13 ביולי 2024 21:52
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מייק לי – גדול בימאי הקולנוע של אנגליה יגיע לארץ ב 20 לנובמבר

מייק לי – גדול בימאי הקולנוע של  אנגליה ומבכירי בימאי הקולנוע בעולם

יגיע לישראל כאורח ביה"ס לקולנוע סם שפיגל

 

 

 

מייק לי, גדול בימאי הקולנוע של  אנגליה ומבכירי בימאי הקולנוע בעולם, יגיע

ב – 20 לנובמבר לישראל וישהה כשבוע כאורח בית הספר סם שפיגל לקולנוע ולטלוויזיה – ירושלים.

 

לי מגיע לישראל במסגרת סדרת "המייסטרים הגדולים" של ביה"ס סם שפיגל  וקרן קיסריה, שבמסגרתה הגיעו לישראל הבימאים דיוויד לינץ' ו- וים ונדרס.

 

במהלך ביקורו בישראל, הנערך בשיתוף עם סינמטק ירושלים, סינמטק ת"א וסינמטק חיפה, יעביר לי סדנת אמן של 3 ימים לתלמידי ובוגרי סם שפיגל, יקבל תואר עמית כבוד בערב הגמר של ביה"ס, יערוך מפגשים עם קהל בסינמטק ירושלים ובסינמטק חיפה, וירצה לסטודנטים פלסטינים ב"סינמה ג'נין"  שבג'נין.

 

בסינמטק ת"א יקיים לי מפגש סגור עם 350 יוצרים ישראליים : מפיקים,  במאים, תסריטאים, שחקני קולנוע וסטודנטים לקולנוע ולמשחק, בהנחיית השחקן דורון תבורי.

 

התיאטרון הקאמרי יערוך בת"א מפגש עם מייק לי לבמאי תיאטרון, מחזאים, שחקנים וידידי הקאמרי תוך העלאת קטעים ממחזותיו.

 

במהלך נובמבר יערכו הסינמטקים של ת"א, ירושלים וחיפה רטרוספקטיבה מיוחדת לסרטיו.

 

סרטו החדש של לי, "עוד שנה", שזכה לשבחי הביקורת בפסטיבל קאן האחרון, שם הוצג במסגרת התחרות הרשמית, יצא בתחילת דצמבר להקרנה מסחרית ברשת "לב" ברחבי הארץ.

 

מייק לי, בן 67, היה  מועמד שש פעמים לפרס האוסקר – על הבימוי ועל התסריט של "סודות ושקרים", על התסריט ועל הבימוי של "ורה דרייק" על התסריט של "טופסי-טרווי"  ועל התסריט של "חופשייה ומאושרת". כמו כן, הוא זכה בפרסים היוקרתיים ביותר בפסטיבל קאן – פרס דקל הזהב על "סודות ושקרים" ופרס הבמאי הטוב ביותר על "עירום". לי קטף גם את פרס אריה

הזהב בפסטיבל ונציה על "וירה דרייק", ובמהלך הקריירה הארוכה שלו  זכה בעשרות פרסים  בריטיים ובינלאומיים.

                                                                                                 

מייק לי משמש בשנים האחרונות כיו"ר חבר הנאמנים של בית הספר הבינלאומי לקולנוע בלונדון  (London International Film School)ובמסגרת ביקורו יחזק את הקשר בין בית הספר הלונדוני לבין בית הספר הירושלמי.

 

"מייק לי הוא פנומן" אומר רנן שור, מנהל ביה"ס סם שפיגל ."הוא תסריטאי ומחזאי בעל יכולת כתיבת דמויות נדירה, המתעצמת בדרכו הייחודית בהדרכת שחקנים לכדי חד פעמיות. שמעתי אותו בסדנת אמן בפסטיבל סארייבו לפני שנתיים והוא הצליח  בזמן קצר לעורר השראה אצל כל הנוכחים. הוא לא היה בישראל מאז 1991 והוא אחוז עניין וסקרנות כלפי הקולנוע הישראלי באורך מלא והקולנוע הישראלי הקצר . הוא בא לתת".

 

לקראת הביקור יוציאו לאור ביה"ס סם שפיגל והסינמטקים של ת"א, ירושלים וחיפה חוברת מיוחדת על עשייתו בעריכת עדנה ודן פיינרו.

 

ביקורו של מייק לי בישראל נערך בתמיכת: קרן קיסריה, המועצה הבריטית – bi arts, משרד החוץ ומינהל התרבות, התיאטרון הקאמרי, סרטי לב, קרן ירושלים, קרן אוסטרובסקי, קרן הקולנוע הישראלי, איגוד הבמאים, איגוד המפיקים, איגוד התסריטאים, שח"ם- איגוד שחקני המסך וביה"ס "בית צבי".

שתפו את הפוסט!