26 בנובמבר 2020 11:56

קולינרי 2015

 

??????????

תערוכת קולינרי הפכה להיות התערוכה המקצועית ביותר שמאפשרת מפגש מקצועי בין יצרני המזון וקולינריה לבין הקהל המקצועי המתעניין. בעיקרה היא מכוונת לעסקים, להיכרות עם המוצרים והחברות והעיקר היא אינה בזאר. להפך היא קצת יותר מדי מכוונת לעסקים מצד חלק מהמציגים. בעצם זו תערוכת בוטיק המאפשרת מספר מצומם ואיכותי של מציגים לכל נושא ומאפשרת למבקר לחוות , להתרשם וגם לטעום קצת מכל דבר.

התערוכה והכנסים התקיימו במלון דן פנורמה שהפך למיקום מסורתי. הארגון והניהול – אבי בן עמי – סטודיו בן עמי.

הגעתי ליום השני והשתתפתי בפאנל הפיציאלו ממנו התרשמתי ( וגם רשמתי) מאוד.

הדיון נוהל על ידי מאיה דרין מנחה והשתתפו: מנה שטרום מקמפנלו,ליאון אלקלעי טוני וספה, ג'וזפה ג'ורדנו פפה,יוגב ירוס ליטל איטלי,אסף גרופר 450C

??????????

בבסיס של הדיון עמדה הפיצה הנפוליטנית מול הפיצה הרומאית אולם מרכז הדיון הוא הבצק והטיפול בו. ההבדל העיקרי בין הנפוליטנית לרומאית הוא העובי, טמפרטורת האפייה בעצם העובי והמרקם. פיצה נפוליטנית קלאסית היא פיצה תפוחה ורכה יחסית, עם שוליים רחבים. היא נאפית בטבון אבן עם זרדי עץ, בחום של 450 מעלות למשך לא יותר משישים שניות. את הפיצה הנאפוליטנית מכינים בתנור לבנים מסורתי בחום גבוה, וזמן האפייה שלה הוא בדיוק שישים שניות. הנאפוליטנים מדקדקים מאוד באופן הכנת הפיצה. הפיצה הנאפוליטנית שונה בתכלית מפיצות אחרות. היא עגולה, בעלת שוליים עבים וחלק פנימי של בצק דק שגולת הכותרת היא רכותו, איכות שמבדלת אותו משאר הפיצות הקראנצ'יות בדרך כלל. פיצה רומאית היא פיצה עבה ופריכה יותר (דומה יותר לפוקצ'ה), המשוטחת בדרך כלל בתבניות מלבניות", את הבצק מכינים בתהליך דו שלבי המאפשר לבצק להיות אוורירי ורך, ולכן בבצק הרומאי יש יותר מים מבבצק הנפוליטני, הקשיח יותר. וכך לבסוף נוצרות הבועות שכה מזוהות עם הפיצה הרומאית.

על הפאנל יצא פוסט נפרד

אבל אני חייב לציין שהפיצה כיכבה בהרבה מאוד דוכנים, ולא רק מפני שזה אוכל מהיר אלה מפני שהיא יכולה לשאת מוצרים שונים, לתת הדגמה לציוד ותנורים ולעוד.

??????????

אם אני צריך לציין את הנקודות המרכזיות בהן ביקרתי והתרשמתי במיוחד הרי שהן: צוריאל, נפטון, לחמא, סלטי מיקי, תמרה, ברקנית, יעקבס450C , עמיאל פירות יער, נספרסו, ניגא ועוד

אכן מי שנכנס ניגש מיד לביתן של צוריאל ( מקום קבוע גם אשתקד) שם כן הוא כבר טועם פיצה ומעדני גבינות שלהם. מבחר עצום של כל סוגי הגבינות בניחוח גלילי, כבשים, עיזים, בקר באיכות בלתי מתפשרת.

??????????

??????????

מימין הביתן של " ניגא" מגוון רחב של ציוד מטבח מקצועי ליצירת פתרונות איכותיים ותנורי רשיונל שיודעים לעמוד בקצב ובאיכות שנדרשת ממסעדות ומוסדיים. השף גיל גלר וחבריו הגישו מנות דגים וגם ביצה " עלומה" שהוכנה בסגנון סוויד. מדהים.

??????????

??????????

??????????

משמאל "נפטון" באמת עולם של טעמים עם המון תבלינים ורטבים שישדרגו את המנות שלכם גם בבית, בתערוכה החברה השיקה תיבולים לאורז.

??????????

??????????

??????????

??????????

אם כבר דיברנו על פיצות ואיכות הרי שהפיצה שטעמתי אצל "פפה" בדוכן של 450C הייתה באמת מעולה, וכן ראיתי איך הוא מרדד נפלא ביד ומכניס לתנור הטאבון עם 450 מעלות ומוציא פיצה נפלאה. זה התנור שעושה את הפיצות הכי טובות בארץ! ( ליאון אלקלעי).

??????????

??????????

??????????

תמרה גם הם אלופים ברטבים, מדהימים אותי בכל מפגש עם רוטב חדש. החבר'ה שם לא מפסיקים לפתח ( בפעם הקודמת שנפשתי היה רוטב לכנפיים מעולה) וכעת רוטב אלפרדו טבעוני שבא לי עם הניוקי שהכין השף מלכיאור שהצית לא אור בעניינים של רטבים. חבל שזה מוסדי ואי אפשר להושיט יד במרכול. אגב הרוטב הוא מוצר חדשני טבעוני ללא לקטוז ובתחושה וטעם של שמנת. מתאים להסמכה, רביכה, והקרמה וללא גלוטן!!!

??????????

בלחמים בחרתי בדוכן של לחם חם מבית לחמא, עדיין לא הבנתי בדיוק את הענין כי לא פגשתי את האלוף שלנו באפיה אלי אברם. " בלחם חם אנו מבינים שלא כולם אופים במקום או מחזיקים שטחי אחסון גדולים… " כך הם כותבים ומציעים לכם אספקה שוטפת של לחמים ומאפים ברמה הכי גבוהה בארץ.

??????????

??????????

??????????

מעדני מיקי, מי כמוני מעריץ את מפעל הדגים והסלטים האלו שמשנת1939 מייצרת ומשווקת מאז ועד היום מגוון רחב מאוד של סלטים, סלטי דגים, מוצרי דגים מעושנים, כבושים ומלוחים.  זללתי כאן מקרוסקות , מקרל בסגנון לקרדה\ פלמידות, דגים מלוחים, סלמון מעושן, סלטים, ונקניקי הרוסט שלהם ומי יודע מה לא . מבחינתי והנסיון בבית, זה אחד היצרנים הטובים שאני מכיר.

??????????

??????????

הדוכן פירות היער של עמיאל התרשמתי מהפרי של הגולן, פירות יער ודובדבנים איכותיים ממושב שעל. אותם תוכלו לפגוש בעונה בנמל תל אביב.

??????????

בגבינות חגגתי במחלבת בוטיק " ברקנית" טעמתי המון גבינות ממש משובחות, קממבר עיזים, סנט מור נואר, כחולה נסתרת, מנצ'גו כבשים, טום עיזים, תבור כבשים, אנטון עם פלפל, מדגסקר, פצצות!

??????????

?????????? ?????????? ??????????

בגבינות של משק יעקבס לצערי דוכן מרשים אבל שום אינפורמציה אפילו מה שטעמתי מצלחת הדוגמאות הצנועה, על כל פנים מדובר במחלבה הכי איכותית בארץ עם גבינות בקר, עיזים, וכבשים סוף הדרך. פשוט מקום לגור בו…

?????????? ??????????

בביתן של נספרסו לגמתי אספרסו איכותי, והתרשמתי מהטעם, מהמכונות והטכנולוגיה.

??????????

בדוכן של מחלבות חוות הבופאלו טעמתי מוצרלה די בופאלו , המחלבה נמצאת במושב ביצרון , כדאי לבקר ולחזור הביתה עם חוויה ומוצרים .

??????????

משק לין הציג את הדבש האיכותי שלו ומוצרים נוספים ונלווים, 30 שנות איכות בוטיק. דבש, טחינה, ממרחים ורטבים.

??????????

מסיבות אישיות של דעה ואיכות לא ביקרתי את דוכני השמנים

מסיבות אישיות של בריאות ונהיגה לא ביקרתי את קומת הבירה

בלובלינסקי הקצה החד של המטבח הצטערתי שלא באתי עם סכין של חברה אחרת להשחזה.. היו כאן כמובן גם סכינים איכותיים.

??????????

בביתן של זוקה הציגו פסטות ומאפים ולצערי טעמתי פיצה עם גבינה כחולה, מי שם גבינה כחולה על פיצה?? ברחתי משם.

בדוכן של צווילינג הציגו את הסכינים שלהם, לא עניינתי אותם!

בדוכן של ביצי שלו טעמתי ביצי שליו והתלהבתי.

??????????

מאפיית אנג'ל הציגה מבחר ענק של לחמים, ודברי מאפה אבל נבצר ממני להתקרב

??????????

הביתן של דיפלומט היה מרשים אבל אם אתה בלוגר כמוני לא מתייחסים כנראה , לא נורא. חשוב לציין שיש להם מגוון של מוצרים איכותיים ומדהימים כמו הינץ, סטארקיסט, פסטות, קמחים לפסטות כמו קאפוטו האיכותי, שימורים, מוצרי עגבניות, אצות, משקאות הכל! פשוט הכל יש להם, אימפריה. לא הצלחתי לתקשר, ביזנס ביפור בלוגר.

?????????? ?????????? ??????????

שיווק שלי הציגו ירקות ומוצרי חקלאות כולל פרחים למאכל שכל אחד מתקנא בהם, כמובן שזה למגזר המוסדי.

??????????

הביתן של פלא שף היה לי אישית משעמם, אבל בטח יש להם מה להציע למי שבעניין..

מבחר של נאצ'וס וטורטיות היו בדוכן של טרז פזוס את איתמר לא פגשתי אבל חברים דוכן קטן ומקסיקו גדולה שם.

??????????

??????????

מרינה כבכל שנה הדהימו יותר ויותר עם המגוון שלהם ולא רק פטריות.

??????????

וקסם הפטריה הדהים במשטחי הגידול האורגניים שלו ובכלל הרושם שם נהדר. " הפטריות מכילות תרכובות היוצרות את טעם האומאמי כגון: חומצה גואנילית, חומצה גלוטמית וחומצה אספרטית. בתעשיית המזון, נעשה שימוש רב במלחי חומצות אלה כמחזקות את טעם המזון. חומרים טבעיים אלו הנמצאים בפטריות היער, מהווים מקור מצויין שאינו מין החי לחיזוק טעם האומאמי בתפריט התזונה לצמחוניים וטבעוניים בפרט." החברה מתמחה בגידול פלאורוטוס אוסטראטוס (פטרית צדף), פלאורוטוס ארינג'י (מלך היער), שיטאקה, שימאג'י, אנוקי, נאמקו ופטריות נוספות. פטריות מאכל אלה הן בעלות ערך תזונתי רב, עם טעם וריח עשיר במיוחד. והכל באיכות גבוהה במיוחד

??????????

טחינה אל ארז זו אחת הטחינות הטובות שמייצרים כאן ( וגם חלווה) גם כאן היו עסוקים כמו אשתקד בביזנס.

??????????

יקב תישבי הציג שוקולד תעשייתי של וולרונה

בחוץ היה ביתן של פירות אקזוטיים, חבל ששפים לא מגיעים לדוכן הזה, יש שם דברים מעניינים.

 ??????????

זהו, היו עוד דוכנים ודברים מעניינים אבל ככה זה תפסת מרובה לא תפסת

יש לי כמובן ביו השורות ביקורת מסויימת, אתם יודעים זה יומיים של מאמץ התערוכה וזו הזדמנות עסקית מצויינת להיכרות בין העולם העסקי לעולם השיווק היצור והמכירה. אבל קצת פחות עיסוק של נציגים בסלולר שלהם… וכן גם מי שלא עושה עסקים אבל נותן במה לפרסום חינם הוא לקוח שלכן ביומיים האלו.

 

 

 

שתפו את הפוסט!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email