23 במרץ 2023 12:41

חולייטה הסרט

 

השבוע ראינו צורך ללכת כבר לסרט המדובר " חולייטה" של אלמודובר, הסרט שפתח את פסטיבל הקולנוע ה-33 בירושלים. הסרט, שהוקרן במסגרת התחרות הרשמית בפסטיבל קאן האחרון ועורר סקרנות והתרגשות רבה, מבוסס על שלושה סיפורים קצרים של הסופרת הקנדית אליס מונרו ועוקב אחר חייה של אשה בשם חולייטה בתקופות שונות של חייה. הסרט הוא חגיגה קולנועית המשלבת בימוי וירטואוזי ואסתטיקה מרהיבה עם הופעות משחק מופתיות ופסקול סוחף של אלברטו איגלסיאס.

"חולייטה" (Julieta), סרטו החדש של אשף הקולנוע הספרדי פדרו אלמודובר, שמסמן את חזרתו לקולנוע המרגש והעוצמתי שבזכותו התפרסם.

באדיבות בתי קולנוע לב
באדיבות בתי קולנוע לב

זהו סיפורה של אישה ספרדיה נאה ומשכילה אשר עוברת תהפוכות רבות בחייה, אנו מתוודעים למערכת היחסים שלה עם הגברים בחייה ועם בתה היחידה, הוריה ועוד. כדרכו של אלמדובר, הוא טווה את העלילה כמו פאזל ומשאיר הרבה מקום למחשבה ואולי את החלק האחרון של הפאזל לעצמו. הסרט מעניין ומפתיע. זאת ועוד, הדמויות, הליהוק מדהימים ואיש לא ישכח את דמותה של המשרתת הגרוטסקית מריאן.

בגיל 18 עוזבת אנטיה את בית אמה מבלי לספק הסבר או להותיר עקבות. במשך שנים מנסה חולייטה להתחקות אחר בתה, אך בהדרגה מגבשת לעצמה חיים עצמאיים. בדיוק ברגע שבו היא ניצבת בפני ההזדמנות להתחיל מחדש – במקום אחר ועם אהבה חדשה, עם נכונות לוותר על החלום לשוב ולראות את בתה – נחשפת בפניה פיסה חדשה בפאזל ההיעלמות המסתורית השולחת אותה למסע עמוק בנבכי זיכרונותיה.

את התפקיד הראשי של חולייטה מגלמות שתי שחקניות: אמה סוארז מגלמת אותה בשנותיה המאוחרות יותר, ואילו אדריאנה אוגארטה נבחרה לגלם את חולייטה הצעירה. בהופעת אורח משתתפת השחקנית רוזי דה פלמה, המוכרת מסרטיו של אלמודובר.

המלצה חמה מאוד, סרט חובה לחובבי הסרט הטוב.

שתפו את הפוסט!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email