21 ביולי 2024 23:10
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

נובל הסדרה החדשה הגדולה ביותר שיצאה מסקנדינביה

 

נובל סדרה חדשה ביס yes Oh

צילום באדיבות  YES
צילום באדיבות YES

הסדרה החדשה הגדולה ביותר שיצאה מסקנדינביה מאז "בורגן" ו"הגשר".

 

דרמת מתח נורווגית חדשה ומדוברת, זוכת פרסPrix Europa  לסדרה האירופאית הטובה ביותר לשנת 2016.

 

צפיתי כולי מתוח כקפיץ בפרק הראשון שבתחילתו אנחנו עדים לכח נורווגי "מנטרל" ילד מחבל נושא מטען נפץ באפגניסטן.

במקביל נפתי לנו צוהר ליחסים בינלאומיים במסחר ויחסי דיפלומטיים שממש מאיר לנו את הדיפלומטיה כפי שאנו לא תמי מכירים ונחשפים.

 

ועוד המתח ממשיך ….

 

רק מצפיה בפרק הראשון אני הולך לכוון את הממיר שלא אפסיד שום פרק.

 

ב"נובל" שני סיפורים מתמזגים לאחד, כשחייל ואיש משפחה, הופך לפיון במשחק פוליטי בינלאומי. כשיגברו הסיכונים, הוא יאלץ לגלות כמה רחוק ילך אדם בשם ערך השלום.

צילום באדיבות YES
צילום באדיבות YES

ארלינג (אקסל האני, שחקן נורווגי מצליח שכוכבו עולה בהוליווד וכבר כיכב ב"להציל את מארק ווטני") חוזר מאפגניסטן לאחר תקופת השירות שלו, בדיוק כשוועדת פרס "נובל" לשלום מתכנסת כדי לקבוע את הרשימה הסופית של המועמדים לפרס. בזמן שאוסלו אפופה השערות ושמועות באשר למועמדים, ארלינג פוגש מחדש את משפחתו, אליה התגעגע מאוד.

24 שעות לאחר שובו, ארלינג נקלע לאירוע שבסופו הוא משסף את גרונו של אדם מאפגניסטן. מה שנראה בתחילה כמעשה גבורה, הצלת חייה של אישה, נתפס במהרה כפשע. האם מדובר ברצח? לא בדיוק. מישהו שמכיר את ארלינג, סומך על כוונותיו הטובות והופך אותו ללא ידיעתו למתנקש. ארלינג צריך כעת לגלות במי מדובר.

התשובה לשאלה משיבה אותנו אחורה בזמן, לתקופת השירות באפגניסטן – אל הטעות –  כשארלינג חשב שהוא מזהה מחבל מתאבד בתחפושת, וגרם לתקרית חמורה בין הצבא והאוכלוסיה האזרחית במקום. עלילת הרצח שתחילתה באפגניסטן, תתגלגל ותוצאותיה ישתרבבו בסופו של דבר אל הרשימה הסופית של מועמדי פרס נובל לשלום.

במהלך שמונת הפרקים של הסדרה, נפגוש חברים ואויבים, אידיאליסטים וציניקנים, אילי הון בעסקי הנפט, פוליטיקאים, מצביאים, חיילים מקצועיים וחייל אחד שמתגעגע הביתה ואינו יכול לשאת יותר את הגעגוע.

"נובל" מביאה אל קדמת הבמה קונפליקטים לאומיים ובינלאומיים רלוונטים. על ידי הצגת עלילת קונספירציה המתרחשת במהלך מלחמתה של נורווגיה באפגניסטן, הסדרה מביאה פרשנות חברתית וביקורת עיתונאית אל הדרמה הטלויזיונית ומצליחה להכניס אל הסיפור יחסי משפחה וסצנות מלחמה יחד עם נקודת מבט על הפוליטיקה העולמית, תוך שהיא מציבה מראה מול הדרך בה אומה קטנה חושבת על יחסי חוץ וסיוע בינלאומי, ואיך ועדת פרס הנובל לשלום מתמרנת בתוך מדינה שהיא גם יצואנית נשק רצינית.

החל מ-26.12

ימי שני בשעה 22:45 בערוץ yes Oh

שתפו את הפוסט!