובה. חובה לכתוב מתכונים שהם בבסיס שלנו, שאין חג שהמתכון לא יעלה על השולחן. בשר צלוי חייב להיות הבסיס של Rating: 0

השאירו תגובה

scroll to top