7 בדצמבר 2023 5:41

DOVE יש מי שחושב על מוצרי טיפוח לגברים

84% מהגברים מרוצים מהמראה החיצוני שלהם, כך קובע סקרשנערך בקרב 489 גברים יהודים במדגם ארצי של המותג Dove Men לרגל השקתו בישראל. אצל נשים, לעומת זאת, המצב עגום הרבה יותר. בסקר עולמי של Dove שהתקיים ב-20 מדינות עלה כי רק 4% מהנשים מרוצות מהמראה החיצוני שלהן. הפער בין שני הנתונים הוא לא פחות ממדהים.

אולי בשל הפער המדהים הזה בין גברים לנשים, מרבית אירועי  תקשורת של חברות הקוסמטיקה והתמרוקים פונים לנשים. במילים אחרות כל הזמן אני רואה את חברותי הבלוגריות  מדווחות על ה"גלוסי בוקס" " הבושם" " האיפור"  ועוד שהן הוזמנו והמתנות שקיבלו.

ניר קיפניס אומר שבעבר גברים לא השתמשו בתמרוקים וכי חל שינוי משמעותי בהתנהגות וצריכת תמרוקים של גברים מהעבר. אמנם בכפיפה אחת הוא מזכיר את ה"אפטר שייב" " אקווה וולה" ואני היתי מצרף את "אולד ספיסס" או במתקדמים את " פאקו ראבן " שמסמל את תחילת השינוי בצריכת גברים לבשמים. אני אגב הייתי מזכיר את הברילנטין שגברים היו עושים  בעזרתו בלורית אלביס..

זה די נכון שבעבר לא היו תמרוקים ממותגי גברים, קרם ידיים היה משהו בשם " ענוגה"  שלא לדבר על שמפו לגברים , תחליבי רחצה, או חלילה מלדבר על דיאודורנטים.

חברות כמו DOVE שקלטו עם השני את השינוי שחל בצריכת גברים החלו לייצר ולשווק את המוצרים,כעת מותג הטיפוח המוביל  Doveמבית יוניליוור משיק סדרת מוצרי טיפוח מיוחדת לגברים – Dove Men – תחת המסר: "עכשיו זה בשבילך".

הסדרה תכלול תחליבי רחצה, סבון מוצק ודאודורנטים במגוון פורמטים (ספריי, סטיל ורול און). מוצרי הסדרה יגיעו בשלל ניחוחות: Clean Comfort, Extra Fresh , Aqua Impact , Energy Dry, Silver Control.

כמו כל המוצרים תחת המותג Dove, גם המוצרים לגברים מכילים לחות. תחליבי הרחצה לגברים מכילים את נוסחתMicro Moisture  * אשר פותחה במיוחד לעור הגברי – טכנולוגיה חדשה המזינה את העור ומעניקה לו לחות. הדאודורנטים בסדרת Dove Men  הם שילוב עוצמתי של הגנה מירבית (עד 48 שעות) ו-25% לחות להגנה על העור.

סדרת Dove Men  מציעה עכשיובמחירי השקה:

  1. תחליבי רחצה בבקבוק של 400 מ"ל – 14.99 ש"ח
  2. דאודורנטים בפורמט ספריי 150 מ"ל – 16.99 ₪
  3. דאודורנטים בפורמט סטיק 50 מ"ל – 16.99 ₪
  4. דאודורנטים בפורמט רול-און 50 מ"ל – 16.99 ₪
  5. צמד סבונים מוצקים במשקל של 90 גר' ליחידה – כ-10 ₪

אולם לא רק בקוסמטיקה חל שינוי, גם בעולם היין חל שינוי, אם בעבר היה אפשר למתג יין לבן כיין נשי ויין אדום לגברים, כיום עם המגוון ועליית האיכות של היקבים ופריחת יקבי הבוטיק, אנו עדים לשינוי מתמשך בצריכת ובשתיית יין לבן על ידי גברים.

כך לדוגמא "יקב מדבר" מתמחה בעיקר אבל לא רק בייצור יינות לבנים הציג לטעימה את WHITE 44   יין לבן שהוא בלנד של זנים מעולים : גיוורצטרמינר, וויונייה, סמיון , שרדונה וסוביניון בלאן. אז נכון שמבחינת ההרכב היין הזה הוא " קופסת תכשיטים", פשוט מיטל היינית של יקב מדבר שמה בו את כל הארמיה של יין לבן אבל היא זכתה להוציא יין לבן שגברים נהנים ללגום במיוחד ביום קיץ חם כשהיין  צונן . לומר את האמת למלצריות , במסעדת יפו תל אביב גם לא היו רחמים, הו מזגו ומזגו והגברים לגמו ולגמו. לא פלא שהיין הזה בציר 2010 זכה במדליה ארד באשכול הזהב.

זהו יין שהחיבור יצר יין עגול בשפה המקצועית, יש בו טעמים של פרי הדר ואולי פירות אקזוטיים כמו ליצ'י ,ואגוזי מעט. יין נהדר, כשהיין טעים לגברים הוא באמת יין טוב.

מיטל היינית של היקב מסבירה כי רוב הכרמים נמצאים בנחל צין בהר הנגב, כידוע הבדלי הטמפרטורות והאדמה מעניקה ליינות שלהם טעם שונה כי אנחנו יודעים שיין זה האקלים, האדמה והאדם שמאחורי היין הרוח שמנשבת לא רק בין הגפנים אלא הרוח שמטפחת , מפתחת, ויוצרת.

המדבר  מבטיח לנו טרואר שונה מצפון הארץ אפילו משפלת יהודה. היקב עצמו נמצא ברמת ערד ובקרוב גם שם יהיו כרמים וגפנים

היין השני סמיון  סובניון בלאן 2012 אישית אני מעריך יקבים שמזירים את התמודדות עם זן הסמיון שלאחרונה חוזר אחרי שנים לדעתי שהרבה יקבים העדיפו להתעלם ממנו. הסמיון מעניק רכות חמאתית משהו ליין  והסובניון בלאן את " העוקץ" ביחד יוצא יין נפלא שגברים יאהבו מאוד.

צילום יחצ יקב מדבר

היין הלבן השלישי היה שרדונה, אני פריק של שרדונה  אבל היין עיקצץ אותי בקצה הלשון ולא ממש התחברנו יחד, קורה אצל גברים לפעמים.

כל ההשקה הזו שהייתה ממש מעודנת ( לא ממש הציגו ודחפו מוצרים אלא רק דיברו על השינוי בתפיסה) נערכה במסעדת יפו של אביב של חיים כהן, אחד השפים הנערצים.

במנות הראשונות והביניים אני יכול לציין  קרפצ'ו טונה ברוטב דלעת פיקנטי, פוקצ'ה עגבניות ( מתוקות כמו חיים) , בקר בעישון סגנון קורנדביף על לחם מתאים, ניוקי תרד ושעועית, טורטליני זנב שור, וכבדי עוף עם תפוחי אדמה סופריטו.

לשעת הגברים הוגשו בשרים לקרניבורים : תבשיל שפונדרה טלה נמס בפה וטעים פחד. ופריים ריב על העצם

אין מה לעשות כשמחברים בשר כזה לגברים חייבים יין אדום.

היין הוא סירה 800 למה 800 שאלתי? שמונה מאות מטר מעל פני הים בער הנגב. יין סירה זני טעמים פירותיים, עגול, גוף מלא, יין מצוין, אין ברירה זה יין לגברים ( נכון שעדיף לו להתיישן קצת אולם הצעירות שלו מרמזת שובבות ונעורים, מה עוד גברים צריכים?

גברים של היום צריכים להיות מטופחים, חשוב להם הבושם שהם משתמשים, חשוב להם דיאודורנט, חשוב להם סבון רחצה גברי ( רצוי במארז שחור ) למרות שהם שלמים עם המראה שלהם ומרוצים ממנו, הם רוצים להיראות מטופחים.

המותג Dove Men  סקר שמספק הצצה אל תוך התפיסה של גברים את המושג בימינו. כך עולה למשל, כי שתי התכונות אשר מגדירות גברים (לדעתם של הנשאלים) הן להיות בן זוג/בעל טוב ולהיות מפרנס טוב. תכונות חשובות נוספות שצוינו על ידי הנשאלים הן להיות אבא טוב ולהיות אדם שעומד במילה שלו. 75% מהגברים נהנים לעשות קניות מחוץ לבית ו-62% נהנים לטפל בילדים. מטלות של ניקיון הבית, דווקא אהובות פחות על הנשאלים – 62% ציינו כי אינם נהנים לנקות את הבית.

בקיצור Dove Men – "עכשיו זה בשבילך". עדיף עם יין טוב בצד.

אגב אפילו קיבלנו מתנה גברית ולא, לא יין

שתפו את הפוסט!