13 ביולי 2024 22:10
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חולונים: "גני סיפור" של חולון נבחרו להשתתף בכנס עיצוב אורבני בינלאומי יוקרתי בסינגפור

"גני הסיפור" של חולון ייוצגו השנה בתערוכה מיוחדת בכנס עיצוב אורבני בינלאומי במהלך חודש אוקטובר בסינגפור ויערך בסימן "קטן זה יפה", כשרעיון המרכזי הוא שהדברים קטנים יכולים להיות משפיעים גדולים על איכות החיים והסביבה האורבנית.

הכנס 'ARCHIFEST PAVILION SYNGAPORE'  ביוזמת מכון האדריכלים של סינגפור ונערך לראשונה בשנת 2007, בו תושבים ואנשי מקצוע מוזמנים להתרשם ולהתדיין על עבודות שונות ואף לקחת חלק בהן.

העיר חולון המכונה גם 'עיר הילדים' הגתה פרויקט פיסול סביבתי ייחודי, שבו אמנים מובילים יצרו פסלי נוף בהשראת ספרי הילדים הישראליים הפופולאריים. התערוכה תספק הצצה לפרויקט "גני סיפור" שנותן ביטוי לאומנות ומפיח חיים בסיפורים הנודעים ממש בלב השטח הציבורי, בגנים הציבוריים. כמו כן יוצג גן פנימי מיוחד בתוך הספרייה הלאומית בסינגפור, עם פסלים קטנים של דמויות בהשראת סיפורי הילדים וסדנאות יצירה.

מנכ"לית עיריית חולון חנה הרצמן: "כבוד גדול היה לנו להשתתף בכנס, שאפשר הזדמנות להציג לאנשי מקצוע ולכל המתעניין בעיצוב אורבאני, פרוייקט ייחודי ומיוחד, אשר מוסיף נופך מיוחד לעיר ומשלים את התפיסה החינוכית הכללית של חולון כ'עיר הילדים', לא רק בתוך המוזיאונים, התיאטראות ובמוסדות החינוך הפורמליים – אלא כחלק מהסביבה העירונית והוויית החיים היומיומית בה".

אדריכלית הנוף, נעמה צובירי אשל, מנהלת אגף גנים ונוף בעיריית חולון: "חולון, ובעיקר בחלקה הוותיק של העיר, מאופיינת בגנים קטנים, שכונתיים ופנים שכונתיים. הפסלים המגוונים של גני הסיפור, מהווים למעשה רובד תפקודי נוסף בגן, רובד מפתיע, מסקרן ומלהיב עבור תושבי העיר ולמבקרים מבחוץ, ובכך מעניקים ערך מוסף גם לגנים ששטחם לא גדול.הגנים ממוקמים בשכונות שונות ברחבי העיר, ומייצרים פריסה מרתקת של מסלולים אפשריים בעקבות סיפורי ילדים אהובים. גני הסיפור בחולון מהווים הוכחה כי אכן גם קטן הוא יפה."

שתפו את הפוסט!