13 ביולי 2024 22:12
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הרפתקאות יובל 2 – הסוד של סבא גדליה

הרפתקאות יובל #2 – הסוד של סבא גדליה

מאת אלדד אילני

איורים יניב שמעוני

הוצאת אגם

221 עמודים. מחיר קטלוגי: 86 ₪

יובל ילד בגיל היסודי מקבל מטלה לקראת חופשת סוכות- לכתוב עבודה על גיבור אמתי לא מתוכניות טלוויזיה…!

אמא של יובל מציעה שיסעו לחופשה הרחק מהעיר למושב בצפון אל סבא שלה – גדליה שבגיל 13 לחם בהגנה והציל קיבוץ שלם מול קרב אכזרי מול מפקד ערבי קאוקג'י.

אך יש בעיה, סבא גדליה שכבר כמעט בן 90 נוטה לשכחה ולבלבול וזו משימה נוספת למקד את סבא שיספר את מאורעות הגבורה שלו ולפצח מה קרה באמת ומה מסופר מתוך השכחה.

ליובל יש משימה נוספת לעזור בבציר ובקטיף פירות במושב ותוך כדי פענח תעלומה – משימת בילוש קשה ומאתגרת- מי גונב פרי מהמטעים?

יובל הוא רק ילד וגם הוא נסחף להרפתקאות משלו ומשימת בילוש היא זו שקובעת את סדר היום שלו אך כיצד ידלה פרטים על גניבת הפירות כשאמא שלו עוקבת אחרי כל צעד שלו?

הסיפור הוא הרפתקה משולבת סוחפת את הקורא בניחוח הימים ההם של האצ"ל והלח"י מגלה לקורא הצעיר היסטוריה של תקומה וממחישה בפניו את גדולת הגבורה והנחישות.

ומה שבטוח הגבורה במשפחה הזו עוברת בירושה.

הספר מתאים יותר לסוף יסודי ולקורא מטיב לכת. הקורא מקבל המון אינפורמציה על  תקופת הפל"מח ומקבל  מושגים על מפקדים מוכרים כמו שייקה גביש ועוד.

19 פרקים הנפרשים על 221 עמודים כולל איורים.

כתבה וערכה יפעת

ספר שני בסדרה חדשה על ילד סקרן ורב תושייה, שיוצא להרפתקאות ופותר תעלומות.

הסדרה כתובה ומאוירת על ידי הצמד המצליח שיצר את סדרת "הַסִפּוּר הַמֻשְלםָ", אלדד אילני ויניב שמעוני.
אלדד אילני
הוא סופר ואיש מערכות מידע, יוצר הסדרה "הַסִפּוּר הַמֻשְלםָ", שזכתה בספר פלטינה ושני ספרי זהב וצעדה במצעד הספרים של משרד החינוך, ומחבר ספר ההרפתקאות לבני נוער "הקבר השביעי".

שתפו את הפוסט!