19 ביולי 2024 5:48
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מריה טולדו גדולת זמרות הפלמנקו הספרדי בהופעה בסוזן דלל

"הדרך לשיר פלמנקו"

במסגרת המדרידאנסה 2013 ובנוכחות שגריר ספרד בישראל מר קרדררה סולר, הופיעה גדולת זמרות הפלמנקו מריה טולדו בסוזן דלל. בהופעתה גם אירחה הזמרת את פבלו רוזנברג.

החיבור יוצא הדופן בין השניים נוצר במהלך החודש האחרון,  במהלכו נסע רוזנברג להופיע בספרד שם נפגש במקרה עם טולדו, בין השניים נוצר חיבור מעולה והוחלט כי טולדו תארח את רוזנברג במסגרת ביקורה הקרוב בישראל.

יחצ

יחצ

צילום-שמואל-רוזנברג

 

מריה טולדו מגישה לקהל את הזרם החדש בפלמנקו " הקנטאורה" והיא מלווה עצמה בפסנתר וכן שני נגנים, נגן הגיטרה חסוס אימנז, מתופף.

מריה טולדו מוכרת לנו מהשיר הידוע שלה " תני לי הזדמנות" המושמע בתחנות הרדיו בספרד וגם בארץ.

היא הצליחה להלהיב את הקהל שלא נתן לה לרדת מהבמה והזמרת שזה הביקור השני שלה בישראל סיימה ב "הבה נגילה".

אין מי שנשאר אדיש. היא סוחפת את הקהל, מהבמה בוקע קול בלתי צפוי וידיה שעל הפסנתר, המצליחות להסוות את דרגת הקושי שבנגינת המיוחד במינו, מגלות את רוח הפלמנקו החבויה בכלי. רק היא מסוגלת, בצירוף קולה, להעביר רוח זו למאזינים לה.

באמתחתה פרסים רבים בתחום שירת הפלמנקו ובהם פרס NOVEL בשירה של לס מינס", הפרס הראשון הדו-שנתי של העיר קדיס והפרס הראשון "קנטס דה קומפאס" במיירנה דל אלקור.

מדרדידאנסה" 2013 בשיתוף ובתמיכת קהיליית מדריד, מכון סרוונטס ושגרירות ספרד בישראל. הפרוייקט הוא הפקה משותפת של מרכז סוזן דלל ועיריית מדריד ובשיתוף פעולה עם פסטיבל "סומאפלמנקו" המתקיים בו זמנית במדריד.

יאיר ורדי מנכ"ל סוזן דל בירך על שיתוף הפעולה בין מדריד, פסטיבל ה SumaFlamenca    וישראל ועל קיום המדרידאנסה זו השנה השלישית בסוזן דלל ישראל.

שתפו את הפוסט!