1 בדצמבר 2023 12:11

"רנסאנס" מחול עירום חוזר במסגרת חשיפה בינלאומית

"רנסאנס"

Renaissance

הפקת המחול-עירום מאת מאיה לוי וחנן אננדו מרסחוזרת לסיבוב נוסף

"הבגרות האמנותית של היוצרים והרקדנים הופכת את "רנסאנס" לאחד המופעים הטובים והמיוחדים שנראו השנה" (רות אשל, הארץ)

 

מופעים קרובים:

6.12.2013 במסגרת חשיפה בינלאומית בסוזן דלל

15.12.2013 מחסן 2, נמל יפו

 

הפקת המחול "רנסאנס" מאת היוצרים מאיה לוי וחנן אננדו מרס חוזרת לסיבוב הופעות נוסף בתל אביב, ותעלה בתאריכים 6 בדצמבר 2013 במסגרת אירועי חשיפה בינלאומית בסוזן דלל, וב-15 בדצמבר במחסן 2, נמל יפו. מתוך סקרנות לגבי מושג הארוטיקה בעבודת המחול, הזמינו מאיה לוי וחנן אננדו מרס שישה רקדנים לבחון יחד את ההשפעה של העירום מבגדים על עבודת התנועה של הגוף. מאיה לוי וחנן אננדו מרס הם זוג בחייהם והורים לתאומות.

תהליך היצירה של "רנסאנס" החל כבר בנובמבר 2012, כשליצירה הוזמנו אך ורק רקדנים בוגרים ומנוסים אשר מודעים למורכבות המשימה. החזרות התקיימו בקיסריה ובחולון ובמהלכן לקחו חלק הכוריאוגרפים גם כמשתתפים. אנסמבל הרקדנים כולל בתוכו את טקנורי קוואהרדה (יפן) ודויד מרקס (פורטוגל).

רקדנים ושותפים ליצירה: סתיו מרין, שני בן חיים, אשר לב, איריס נייס, טקנורי קוואהרדה, דויד מרקס/ עיצוב סאונד: אורי בנקהלטר/ עיצוב חלל: לי לוי/ עיצוב תלבושות: אדם קלדרון/ עיצוב תאורה: אורי רובינשטיין/ צילום: אסקף/ הפקה: טלי עמנואל

 

על הפרויקט נכתב בתקשורת:

"הבגרות האמנותית של היוצרים והרקדנים הופכת את 'רנסאנס' לאחד המופעים הטובים והמיוחדים שנראו השנה" (רות אשל, הארץ)

"מחשבה מעמיקה וביצוע מוצלח… רנסאנס היא עבודה כנה ונוגעת שמביאה אל הבמה רגעים של אינטימיות לצד תחושה של חופש ושחרור" (יעל אפרתי, טיים אאוט)

"נועז!" (טל לוין ,הארץ)

מאיה לוי על הפרויקט:

"מרינה אברמוביץ', במניפסט שלה על 'מה אמן צריך להיות' אומרת בפירוש שאמן חייב להיות ארוטי. ניסינו לרדת לעמקה של קביעה זו, אך בו ברגע שהשלנו מעלינו את הבגדים בסטודיו נעלמה הארוטיקה ונשארו מבוכה ובושה, אינטימיות, חופש ויופי. העבודה החלה לחקור באלה, ומתוך תפיסה שהאירוע הבימתי הוא הקרנה ושיקוף של מעשה המחקר בסטודיו, נפגשים ב'רנסאנס' מוחצנות, בושה, הסתרה, גנריות וחופש אשר מתרגמים לפעולות, למפגשי גוף, ולמחול".

חנן אננדו מרס על הפרויקט:

"העיסוק בעירום הוא איננו חידוש גדול, אך תמיד הוא חדש לאדם החוקר אותו, העירום הוא התעסקות שאיננה מוגדרת ע"י זמן גיאוגרפיה או אופנה. כולם מתעסקים בעירום שלהם עצמם בשלב זה או אחר בחייהם\ן".

היצירה היא המשך המחקר של הכוריאוגרפים מאיה לוי וחנן אננדו מרס שהחל בשנת 2010, ושם למבחן אלמנטים לא שגרתיים דוגמת כוח המשיכה (יצירתם "חינוך גופני" התקיימה כולה על טרמפולינה שהיקפה 16 מטרים), ואלמנט הזמן (ההפקה הטקסית "שקיפות עורפית" התפרסה על פני לילה שלם). ההפקות הנ"ל מופיעות בעולם, וזוכות לתשבחות.

אודות היוצרים

מאיה לוי

כוריאוגרפית, מחנכת ליצירה ומנהלת אמנותית. זוכת פרס שרת התרבות והספורט לשנת 2009.

בוגרת פרויקט Nomad Dance Academy, ליצירה וכוריאוגרפיה. עובדת ככוריאוגרפית עצמאית בארץ משנת 2003. עבודותיה "מקלעת השמש", "קרש הצלה" ועבודותיה שבשיתוף עם אננדו מרס "חינוך גופני – דואט על טרמפולינה" ו"שקיפות עורפית" מבוצעות בארץ ובעולם. בשנים 2007-2009 ניהלה אמנותית את פסטיבל "זירת מחול" של הזירה הבינתחומית בשיתוף עם דורון תבורי. כמו כן ניהלה אמנותית את פרויקט "סברס" של עמותת הכוריאוגרפים. מלמדת בבית הספר לתיאטרון חזותי בירושלים.

חנן אננדו מרס

רקדן, מבצע ומנחה תהליכי תנועה. בוגר להקת המחול של ליאת דרור וניר בן-גל, וכן בעל ניסיון עשיר של עבודה כוריאוגרפית עצמאית, והנחיית סדנאות תנועה. בהודו עבר השתלמות אינטנסיבית במרכז הבינלאומי של אושו (גורו) שבפונה, שם גם התמחה בין היתר בריקוד הסופי וטכניקת הריקודים המקודשים של גורוד'ייף. יוצר שותף לעבודה "חינוך גופני – דואט על טרמפולינה", ו"שקיפות עורפית".

מופעי קרובים:

 

6 דצמבר, יום שישי, שעה 16:00, מרכז סוזן דלל, במסגרת חשיפה בינלאומית.

לכרטיסים: 03-5105656

15 דצמבר, יום א', שעה 21:00, מחסן 2 נמל יפו.

לכרטיסים: 03-9021563

 

משך המופע: כשעה ללא הפסקה

*המופע מכיל קטעים בעירום מלא

שתפו את הפוסט!