26 בנובמבר 2020 2:32

תחרות פרסי אופיר 2020

 

המועמדים הסופיים בכל 18 הקטגוריות בתחרות.

בצל משבר הקורונה האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה מוציאה לדרך את שלב הגמר בתחרות

משבר מגפת הקורונה הביא את עולם התרבות, ואת התעשייה שלנו, למשבר שלא חווינו כמותו. בתי הקולנוע סגורים מזה שישה חודשים, הפקות הסרטים נעצרו, ואין ודאות מתי נחזור להמשך הפעילות. ובכל זאת, גם בתקופה זו, החליטה האקדמיה להוציא לדרך את תחרות אופיר שמציינת 30 שנה לקיומה. אנו מאמינים שדווקא כעת חשוב להפנות זרקור ולהביע את הערכת התעשייה ליוצרות וליוצרים שהמשיכו והוציאו תחת ידם יצירות קולנועיות משובחות.

 

בשבועות אלה מובילה האקדמיה דיאלוג מול משרדי הממשלה והמוסדות השונים בכדי לקדם את ההשקעה בתעשייה ולאפשר לחזור לשגרה, ולצד זה חשוב לציין גם את היצירות שנעשו כאן, הסיפורים המרגשים המסופרים בהן, והקולנוע המצוין עליו אנו ממשיכים להילחם.

 

מעל 60 סרטים עלילתיים ותיעודיים נרשמו לתחרות השנה. חברי האקדמיה, המונים כ- 1000 אנשי ונשות תעשיית הקולנוע והטלוויזיה, צפו בסרטים באתר ייעודי, ובהקרנות אלטרנטיביות ככל שיכלנו לקיימן, והצביעו לטובים בעיניהם. אנו מודים להם על שיתוף הפעולה ועל ההירתמות למשימה בימים לא פשוטים אלה.

את ספירת הקולות בתחרות ערכו משרד רואה החשבון סומך חייקין kpmg ומשרד עורכי הדין עמית פולק מטלון.

 

עם ההכרזה על העולים לגמר יחל השלב הבא בתחרות, ובסיומו תתקיים ההצבעה לזוכים. הסרט הזוכה בפרס "הסרט העלילתי הטוב ביותר", כבכל שנה, יהיה נציג ישראל לקטגוריה הבינלאומית בתחרות האוסקר האמריקאי.

למרות הרצון לקיים הקרנות ולחשוף את הסרטים על המסך הגדול, סגירתם של אולמות הקולנוע אילצו אותנו להיערך באופן שונה לתחרות.

גם טקס חלוקת הפרסים יהיה במתכונת שונה השנה, ועל מועד הטקס ואופיו נודיע לאחר שכל הפרטים ייסגרו.

 

את חגיגות ה-30 לתחרות ולאקדמיה, אותן תכננו לחגוג עם שורה של פרויקטים והקרנות לקידום היצירה הקולנועית הישראלית ברחבי הארץ, נאלצנו לדחות לשנה הבאה בה נוכל לחגוג יחד באולמות הקולנוע.

 

אסף אמיר, יו"ר האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה: "גם בתקופה המאתגרת ביותר שידע הקולנוע הישראלי מעולם, החליטה האקדמיה לקדם את היצירה הקולנועית בישראל ולקיים את תחרות אופיר. לצד התחרות שהיתה בעיקרה מקוונת מתוקף הנסיבות, אנו ממשיכים לפעול מול כל הגורמים בכדי לאפשר לתחום לחזור לעשייה ויצירה בהקדם שניתן. כמו כן, נבחנת האפשרות להקדמת תחרות אופיר בשנת 2021, באופן שיאפשר לסרט הזוכה לנהל קמפיין אפקטיבי בתחרות האוסקר האמריקאי. אנו מאחלים הצלחה רבה לכל הסרטים המתחרים, ברכות לעולים לגמר, ושהשנה הזו תהיה טובה יותר לכולנו"

המתים של יפו-יורם מילוא 1
המתים של יפו-יורם מילוא 1
אסיה- דניאלה נוביץ 1
אסיה- דניאלה נוביץ 1
אפריקה-עדי מוזס
אפריקה-עדי מוזס
הנה אנחנו-שי גולדמן
הנה אנחנו-שי גולדמן
שאיפה לחיים-רן מנדלסון
שאיפה לחיים-רן מנדלסון

 

רשימת המועמדים שעלו לשלב הגמר:

סרט עלילתי באורך מלא

אסיה הפקה: גם סרטים * יואב רועה, אורית זמיר
אפריקה הפקה: פילם הרבור * איתי עקירב
המתים של יפו הפקה: לילה סרטים * איתי תמיר. מפיקים שותפים: טוני קופטי, עמי ליבנה, יאיר רוטלוי, ליגד רוטלוי, ציפורה לוי, גבריאלה גוטמן, דן ברנע , רם לוי
הנה אנחנו הפקה: ספירו סרטים * איתן מנצורי, יהונתן דובק
שאיפה לחיים הפקה: פירמה פילמס * אדר שפרן, רוני אברמובסקי, משה אדרי

סרט תיעודי מעל 60 דקות

גולדה הפקה: אודי ושגיא הפקות * אודי ניר, שגיא בורנשטיין, בימוי: אודי ניר, שגיא בורנשטיין, שני רוזנס
החבר דב הפקה: סרטי האחים הימן בע"מ * ברק היימן, בימוי: ברק הימן, במאי שותף אורי לוי
לאה צמל, עורכת דין הפקה: הום מייד דוקס, קלוס-אפ פילמס, פילם אופשן * פיליפ בלאיש, רחל לאה ג'ונס, בימוי: רחל לאה ג׳ונס, פיליפ בלאיש
להאיר את יוסי הפקה: בן-מיור & פרג׳ סטודיו לסרטים * קובי פרג׳, מוריס בן-מיור, בימוי: מוריס בן-מיור, קובי פרג'
מאיר אריאל, שיר כאב הפקה: עלמה הפקות * אריק ברנשטיין, בימוי: אליאב לילטי

סרט תיעודי עד 60 דקות

אנדרגראונד בלט הפקה: דניאלה רייס רזון, בימוי: לינה צ'פלין
גשם בעינים הפקה: שולה ודנה הפקות * שולה שפיגל, דנה עדן, רון עומר, בימוי: רון עומר
הדווקאים הפקה: למה הפקות * אמיר הראל, איילת קייט, בימוי: הדס איילון
החוף הנפרד הפקה: דוק. סרטים * לוי זיני, אבישי פרץ, קרין קיינר, בימוי: קרין קיינר
תמונת ניצחון הפקה ובימוי: עדי משניות

סרט עלילתי קצר

אנה בימוי ותסריט: דקל ברנסון, הפקה: וורדור הפקות, אססה האוס, פרדוקס האוס * דקל ברנסון, אלעד קידן, דימה קונופלוב, מרלין מרטון, אולגב בוששנקו
ברכה בימוי: מיקי טריאסט ואהרון גבע, תסריט: בת-אל מוסרי, הפקה: קסטינה תקשורת * צמרת אלכסנדרוני, איילת אימברמן
לונג דיסטאנס בימוי ותסריט: אור סיני, הפקה: דו בו גרסו פילמס * שלומי אלקבץ, גלית כחלון, אילון שני
סתמי בימוי ותסריט: נועה אהרוני, הפקה: שמונה יזמות תוכן והפקות בע"מ * דפנה דננברג, אבירם אברהם
עין לבנה בימוי ותסריט: תומר שושן,   הפקה:   MINA Films , KM Productions * שירה הוכמן, קובי מזרחי

 

רשימת המועמדים לפני סדר הא-ב – שם פרטי

בימוי

1)אורן גרנר – אפריקה

2)מתן גוגנהיים, אסף אבירי – שאיפה לחיים

3)ניר ברגמן – הנה אנחנו

4)רותי פרי-בר- אסיה

5) רם לוי – המתים של יפו

 

תסריט

1)אורן גרנר – אפריקה

2)גלעד עברון ז"ל, עלא חליחל, מבוסס על הסיפור "המתים של יפו" מאת גלעד עברון – המתים של יפו

3)דנה אידיסיס – הנה אנחנו

4)מתן גוגנהיים, אסף אבירי – שאיפה לחיים

5) רותי פרי-בר אסיה

 

שחקן ראשי

1)יוסף אבו ורדה – המתים של יפו

2)מאיר גרנר – אפריקה

3)שאדי מרעי – הלילה הזה

4) שי אביבי – הנה אנחנו

 

5)שלמה בראבא – שאיפה לחיים

 

שחקנית ראשית

1)אלונה איב – אסיה

2)ג'וי ריגר – שאיפה לחיים

3)נלי תגר – בוטיק פריז

4)נעמה פרייס – אלוהי הפסנתר

5) רובא בלאל עספור – המתים של יפו

 

שחקן משנה

1)גדי יגיל – שאיפה לחיים

2)דב גליקמן – שאיפה לחיים

3)מוריס כהן – בוטיק פריז

4)נועם אימבר – הנה אנחנו

5)סלים דאו – המתים של יפו

 

שחקנית משנה

1)אפרת בן צור – הנה אנחנו

2)בת אל מוסרי – בוטיק פריז

3)לאורה ריבלין – אלוהי הפסנתר

4)מאיה גרנר – אפריקה

5)שירה האס – אסיה

 

צילום

1)דמיאן דופרן – בוטיק פריז

2)דניאלה נוביץ – אסיה

3)דניאלה נוביץ – הלילה הזה

4)יורם מילוא – המתים של יפו

5)שי גולדמן- הנה אנחנו

 

עריכה

1)איל סיבי, יצחק צחייק, רועי רינת – המוסד

2)אילה בנגד – הנה אנחנו

3)גיל וסלי – אפריקה

4)דורי טפר- שאיפה לחיים

5)אסתר אלקיים – שתיים

6)נטע בראון – המתים של יפו

7)נטע דבורקיס – אסיה

 

ליהוק

1)אורית אזולאי – הנה אנחנו

2)אייל זוסמן ירדן שטרסברג – שאיפה לחיים

3)אלה צדקה – אפריקה

4)אסתר קלינג – אסיה

5)ג'ירייס קופטי, גיא שובל – המתים של יפו

6) לימור שמילה – בוטיק פריז

 

עיצוב אמנותי

1)איתן לוי – הצגת הקולנוע האחרונה בבוקרשט

2)נריה בן ארי – המוסד

3)עידו דולב – הלילה הזה

4)שונית אהרוני – שאיפה לחיים

5)תמר גדיש – אסיה

 

עיצוב תלבושות

1)דני בר שי – המוסד

2)יפעת כנפי – בוטיק פריז

3)ליטל לילו גולדפיין – המחשמלים

4)ענבל שוקי – אסיה

5)רייצ'ל בן דהן – המתים של יפו

איפור

1)אורלי רונן – שאיפה לחיים

2)הילה אלקיים – אסיה

3)כרמית בוזגלו – הלילה הזה

4)מירב שחר (בושושה) – המתים של יפו

5)שלי סער – המוסד

 

מוסיקה מקורית

1)יונתן ריקליס – עכביש ברשת

2)קרני פוסטל – אסיה

3)רועי שפיגלר, הלל טפליצקי, ערן צוירן (מבטאים "צוירין") – אלוהי הפסנתר

4)רן בגנו – המתים של יפו

5)רן בגנו – שאיפה לחיים

עיצוב פסקול

1)אמיר בוברמן, שחף וגשל – אסיה

2)גיל תורן – עכביש ברשת

3)גיל תורן, דרור מנצורה – מחילה

4)גיל תורן, עודד רינגל, יוסי אפלבאום, אבי מזרחי – המחשמלים

5)רונן נגל – הנה אנחנו

שתפו את הפוסט!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email