יום רביעי , 21 אוקטובר 2020

Home » אוכל ושתייה 2 » פרג'י מסעדה טריפוליטאית ביפו

פרג'י מסעדה טריפוליטאית ביפו

השבוע זימנו לי הפתעה במסעדת פרג'י ביפו בשוק הפשפשים. האיזור הזה ידוע במסעדות מקומיות שמגישות אוכל ביתי, אבל בפרג'י מגישים אוכל טריפוליטאי כשר וזה ההבדל…

פרג'י מגישה שם אוכל משנת 1956, אוכל טריפוליטאי מסורתי בבישול של בית. הכל במחיר עממי מאוד למנה, תמצאו שם קוסקוס, מפרום, קוקלה, פקילעה\ טבייחה וכמובן עוגת סולת טריפוליטאית ועוד

אז מה היה לנו שם:

סלטים מתאבנים קטנים עם לחם לבן ולא לשכוח פלפל צ'ומה מעדן הבית.

טעמנו ממנות הבית, לא את כל השמות אני זוכר, בעיקרון בדרך כלל במסעדה מגישים את המנה על מצע של קוסקוס נפלא שהם מכינים או אורז. לנו הגישו מצע של קוסקוס ואת המנות לטעימה.

צלחת עם מסרן שזה אמרו לי מעי ממולא בחלקי פנים, טחול, ואורז עם עשבי תיבול, קוקלות ( סולת ושומן טעים פיצוץ) ומפרום. לצלחת זו היו לפחות שלוש פעמים מילוי… עד שאזל המלאי, אולי זו פעם ראשונה שאני אוכל קוקלות ותשמעו, שווה להגיע לשם בשביל זה.

צלחת עם בשר ושעועית זה נקרא מנגול איך לא יהיה טעים זה כמו כל האוכל שם מתבשל על פתיליות ולא על גז כמו בבית שלנו.. לאט, לאט אבל בטוח.

חריימה  כנראה דג נסיכה שבושל הרבה זמן, לטעמי יבש ולא חריף בכלל.

טבחה הם אומרים על תבשיל טבייחה בסאלק שזה בשר שמתבשל במנגולד שבושל למשחה שחורה עם שעועית , אני מאד אוהב את התבשיל הזה . נראה לי שגירדו את הסיר , היה מעט שרוף. האמת שהפתענו אותה אנחנו ועוד צוות טלוויזיה מערוץ 10 שצילמו במסעדה לסדרה חדשה שתעלה עוד כחצי שנה.

לצפיה בפרק

https://www.youtube.com/watch?v=MexpX4UdCKE

 

קציצות בשר עם במיה, אני מאוד אוהב במיה ונהניתי מהבמיה, מהקציצות פחות.

צלחת עם מפרום סוף הדרך, מעניין אם הם קונים שמן בבקבוקים או בחביות..

אבל הקינוח , רק בשביל הקינוח ( והקוקלות… זוכרים.. כדאי לי לבוא שוב )

ספרא עוגת סולת טריפוליטאית מהסרטים ( 10 ₪ למנה) תכינו מגש אני בא…

ומלבי של פעם, אם זה כשר הוא לא חלבי אבל משהו משהו לספר דברי הימים.

פרג'י שוכנת בסמטה קטנה בבית חציו ישן חציו מחודש השירות נעים .

פנחס בן יאיר 8, יפו

פרג'י מסעדה טריפוליטאית ביפו Reviewed by on . השבוע זימנו לי הפתעה במסעדת פרג'י ביפו בשוק הפשפשים. האיזור הזה ידוע במסעדות מקומיות שמגישות אוכל ביתי, אבל בפרג'י מגישים אוכל טריפוליטאי כשר וזה ההבדל... פרג'י השבוע זימנו לי הפתעה במסעדת פרג'י ביפו בשוק הפשפשים. האיזור הזה ידוע במסעדות מקומיות שמגישות אוכל ביתי, אבל בפרג'י מגישים אוכל טריפוליטאי כשר וזה ההבדל... פרג'י Rating: 0

תגובות (3)

 • lori

  אני מאד אוהבת אוכל טריפוליטאי. מזמן לפני שנים נהגתי ללכת למסעדת קוסקוס טריפולי שבשעון. כשאמא של בעל הבית בישלה עדיין. אחר כך האדון התרחב וקרא למסעדה שלו דוקטור שקשוקה והלכתי לשם פעמיים שלוש וזהו. האמא כבר לא היתה שם כנראה. ריח של שמן דגים היה בסלט. והמפרום לא היה מפרום. אני לא אהבתי וחבל מאד היה לי שלא מצאתי תחליף. שמחה שאתה מציע את המסעדה הזו. אני אלך לנסות ומקווה שאתמיד – הכל בהתאם לטעם. תודה ששת.

 • ilana palomo

  שמחה לגיע אל הבלוג שלך ששת, ידידי היקר!
  גם אני בין אלה שצפו בתכנית "כח סבתות" אמש ויותר מאשר צחקתי עם הסבתות נהניתי לראות אותך במסעדה, יחד עם חבריך הבלוגרים. אני מאותם אנשים שלא אוהבים חריף, אולי לכן אינני נכנסת למסעדות שיש חשש, שיגרמו לחיכי ולשוני לבעור.
  על כן שמחתי שכתבת, כי החריימה לא היה חריף.
  כיוון שבגדול כתבת בחיוב על המסעדה, בהחלט רואה עצמי שמה אותה על מפת הביקורים שלי.

  שנה טובה, גמר חתימה טובה ומועדים לשמחה
  אילנה פלומו [renana ron]

השאירו תגובה

scroll to top