יום שישי , 14 אוגוסט 2020

Home » בידור, הצגות וסרטים » מיכאיל חודורקובסקי חוזר לאתגר את שלטונו של פוטין

מיכאיל חודורקובסקי חוזר לאתגר את שלטונו של פוטין

צילום yes דוקו

צילום yes דוקו

לפני כמה ימים פורסם בחדשות כי רוסיה הוציאה צו מעצר כנגד מיכאיל חודורקובסקי בהאשמת רצח. כזכור מיכאיל חודורקובסקי ישב כבר בכלא הרוסי 10 שנים בסיביר, כעת משהתקיף שוב את פוטין שוב הרוסים מעוניינים לכלוא אותו.

כל זה בדיוק שבyes דוקו מקרינים סרט על מאסרו של מיכאיל חודורקובסקי בעבר אחד מעשירי רוסיה וראש ענקית האנרגיה יוּקוֹס (בה היה שותף גם חברו ליאוניד נבזלין) – חודורקובסקי בילה עשור בכלא אחרי שניסה את הקרמלין.

הסרט מציג מבחוץ את תקופת מאסרו, הביקור של ההורים שלו בכלא בסיביר ( רק מבחוץ) וכמובן את שיחרורו לאחר 10 שנים כנראה מחווה של פוטין למשחקיים האולימפיים בסוצ'י רוסיה

צילום yes דוקו

צילום yes דוקו

בפעם הראשונה לאחר שחרורו, הוא מדבר על התקופה שבה בילה מאחורי הסורגים ועל החזון שלו לרוסיה החדשה. הוא גם משיק מחדש את התנועה "Open Russia" כדי לחזק את הדמוקרטיה שם – האם זהו שלב ראשון במרוץ שלו לנשיאות?

בימוי: אריק בֶּרְגְקְרַאוּט (53 דק', שוויץ/גרמניה/רוסיה, 2015)

"הסרט הזה אינו רק תובנה מרתקת על נפילתו של אוליגרך, זוהי גם הצצה לנשמתה של רוסיה העכשווית" The Guardian

בכורה: יום ראשון, 27.12, 22:00  ב-yes דוקו וב-yesVOD.

מיכאיל חודורקובסקי חוזר לאתגר את שלטונו של פוטין Reviewed by on . [caption id="attachment_35488" align="aligncenter" width="640"] צילום yes דוקו[/caption] לפני כמה ימים פורסם בחדשות כי רוסיה הוציאה צו מעצר כנגד מיכאיל חודורקוב [caption id="attachment_35488" align="aligncenter" width="640"] צילום yes דוקו[/caption] לפני כמה ימים פורסם בחדשות כי רוסיה הוציאה צו מעצר כנגד מיכאיל חודורקוב Rating: 0

השאירו תגובה

scroll to top