12 ביולי 2024 23:44
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חדש מיחיעם פסטרמה מהמעשנה, צלעות אסאדו על האש ורוסטביף קלאסי לרובן שלי

חדש מיחיעם פסטרמה מהמעשנה, צלעות אסאדו על האש ורוסטביף קלאסי לרובן שלי

כן אני יודע רובן זה מקורנדביף (שגם יחיעם משווקת) אבל ביננו כשהבשר ברמה כזו גבוהה ובטעם אדיר למי איכפת איך נקרא לסנדויץ'!

יצרנית מוצרי הבשר "מעדני יחיעם" מקיבוץ יחיעם, מרחיבה את סדרת נקניקי הפרמיום ומצרפת לסדרת המוצרים המובילה 3 מעדני בשר חדשים: פסטרמה מהמעשנה, צלעות אסאדו על האש ורוסטביף. המוצרים משובחים ואיכותיים ביותר, בטעם עשיר של מעדניית בוטיק ומשווקים לצרכן באריזות בשירות עצמי. הנקניקים מצטרפים לסדרת נקניקי הפרמיום המצליחה של מעדני יחיעם הכוללת מעדני בשר בסגנון עולמי בהם: סלמי סרוולט קלאסי ובסגנון הונגרי, סלמי צרפתי , סלמי הרץ,  קורנדביף,  פרושוטו עגל ועוד.

 

עם בשר כזה אפשר להכין ארוחה מפנקת בקלי קלות, פשוט לחמנייה מתאימה (קריספית מהתנור דקה לפני ההכנה וההגשה) , מיונז, חרדל, אפשר קטשופ. מלפפון חמוץ חסה פריכה, ופרוסת עגבנייה. כמה פרוסות של רוסטביף, ושל אסאדו על האש. סוגרים ועוצמים עיניים, שיטפטף  למי איכפת תענוג אמיתי.

 

יש גם פסטרמה שמחכה לסנדויץ' של יונדב ובתקווה שלא ננשנש לו עד שיבוא.

 

אז מה חדש:

פסטרמה מהמעשנה הנה פסטרמה הודו מנתח שלם העוברת עישון איטי עם עץ בוק, בעלת צבע טעם ומרקם ייחודיים. הפסטרמה עם 20% חלבון ו-2% שומן בלבד, ללא גלוטן.

צלעות אסאדו על האש הנם צלעות בקר מעוצבים, מעושנים וצלויים "על האש" המיוצרות בתהליך צליה ארוך על פי מיטב המסורת הארגנטינית. הצלעות עם 16% חלבון, ללא גלוטן.

 

הרוסטביף הנו נתח שלם של בקר העובר תהליך צליה בטמפרטורה גבוהה לקבלת טעם ומרקם ייחודיים. הרוסטביף עם 19% חלבון ו-3% שומן בלבד, ללא גלוטן.

 

אל תקנאו, ואל תדמיינו פשוט תלכו תיקנו ותכינו ותדווחו לי

אגב זה משדרג מעל ההמבורגר שמכינים…

כשר בהשגחת הרבנות הראשית.

מחיר מומלץ לצרכן: פסטרמה מהמעשנה כ- 21.90 – 25.90 ₪ לאריזת 180 גרם;
צלעות אסאדו על האש ורוסטביף כ- 26.90 – 29.90 ₪ לאריזת 150 גרם

להשיג ברשתות השיווק ובחנויות המובחרות ברחבי הארץ.

 

על איכות הבוטיק של יחיעם לא מוותרים אלא מתמכרים!

 

 

שתפו את הפוסט!