8 ביוני 2023 21:34

חג המוסיקה הישראלית – 16 שנים ברציפות הכניסה לכל האירועים – ללא תשלום

           

8-11 בספטמבר 2013

מנהל אמנותי: דר' בעז בן-משה

      יום ראשון ה-8 בספטמבר, הקונסרבטוריון העירוני  באר-שבע מהשעה 20:00

יום שני ה-9 בספטמבר, מוזיאון ת"א, מהשעה 12:00

יום שלישי ה-10 בספטמבר, מרכז רפפורט,חיפה, מהשעה 17:00

יום רביעי ה-11 בספטמבר, תיאטרון ירושלים,מהשעה 17:00

הכניסה לכל האירועים – ללא תשלום

 

 

ברכה קול-צלם עמית גושר

למחרת ראש השנה תשע"ד יפתחו אירועי חג המוסיקה הישראלית.

16 שנים מלאו לחג ואכן הוא בגיל ההתבגרות שלו צעיר, בועט, מתחבט? מגוון הקונצרטים והחיבורים המוסיקליים שרקם מנהלו המוסיקלי של החג ד"ר בעז בן משה מעידים על הלך הרוח של המוסיקה האמנותית הישראלית. המגוון המוסיקלי, אתני, מקצבִי שמתקיים בארץ. קיבוץ הגלויות הוא גם מוסיקלי, האוזן והלב פתוחים לכל אלה ולקהל יש הזדמנות טובה לשמוע במקובץ את כל המתרחש בחיי המוסיקה בארץ. מביצועים מחודשים ליצירות מופת ועד ליצירות חדישות שנכתבו במיוחד לכבוד החג. המבצעים בחג הם מוסיקאים ישראלים מעולים שחיים בארץ או בחו"ל ומגיעים במיוחד לארץ כדי לנגן .

מלחין השנה הוא עדן פרטוש. הויולן/מלחין ילדי הונגריה עלה לארץ באמצע שנות השלושים, הקים וניהל את האקדמיה למוסיקה בת"א, בית הספר תלמה ילין  והיה המוסיקאי הראשון שזכה בפרס ישראל. דורות רבים של ויולנים מנגנים את יצירותיו. מיצירותיו נשמע בכל אחד מארבעת ימי החג. הביצוע הראשון יהיה ל"יזכור" (המפורסם לויולה דווקא בביצוע הפחות מושמע) לכינור ותזמורת ביום הראשון של החג בבאר שבע ע"י הכנר ארז עופר (שחי בברלין) בליווי הסינפונייטה הישראלית באר-שבע בניצוחו של רוני פורת.יצירותיו הקאמריות והסולניות של פרטוש יבוצעו במהלך כל ימי החג, ע"י מוסיקאים נוספים כמו הצ'לן והמורה אורי ורדי ,והויולנית רבקה גולני. במלאות עשור למותו של המלחין אבל ארליך, יביים בנו הבמאי דני ארליך את האופרה "היובל" עפ"י מחזה של צ'כוב בהשתתפות אנסמבל המאה 21 וחברי אופרה קאמרה. המחזה, שהוא מעין מערכון על כח,שחיתות ונשים.המגוון המוסיקלי הישראלי ייחשף במלוא ייחודו באירועים שיתקיימו בת"א. בצהרי היום יבצעו חברי אנסמבל מיתר יצירות מאת יוסף טל, דגנית אלקיים עופר פלץ ועמוס אלקנה ואחה"צ יבוצעו יצירות לעוד,צ'לו ופסנתר. באירועים בחיפה יבצע אנסמבל בארוק ישראלי תכנית של יצירות ישראליות המבוצעות בכלים בארוקיים אופייניים: החלילית והצ'מבלו. באותו ערב יחבור המלחין והזמר שלמה גרוניך (שאחיו הכנר אילן גרוניך, היה מתלמידיו של  עדן פרטוש) לתזמורת למוסיקה ערבית של נצרת לערב רב תרבותי ומיזוג מוסיקלי של יצירותיו של גרוניך ושל מנצח התזמורת ניזאר רדואן. החג ייחתם בירושלים בקונצרט אנרגטי של מקהלת הגוספל בניהולם המוסיקלי של איריס ועופר פורטוגלי יחד עם תזמורת הביג בנד של הוד השרון, כי גם לישראלים יש את הסווינג הנדרש כדי לשיר גוספל. באכסדרת אולם רבקה קראון תציג המלחינה הגר קדימה את ציוריה וכן תבוצענה יצירותיה. קונצרט הנעילה יתקיים בניצוחו של גיא פדר ובו תבוצענה יצירות מאז פרטוש,וולניאנסקי ביצירה  אדג'יו לירושלים וסימפוניה מס' 2 מאת יוסף ברדנשווילי,שהוא אולי אחד המוסיקאים המאפיינים את המוסיקה הישראלית העכשווית,מקורותיו רחוקים מכאן ומנגינותיו מכאן ונשמעים בהם הנופים,האנשים,הריחות והצבעים.

חג המוסיקה הישראלית הפך עם השנים לאירוע משמעותי בחיי המוסיקה בארץ,שמאדיר ומאיר את העשייה המוסיקלית אמנותית בישראל ומאפשר למלחינים ומבצעים רבים לחשוף את עצמם בפני קהל סקרן ואוהד.

רצ"ב התכנית המפורטת

הכניסה לכל האירועים – ללא תשלום  ! !

*יש להזמין מקומות מראש

 

מנהל אמנותי: ד"ר בעז בן-משה

ניהול אדמיניסטרטיבי: יורם יונגרמן – מכון למוסיקה ישראלית

הפקה:רוסליה חפץ הפקות וייצוג אמנים

 

הזמנת כרטיסים:

לקבוצות: רוסליה חפץ הפקות   03-6961593

חיפה: משרדי התזמורת הסימפונית חיפה 04-8330625

באר-שבע: תזמורת סינפונייטה באר-שבע   08-6266422

תל-אביב: רוסליה חפץ הפקות   03-6961593

ירושלים: קופת תיאטרון ירושלים   02-5605755

שתפו את הפוסט!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email