13 ביולי 2024 22:08
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אלונזו קינג, הכוריאוגרף הנודע מגיע לישראל עם להקתו "ליינז בלט"

אלונזו קינג

הכוריאוגרף הנודע

מגיע לישראל עם להקתו "ליינז בלט"

במופע הכולל שתי יצירות

"שחרזדה" (Scheherazade)
מופע מחווה ליצירות הבלט הרוסי הגדולות, עיבוד למוסיקה של רימסקי קורסקוב, פרי שיתוף פעולה ראשון בין אלונזו קינג והמלחין ההודי, נגן הטאבלה  זאקיר חוסיין

"שרף" (Resin)
בלט חדש ומקורי המשלב בין מוזיקת לאדינו למוזיקה עכשווית

"אלונזו קינג הוא בין הכוריאוגרפים היחידים הפועלים בעולם כיום שניתן לכנותם אנשי חזון…" (San Francisco Chronicle)

במסגרת סדרת "מחול במשכן"

13-16.11.13 בבית האופרה – המשכן לאמנויות

וב- 18.11.13 בתיאטרון ירושלים

"ליינז בלט" (Lines Ballet) מסן פרנסיצקו,  להקתו של הכוריאוגרף הנודע  אלונזו קינג, תגיע  לישראל להופעות במסגרת סדרת מחול במשכן בבית האופרה הישראלית (13-16.11.13)ובתיאטרון ירושלים (18.11.13) .

בביקור בישראל תבצע הלהקה שתי יצירות: "שחרזדה" ו"שרף".

יחצ

"שחרזדה" הוא מופע מחווה ליצירות הבלט הרוסי הגדולות ופרי שיתוף פעולה ראשון בין אלונזו קינג ונגן הטאבלה והמלחין הנודע המפיק  זאקיר חוסיין. בעבודה זו  קמים לתחייה סיפורי "אלף לילה ולילה" שבמקורם סופרו בפרסית, סנסקריט וערבית. יחד עם המוסיקה החדשה של זאקיר חוסיין שעושה שימוש בכלי נגינה מערביים ופרסיים מסורתיים, מזרימים הרקדנים חיים חדשים ליצירה המוסיקלית והמפורסמת של רימסקי קורסקוב.

"שרף" הוא בלט דרמטי חדש ומקורי, המשלב בין מוזיקה ספרדית עממית (לאדינו) ומוסיקה עכשווית תוך שימוש בהקלטות ארכיון נדירות שבהן המוסיקה של יהודי ספרד נוגעת במוסיקה אירופית, איטלקית,בלקנית ובמיוחד מוסיקה טורקית וערבית. המוסיקה כוללת ביצוע של שירי  לאדינו מוקדמים על ידי המוסיקאי העכשווי הדגות  ג'ורדי סוואל.

"ליינז בלט" קנתה לה שם כלהקה הפועלת על פי חזונו  האמנותי המיוחד של אלונזו קינג.

קינג יוצר עבודות המתבססות על מסורות תרבותיות מגוונות המשלבות בלט קלאסי וסגנונות תנועה ומחול חדשים כמו כן הוא ידוע כמי שמשתף פעולה עם אמנים מדיסציפלינות שונות ובהם מוזיקאים שחקנים ומלחינים בסגנונות שונים כמו  למשל נגן הטאבלה זאקיר חוסיין והשחקן דני גלובר.

את אלונזו קינג מגדירים המבקרים כבעל  "יכולת קסומה ביצירת שפת תנועה ייחודית לשימוש במרחב…"(Le Monde)  וכ"רב-אמן ייחודי ששליטתו במדיום המחול הופכת את עבודותיו לעשירות באופן יוצא דופן."

אלונזו קינג החל דרכו בבית הספר של אלווין איילי ובהמשך גם בבית הספר של תיאטרון הבלט האמריקאי . הוא רקד בתיאטרון המחול של הארלם ובלהקות אירופיות. עם חזרתו בשנות ה-80 לסן פרנסיסקו, התמקד ביצירת כוריאוגרפיות ללהקות שונות ובהן :בלט פרנקפורט, הבלט השוודי המלכותי, תיאטרון המחול אלווין איילי, בלט הונג קונג ובלט וושינגטון. כמו כן הוא יוצר ויצר עבור רקדנים עצמאיים ובהם:הבלרינה נטליה מקרובה, למשל, ולשחקני קולנוע כמו  פטריק סווייזי ודני גלובר.

במהלך הקריירה הארוכה שלו זכה קינג בפרסים רבים: פרס Bessy היוקרתי לשנת 2005, פרס ראש עיריית סן פרנסיסקו ופרס Jacob's Pillow ליצירתיות ב-2008. ב-2006 בחר בו איגוד אמני ארה"ב לאחד מבין 50 האמנים המצטיינים בארה"ב.

תאריכי מופעים:
יום ד' 13.11.13, בשעה 20:00 בבית האופרה , המשכן לאמנויות הבמה בתל-אביב
יום ה' 14.11.13, בשעה 20:00 בבית האופרה , המשכן לאמנויות הבמה בתל-אביב
יום ו' 15.11.13, בשעה 13:00 בבית האופרה , המשכן לאמנויות הבמה בתל-אביב
מוצ"ש 16.11.13, בשעה 21:00 בבית האופרה , המשכן לאמנויות הבמה בתל-אביב
יום ב' 18.11.13, בשעה 20:30, תיאטרון ירושלים
.

              

שתפו את הפוסט!