9 ביוני 2023 18:26

מופע הקולות המקוריים של אניגמה בישראל

??????????

 

רגעים של נחת שחווינו במופע האלגנטי הסוער מחד והמרגיע מאידך ילוו אותנו להרבה זמן. הצלילים שליוו אותנו רבות בשנים עברו, הגיעו לתל אביב להיכל התרבות במופע ענק, מרהיב ומגוון.

 

 

אנדרו דונלדס
אנדרו דונלדס
פוקס לימה
פוקס לימה
??????????
אנג'ל X

 

מי מאיתנו שזוכרים את השנים בהן הפרויקט של האניגמה החל בשנות ה 90, הפרויקט המסתורי אניגמה, אשר נוסד ב1990 על ידי המפיק הגרמני Michael Cretu, ואלפי מאזינים התמכרו לצלילים הייחודיים ולאייקון הסאונד שאין דומה לו: סינתזה של סגנונות מוסיקה, פעמוני כנסיות, מזמורים אתניים, עם כלי נגינה שונים, היוצרים צלילים ספציפיים מאוד, אטמוספריים ולעיתים אף פסיכדליים. כל אלה הפכו את אניגמה לאחד הפרויקטים המוסיקליים הפופולריים והמסתוריים ביותר בעשורים האחרונים.

 

אני זוכר את הצלילים הנפלאים הממכרים שנבעו מהחדר של הבת שלי, השיר Sadeness המהפנט, קולות המקהלה הווקאלית מהכנסייה הגרגוריאנית היו בלתי נשכחים עד לרגע זה שהגעתי להופעה זו בהיכל התרבות בארץ בהופעה נדירה ( אחת מתוך שתיים) של החבורה הזו, שלושה קולות ווקלים שחורטים בך את פעמי הזמן את הטעם שמוסיקה נותנת לחיים, איזה מופע אדיר, איזה תאורה, איזה במה , תזמורת חיה על הבמה והזמרים חברי הפרויקט, אנדרו דונלדס, אנג'ל אקס ופוקס לימה על הבמה בלייב, השנים חוזרות אחורה והמוסיקה והקולות מפעמים בך עד דמעה של התרגשות.

מופע אלגנטי, פסיכודלי אולי אבל עם איכויות בלתי מתפשרות ההתרגשות גוברת כל עת שפוקס לימה עולה לבמה ושרה לדוגמה Gravity Of Love או כאשר אנדרו דונלד שר מופיע ופונה אפילו מפעיל את הקהל במלוא ההומור שלו עם ההופעה שלו או אנג'ל פוקס גם הוא מהמייסדים בקול השלו שלו שחודר לפעמים לנבכי הזמן שלך או לתודעה העכשווית, איזו התרגשות.

 ??????????

??????????

??????????

 

בשנת 2017, חברי הפרויקט, אנדרו דונלדס, אנג'ל אקס ופוקס לימה אשר קולותיהם עומדים מאחורי שירי אניגמה רבים, איחדו את הלהקה תחת השם  "הקולות המקוריים של אניגמה" ומאז הם מופיעים על במות ברחבי לעולם.

??????????

??????????

??????????

פוקס לימה נבחרה ע"י מייקל קרטו להחליף את סנדרה קרטו אשר שרה במקור.

יחד עם תזמורת לייב על הבמה, עם השירים הפופולריים של אניגמה ועם שילוב אלמנטים קלאסיים מודרניים. הצלילים של האניגמה כוללים תמיד מספר כלים אורגניים, המשמשים ביד, כגון כלי הקשה, חלילים וגיטרות, הגיטריסט שלהם הוא משהו ווירטואוזי המזכיר תקופות זוהר אחרות של עידן הרוק והמוסיקה הכבדה. אבל המוסיקה שלהם שמבוצעת חי על הבמה אינה נופלת מתזמורת סימפונית בביצוע.

??????????

??????????

??????????

??????????

??????????

 

 

כל השירים שהם שרו כל אחד בתורו וביחד היו מהרפרטואר המוכר והזכור לטוב של האניגמה כאשר הסיום עם Return to Innocence מייצר פעימות התרגשותדֶּזָ'הווּ לימים ההם.

 

 

"הקולות המקוריים של אניגמה" הוא מופע מופלא ומסע לעולם של דימויים וצלילים בלתי נשכחים.

אם החמצתם הופעה זו סעו לחו"ל לצפות אחרת לא תגיעו שלמים לגן עדן.

 

 

אני חייב לתת קרדיט להפקה: EGOeast הפקות על הפקה זו כמו על עוד כה אבל זה הייתה עילוי

 

 

על אנדרו דונלדס

מאז 1999 אנדרו דונלדס הוא אחד הזמרים המובילים ב ENIGMA.אנדרו הופיע בקלאסיקות של "אניגמה" כגון "שבעה חי", "צלבנים מודרניים", "המסך מאחורי המראה", "בום-בום" ועוד

 

 

אנגל X

המכונה אנדי "מלאך". זמר גרמני מבוואריה, אשר שר תחת השם אנג'ל X כזמר בפרויקט האניגמה

 

FOX LIMA

זמרת וכותב שירים מלטביה.צליל העידן החדש שלה קשור בקולה הכסוף מביאה אותנו להקשיב. ב 2010 היא זכתה בתחרות שירה מובילה עבור קבוצת ENIGMA.תרומתה של לימה כזמרת ותמלילנית סייעה בהפקת הסינגל החדש של אניגמה "השיר החברתי".האזנה לקולה וצפייה בה לריקוד בסרט הווידיאו עבור "השיר החברתי" מעוררת שלווה היפנוטית.

שתפו את הפוסט!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email