יום שני , 14 אוקטובר 2019

Home » T.V » מסע קולינרי עם השף גאגן אנאנד – מסע מבנקוק לכלכותה וחזרה

מסע קולינרי עם השף גאגן אנאנד – מסע מבנקוק לכלכותה וחזרה

 

אם אתם מתעניינים הקולינריה   הפעם גסטרנומיה מולקולרית מתוחכמת למנה הודית מיוחדת אותה מכין השף גאגן אנאנד באחת מחמישים המסעדות הטובות באסיה הנמצאת בבנקוק GAGGAN.

Gaggan Anand in Kolkata market

 מסע קולינרי במרכזו עומד השף גאגן אנאנד ( Gagge Annand) -שף הודי שעבר בנערותו ב 2007 לבנגקוק- אחת מבירות הקולינריה העולמיות, בכדי להצליח ולהתקדם, בעוד כי ידע שכלכותה לא תוכל לספק לו את אותם התנאים. אנאנד פתח ב 2010 מסעדה במרכז הרובע ההודי של בנגקוק שזכתה השנה לתואר- "המסעדה הטובה ביותר" בפרס 50 המסעדות הטובות ביותר באסיה.

Gaggan restaurant

אנאנד, ידוע כשף המערבב את המטבח ההודי עם טכניקות בישול מודרניות. הוא נשאר צמוד לזיכרונות, הטעמים והריחות של כלכתה- עיר הולדתו. אוכל הרחוב בה  והמרקמים העשירים, מזינים את השף בהשראה ויצירתיות שופעת.

הוא נוסע לכלכותה, בה הוא משחזר את אחד המאכלים המסורתיים המוכרים ביותר באיזור-  Daab Chingr וכמו כן נפגש עם שפים מקומיים- איתם משוחח על השוני המתקיים בתחום הקולינריה העולמית בכלל וההודית בפרט, במסגרת הפרק הוא נפגש עם Rakhi Dasgupta ממסעדת Kewde's ולומד ממנה להכין תבשיל של שרימפ בחרדל ושמן חרדל המבושל בתוך אגוז קוקוס עם תבלינים הודים אקזוטיים.

Gaggan Anand + Rakhi Dasgupta

גאגן4

המסע מתובל  בשווקים ההודיים בהם הוא בוחר את חומרי הגלם, וגם מוביל אותנו למסע טעימות לאוכל רחוב הודי. כאשר הוא חוזר לבנקוק גם כאן הוא מוביל אותנו למסע של אוכל רחוב ולמסע קניות עם הסו שפים שלן לקניית חומרי הגלם במיוחד פרחי חרדל טרי וצ'ילי חריף.

הנופים של כלכולתה מול בנקוק ובהם מסביר גאגן את חשיבות הדיג והדגה לצורך הבסיסי של השף – בישול. במפגש שלו עם השפית תוכלו לקבל רעיונות להכין משהו בסגנון המנה הזו שמבוססת על גריסת גרגרי חרדל והכנת חרדל טרי ושמן חרדל אשר יחד עם המרכיבים והתבלינים יכנסו לתוך אגוז קוקוס ויתבשלו בתוכו.

גאגן 3

עם המידע שרכש הוא חוזר למסעדה שלו בבנקוק ואנו חווים את תהליך לימוד הכנת המנה עם הצוות שלו. אלא שכאן במסעדת היוקרה המנה מקבלת טוויסט מולקולרי עם שמן חרדל שהוא יוצר ועם מקצפות ועוד. את השרימפ הוא מכין בוואקום, והיא מוגשת בכלי מיוחד ולא בתוך אגוז הקוקוס.

זו האומנות שלו שבזכותה הוא זכה לתואר "המסעדה הטובה ביותר"

Photo-credit-Vasco-CélioIGF2013-2.jpg

Photo-credit-Vasco-CélioIGF2013-2.jpg

גאגן 2

Gaggan Anand in Gupta Brothers sweet shop 1

במסעדה תמצאו 2 תפריטי טעימות, ב 2500 בהט, וב 4000 בהט, האוכל הוא הודי ומורגש שימוש בקארי, הל, תמרהינדי, שומר ועוד.

כשאתם באים למסעדת GAGGAN צפו לאוכל הודי בטוויסט מודרני לחלוטין, אנאנד לוקח מנות הודיות קלאסיות ומפרש אותם מודרנית עם הכשרון שלו, בניסיון לגשר על הפער בין מטבח המזרחי ומערבי.אנאנד היה השף ההודי הראשון לבצע התמחות בצוות המחקר של פראן אדריה באל בולי המסעדה הספרדית המפורסמת, וטכניקות של חמקן לא זרות לו.חדר האוכל בסגנון הקולוניאלי, מלא ברהיטי עץ, מאווררי תקרה וקירות מסוידים פשוטים. והשירות אומרים לי מעולה.

על נצחונו וקבלת התואר הוא אומר שלנצחונו יהיה השפעה על מטבח הודי.

"זה יניע הרבה שפים -. וזה רגע של גאווה למדינה שלנו, שבו יש מורשת הקולינרית עשירה כגון הדבר הטוב ביותר הוא שמישהו, כמה שף הודי צעיר