4 באוקטובר 2023 20:44

במדבר דברים מופע להקת קמע

יצירת מחול מאת תמיר גינץ בבכורה עולמית

להקת המחול קמע תעלה באפריל  את יצירת המחול החדשה  "במדבר דברים" , עבודה  חדשה של הכוריאוגרף והמנהל האמנותי שלה תמיר גינץ, אשר לראשונה יוצא ביצירתו אל החוץ, אל המדבר על נופו הפיזי והאנושי כמקור השראה.

להקת המחול קמע תעלה ב-10וב-11 באפריל 2014 במרכז סוזן דלל את יצירת המחול החדשה  "במדבר דברים" , של הכוריאוגרף והמנהל האמנותי שלה תמיר גינץ. המופע ימשיך בהופעות נוספות בכל רחבי הארץ בעונת 2014-15.

לאחר שכל יצירותיו הקודמות עסקו במתרחש בחדרי חדרים, יוצא תמיר גינץ הפעם אל החוץ, אל המדבר על נופו הפיזי והאנושי כמקור השראה. היצירה מתקיימת  במרחב פתוח, ישימון מלא עוצמה, שקט ומסתורי אך גם פראי וראשוני, בו פועלים חוקים המשוחררים ממוסכמות אורבניות.

היצירה הושפעה ממעברו של תמיר למגורים בבאר שבע, "המגורים בדרום, עוררו בי תחושות חדשות וגירוי ליצירה", אומר גינץ, "החיכוך המתמיד הן בנוף הפיזי ובאוכלוסייה המגוונת הולידו רצון ליצור שפה חדשה לעבודה זו. תמיד אני יוצר מתוך החוויה האישית שלי וממנה פונה אל הכלל וגם הפעם השינוי בחיי עורר את הרצון ליצירה."

"הושפעתי בבאר שבע מהמפגש בין תרבויות שונות המתקיימות זו לצד זו, מהפראיות של המדבר שבו אני יושב, שמתקיימים בו חדות וקשיחות אך גם שקט של מרחב פתוח אין סופי".

"במדבר דברים" היא יצירה של תשוקה למרחב, לפראיות, ולעוצמה הטמונה בפיזיות מתפרצת.  היא ממזגת מציאות עכשווית עם תעתוע קדום, דחפים ראשוניים ללא רסן, יחסים בין פרטים וחברה,  טקסי פולחן ורגעי אינטימיות.

את המוסיקה ליצירה החדשה, כתב המוסיקאי, אבי בללי. זו הפעם הראשונה בה עובד תמיר עם מוזיקה מקורית: "תמיד הערכתי את אבי בללי והמוזיקה שלו", מספר תמיר, "העבודה מתנהלת על היצירה והמוזיקה צעד- צעד והמוזיקה נכתבת תוך תיאום מוחלט בין העבודה הכוריאוגרפית בסטודיו עם הרקדנים להלחנה של אבי, וזו ההרפתקה בפני עצמה. המוזיקה לקחה אותי למחוזות תנועתיים חדשים."

מבחינה תנועתית חיפש גינץ שפה חדשה, והיצירה מציגה התפרצויות אנרגיה חזקות והפוגות של שתיקה ומדיטציה, עיסוק בגוש וקבוצה ופירוק של הקבוצה לאינדיבידואלים.

מהלך העבודה נבנה מתוך שילוב אמנויות כשכל השותפים ליצירה עובדים ביחד כולל 12 רקדני הלהקה שהיו שותפים לתהליך העבודה.

כוריאוגרפיה: תמיר גינץ, מוזיקה מקורית: אבי בללי, תלבושות: אנה מירקין, תאורה ובמה: שי יהודאי, רקדני קמע: איל גנון, לנה פרייפלד, אלדר אלגרבלי, שלומי מיארה, פיטר סטאר, לאורה ליפקו, רייצ'ל פריקה, נטיה צ'יקווידזה, הילה דקל, לוקאס הארבין -מולר, עפרי אוד.

להקת המחול קמע הפכה בתוך עשור שנים לאחד מהקולות המרכזיים בעולם המחול הישראלי, היא נוסדה בשנת 2002 כיוזמה משותפת של דניאלה שפירא ותמיר גינץ כלהקת הבית של מרכז המחול בת דור באר שבע ע"ש לארי וליליאן גודמן. 

צוות הלהקה על רקדניה מתגוררים בבאר שבע והנם חלק בלתי נפרד מהקהילה התרבותית בעיר ושגרירים שלה בעשרות מופעים מדי שנה בארץ ובעולם. הלהקה זכתה להצלחה בסיורי הופעות ובפסטיבלים יידועי שם באירופה, דרום אמריקה, בסין ובהודו.

תמיר גינץ, המנהל האמנותי והכוריאוגרף של הלהקה, יוצר עבודות המהוות את הציר המרכזי ברפרטואר ומאופיינות בשפה אישית, ססגונית וייחודית המתבססת על הטכניקות הקלאסית והמודרנית. על הבמה גינץ מצליח ליצור עולם עשיר ברבדים ששואב אליו את הקהל.  קמע נותנת במה  ליצירה ישראלית מקורית של כוריאוגרפים אורחים ושל רקדנים יוצרים. רקדני הלהקה מקיימים פרויקטים חינוכיים של הוראה והסברה בבתי-ספר, מגמות ואולפנות מחול, סדנאות אמן, סדנאות רפרטואר ותכניות העשרה בכל רחבי הארץ.  

 )

המופע יתקיים ב-10 וב-11 באפריל בשעה: 21:00 במרכז סוזן דלל בתל אביב
מחיר כרטיס:   120 ש"ח    טל' להזמנת כרטיסים: 03-5105656

שתפו את הפוסט!