2 בפברואר 2023 23:24

"ההר" – הסרט של יעל קיים, הצצה לעולם אחר.

 

מתוך הסרט ההר - קרדיט אסף שניר
מתוך הסרט ההר – קרדיט אסף שניר

מה אנחנו יודעים על עולמם של דתיים, חרדים? מה מתרחש בחדרי החדרים, בתא המשפחתי המצומצם? יעל קיים מאפשרת לנו בסרט המקורי שהיא הפיקה הצצה חשובה לדעתנו לעולם בלתי מוכר.

זהו סיפור על משפחה חרדית אשר גרה בבית ישן ועלוב בבית העלמין בהר הזיתים. אנחנו עדים לחיים הלא מאושרים של האישה הכלואה בביתה ובבית הקברות המבודד מכל מקום ועדים לחיי המשפחה הזו שלה עם בעלה וארבעת ילדיה. לפחות עם בתה הבכורה היא אינה מסתדרת אולם ניסיונות החינוך שלה אינם מקבלים גיבוי מהבעל. אבל הבעיה המרכזית שהסרט מציב היא הבדידות ואי -קיום יחסי אישות בין הבעל המנוכר והאדיש לבין רעייתו. אנו אפילו מקבלים הצצה למקווה ואף לחדר המיטות. מרוב שעמום ותסכול היא נמשכת לבית הקברות בלילות, משוטטת בין הקברים ורואה דברים מוזרים ודמויות הזויות בתוך בית הקברות, מה שמקצין את הקיטוב בינה לבין בעלה ובסוף מביא אותה לידי מעשה טירוף.

סרט מצויין הנותן חשיפה לעולם שסגור בפנינו…

סרטה של יעל קיים, "ההר", (בהפקת יולי אוגוסט הפקות ובשיתוף עם החברה הדנית וינדלוב-לאסאן), הסרט יוצא להקרנות מסחריות בקולנוע לב תל אביב וברחבי הארץ החל מ-12 במאי 2016.

"ההר" זכה בפרס התסריט ומענק ההפקה מטעם חממת הקולנוע של פסטיבל טורינו. הקרנת הבכורה של "ההר" היתה במסגרת תחרות הOrizzonti" " הבחירה הרשמית של פסטיבל ונציה 2015 ו"תגליות חדשות" של פסטיבל טורנטו 2015, הוקרן במסגרת New Directors\New films במוזיאון הMOMA בניו יורק , וזכה בפרס הסרט הטוב ביותר ופרס "דון קישוטה" לבמאית פורצת דרך בפסטיבל פרייבורג, שוייץ.

זהו סרטה הארוך הראשון של יעל קיים בוגרת ביה"ס לקולנוע "סם שפיגל", סרטה הקצר "דיפלומה" זכה בפרס בפסטיבל קאן 2009.

בימים אלו "ההר" מוקרן בפסטיבלים ברחבי העולם ונמכר להפצה למדינות: אוסטרליה,    ניו-זילנד, צרפת, שוויץ ודנמרק.

מומלץ מאד!

ההר - פוסטר עברית

שחקנים: שני קליין (הזכורה לנו מ"אפס ביחסי אנוש"), אבשלום פולק, היתאם עומר, אורלי פרל.

שתפו את הפוסט!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email