28 במרץ 2023 17:35

פסטיבל דוקאביב 2014 מכריז על סרט הפתיחה :

"תחנה סופית" של היוצרת ג'ולי שלז.

ועוד: נבחרו הסרטים המשתתפים בתחרות הבינלאומית,

לראשונה בפסטיבל : תחרות "עומק שדה" בשיתוף עם פורום המבקרים

פסטיבל דוקאביב שיתקיים בתאריכים 17-8 במאי 2014 – יפתח בהקרנה חגיגית של הסרט "תחנה סופית" בבימויה של ג'ולי שלז. ההקרנה תיערך במתחם קולנוע מיוחד שיוקם בנמל תל-אביב (המנוהל על ידי חברת אוצר מפעלי ים.)

"תחנה סופית"  עוסק בתחנה המרכזית בתל אביב ובתושבים החיים בסביבתה: פליטים, ילדים בני דור שני של עובדים זרים ללא זהות, לצד משפחות יהודיות קשות יום שחשות זרות בביתם. מרכז החיים של כולם הוא בתוך הלבירינט האלים והענקי – עורק התחבורה המרכזי של מדינת ישראל . המפגש הבלתי אפשרי הזה הפך למקום שבו שולט הכאוס, והגזענות שפרצה ממרתפי הלבירינט יצאה מכלל שליטה, כמו חיים בקצה של חבית אבק שריפה. מלחמת הכל בכל.

כמן כן , מכריז היום פסטיבל דוקאביב 2014 על הסרטים שנבחרו להשתתף בתחרות הבינלאומית וצוות השופטים הצפויים להגיע לפסטיבל .

בשיתוף עם פורום המבקרים משיק השנה הפסטיבל לראשונה את תחרות "עומק שדה". צוות שופטים המורכב מצוות של חברי פורום המבקרים יעניק פרס לסרט בעל החזון היצירתי המרשים ביותר. 7 סרטים מהארץ ומחול משתתפים בתחרות.

שופטי התחרות הבינלאומי:

צ'ארלס שוארהוף ,  Charles H. Schuerhoff מפיק ומפיץ של סרטים דוקומנטריים בחברת PBS International  המתמחה כיום בהפקה והפצת סרטים דוקומנטריים ומעורבת בשלל פרויקטים תיעודיים וסדרות של יוצרים עצמאיים, ברחבי תבל. פול פאוולס, Paul Pauwels מנהל הרשת האירופאית לסרטי תעודה European Documentary Network.  פול שטורץ, Paul Sturtz מנהל ומייסד שותף של פסטיבל הקולנוע True/False. ממקימיו של ״קולנוע ראגטאג" בשנת 1998 (ביחד עם דיוויד וילסון) אחד מ – 14 הסינמטקים הנבחרים שצוינו לשבח על ידי פסטיבל "סאנדאנס". ביחד עם וילסון הוכתר על ידי "אינדיווייר" כאחד מארבעים האנשים המשנים את פני עולם הקולנוע. ריאן הרינגטון, Ryan Harrington סגן נשיא תכנית היוצרים של מכון טרייבקה לקולנוע Tribeca Film Institute , בתפקידו הקודם כמנהל חטיבת התעודה לבתי הקולנוע ברשת A&E היה אחראי לשורה ארוכה של סרטים נחשבים ביניהם המועמדים לאוסקר Jesus Camp,  ו-Murderball.לסלי וושו , Leslie Vuchot המייסדת ויושבת הראש של "Festival Agency", חברה אירופית עצמאית, האחראית להפצתם של קטלוגים ואוספי סרטים מוערכים לפסטיבלים וארגוני תרבות ברחבי העולם.

סרטי התחרות הבינלאומית :

על גג העולם Master of the Universe

אוסטריה / גרמניה 2013, 88 דקות, גרמנית, תרגום לאנגלית
במאי: Marc Bauder

נאמנות מוחלטת, עבודה מסביב לשעון והיכולת לשנות את העולם בלחיצת כפתור. אלה אינן תכונותיו של איש צבא השולט על פצצת אטום אלא התכונות הנדרשות מבנקאים בכירים. כוכב הסרט, ריינר ווס, בנקאי בכיר לשעבר, יושב במבנה נטוש של בנק בפרנקפורט, וחושף ממקור ראשון את הנעשה בהיכלי הקודש של החברה הקפיטליסטית. בענייניות כמעט אגבית הוא מדבר לא רק על השיטה הכלכלית, ההחלטות, המהלכים והאינטרסים שלעולם אינם נחשפים, אלא גם על מלכודת הדבש שיוצרת את הדחף להרוויח עוד ועוד כסף, לקחת סיכונים שעלולים להפיל חברות, ממשלות ומדינות, ועל החיים בבועה של עושר וכוח, שהתפוגגה יום אחד בבת אחת עם פיטוריו.

דוג Dog
ארצות הברית 2013, 101 דקות, אנגלית, תרגום לעברית
בימוי והפקה: Allison Berg, Frank Keraudren

אל פצ'ינו גילם אותו ב"אחר צהריים של פורענות" (Dog Day Afternoon) אבל מתחת לגרסה ההוליוודית, ג'ון וויטוביץ' הוא דמות מורכבת וקשה לפענוח כמעט כמו שהיא שובת לב. האיש שביצע את השוד המזוין המוזר ביותר בהיסטוריה של ניו יורק, כשנכנס ב-1972 לבנק ודרש באיומי אקדח רבע מיליון דולר, זכה שאלפי אנשים יעמדו ברחובות ויריעו לו. "אני בייב רות' ההומו", אמר בחיוך. "ניצחתי את המערכת המחורבנת".
סיפורו הכמעט בלתי אפשרי של גבר שנלחם בווייטנאם, גילה את ההומוסקסואליות שלו בצבא, נישא לשתי נשים ושני גברים ושכב עם עשרות, היה פעיל מיליטנטי למען זכויות ההומואים, נכלא, נאנס, ניסה להתאבד, חלה ובכל זאת מצהיר "אם הייתי יודע מראש איך זה ייגמר, לא הייתי משנה דבר".

לגלות את ויויאן מאייר

Finding Vivian Maeir
ארצות הברית 2013, 83 דקות, אנגלית, ללא תרגום
בימוי ותסריט: Charlie Siskel, John Maloof

הם חשבו שהם מכירים אותה, אבל איש מהם לא דמיין שהאומנת המוזרה והמסוגרת שלהם מצלמת בסתר מאות אלפי תמונות. איש גם לא היה מאמין ששנים אחרי מותה, יתגלו הצילומים האלה במקרה, יוצגו בגלריות נחשבות ברחבי תבל והיא תיחשב לאחת הצלמות המשובחות של המאה ה-20. ויוויאן מאייר ניהלה חיים כפולים. לא היו לה משפחה או חברים, והילדים שבהם טיפלה זוכרים אותה כדמות אפלה ומאיימת. היא לא הרשתה לאיש להיכנס לחדרה, שם אגרה אינספור ארגזים ובהם צילומים, סרטים שהקליטה וקטעי עיתונות. מה מנע ממנה להציג את האמנות שלה בעודה בחיים? האם מאחורי צילומי הרחוב המשעשעים, הנוגעים ללב ומלאי האנושיות עמדה אישה מרירה, בודדה שהלכה ואיבדה את הקשר עם המציאות? סרט מרהיב על אישה שנותרה חידה לא מפוענחת.

פרשיה בגלאפגוס: שטן בגן עדן The Galapagos Affair: satan Came to Eden
ארצות הברית 2013, 120 דקות, אנגלית וספרדית, תרגום לעברית ולאנגלית
בימוי: Dan Geller, Dayna Goldfine

מסתורין, יצרים קדמוניים, קנאה, דרמה, תשוקה ואפילו רצח בפרשה המוכיחה שדי בתשעה אנשים כדי להפוך גן עדן לגיהינום. רופא ברלינאי ממורמר והמאהבת הצעירה שלו חולמים לברוח מהחברה האנושית ולבנות לעצמם חיים חדשים. הם עוזבים את משפחותיהם בגרמניה של שנות השלושים, ומתיישבים באחד מאיי גלאפגוס, שמלבדם אין בו נפש חיה. האידיליה נסדקת כשלאי מגיעים מתיישבים נוספים והחיכוכים ביניהם מעוררים מערבולת של תשוקות ויצרים אפלים, ואולי אפילו רצח – שלא פוענח לגמרי עד היום. סרט מרהיב המשלב צילומים היסטוריים נדירים עם תיעוד אינטימי של בעלי החיים והנוף יוצא הדופן, ומעורר כמיהה לטבע פסטורלי ובו זמנית גם אי נוחות גדולה.

הצורך המיוחד the Special Need
גרמניה / איטליה 2013, 84 דקות, גרמנית ואיטלקית, תרגום לאנגלית
בימוי: Carlo Zoratti

הרבה הומור ורגעים נוגעים ללב בסרט העוסק בנושא שרק מעטים מעזים לעסוק בו: הדחפים המיניים והצורך באהבה גופנית של בעלי מוגבלויות. אניה, צעיר איטלקי בן 29, רוצה סקס ורוצה אהבה, אלא שהוא אוטיסט, וככזה לא קל לו למצוא קרבה נשית. הניסיונות המגושמים שלו להתקרב לנשים והדחיות החוזרות שהוא סופג, למרות החביבות החייכנית שלו, מדכדכים אותו ומביכים מאוד את הקרובים לו. אלכס וקרלו, חבריו הטובים, לוקחים אותו למסע חיפושים אחר המאהבת שתלמד אותו לעשות אהבה, וגם להחליף את הפנטזיה שלו (המבוססת בעיקר על גזרי עיתונות עם תמונות של דוגמניות) במחשבה על אישה אמתית, שיוכל יום אחד לפגוש. אניה לומד את כל זה במהלך המסע, והחברים שלו – שאינם אוטיסטים – לומדים לא פחות ממנו, על אהבה והקשבה לאחר.

הכיכר The Square
מצרים / ארצות הברית 2013, 104 דקות, ערבית ואנגלית, תרגום לעברית ולאנגלית
בימוי: Jehane Noujaim

כיכר תחריר הייתה אמורה להיות פיסת האדמה שלהם, של הצעירים שהרגישו שכל יתר השטח האדיר של ארצם נגזל מהם. הכיכר הייתה המקום שאליו יצאו בתקווה, שבו הפגינו בהתלהבות ושאליו שבו באופוריה ואחר כך גם בדמעות. הם חלמו שמצרים כולה תהיה יום אחד כיכר תחריר, אלא שהחלום הזה נגזל מהם, ולאט לאט נגזלה גם הכיכר. גיבורי הסרט הם הצעירים שיצאו לרחובות כדי להפיל את מובארק. הם היו משוכנעים שביום שאחרי יהיו חופשיים, אבל גילו שדבר לא השתנה. להפך, אחיהם שישבו לידם בכיכר ונשבעו ביחד אתם לא לעזוב אותה עד שמצרים תהיה חופשית, האחים המוסלמים, התייצבו לצד הצבא האלים, בניסיון לצבור כוח פוליטי, ולא היססו להפעיל את הרדיפות והדיכוי שנגדם התקוממו. סרט שצולם עם המפגינים, מתוך עיניהם, ומנסה להבין ביחד איתם מה קרה ומי גנב להם את המהפכה.

Ne Me Quitte Pas
הולנד 2013, 107 דקות, הולנדית וצרפתית, תרגום לעברית ולאנגלית
בימוי, תסריט ועריכה: Sabine Lubbe Bakker, Niels Van Koevorden

סרט מלא הומור עצמי, אירוניה ואפילו סלפסטיק, על חברות בין גברים, אבל שונה לגמרי מזו שבדרך כלל תמצאו בקולנוע. אין כאן רעים לנשק, אין התמודדות הרואית מול איתני טבע, אין מצ׳ואיזם בכלל – רק שני גברים מבוגרים, מרסל (הווֹלוני) ובוב (הפלמי) , בכפר בלגי קטן ומנומנם. הנשים עזבו, הילדים רוב הזמן רחוקים, ואת מה שנותר הם חולקים – הבדידות, ההומור הפרוע, האלכוהול שזורם בכמויות הזויות ושיחות גברים. השיחות האלה רוויות חולשה, דמעות וייאוש, ולא אחת עולה בהן האפשרות להתאבד. אלא שאז הם מגלים להפתעתם עד כמה הם לא רוצים להיפרד, ועד כמה הדאגה ההדדית שלהם מאפשרת להם להחזיק מעמד במקום להיעלם.

מלחמת המינים Battle of the Sexes
ארצות הברית 2014, 83 דקות
בימוי ותסריט: James Erskine, Zara Hayes

משחק הטניס הזה התרחש לפני 41 שנה אבל השפעתו על הענף עדיין ניכרת. בילי ג'ין קינג מול בובי ריגס, שני אלופים בקנה מידה בינלאומי: היא פמיניסטית נחושה, רהוטה, חסרת מורא וחריפת שכל והוא שוביניסט פרובוקטיבי שנהנה לזעוק לעבר כל מיקרופון ש"מקומן של נשים במטבח" ו"תפקידן לשרת את הגבר, המלך". הקרב בין המינים על המגרש התרחש בשיאו של המאבק הפמיניסטי בארה"ב, כשהרחובות נגדשו נשים שהיו להוטות להתגייס למהפכה. אבל בפרסומות עדיין נראו רק נשים מבשלות או מגהצות לבעליהן, ועיתונאים שאלו נשים מצליחות שאלות שנועדו לברר איך מתמודדים בעליהן עם הקריירה שלהן. פמיניסטיות מיתולוגיות וטניסאיות מיתולוגיות לא פחות מספרות על מאבקן (המתמשך) לשוויון ועל המטען הפוליטי שהביאה איתה קינג, למשחק ששינה לחלוטין את עולם הספורט הנשי.

שיר מהג'ונגל Song From the Forest
גרמניה 2013, 97 דקות, אנגלית ושפות שונות, תרגום לאנגלית
בימוי ותסריט: Michael Obert

מפגש עולמות בלתי אפשרי, שנולד כשאב שנטש את החיים בעולם המערבי לטובת יערות העד של מרכז אפריקה לוקח את
בנו הפיגמי למסע בניו יורק. לואיס סרנו חי כבר יותר משלושים שנה בקרב אנשי הבאיאקה, שאליהם הגיע במקרה, אחרי ששמע קטע מוזיקלי ברדיו ויצא לחפש את המוזיקה המיוחדת שבני שבט הציידים הנידח יוצרים ביחד. הוא התאהב, התחתן והוליד את סֶמַדי, ועכשיו הוא מנסה להראות לו את העולם שממנו בא. לאכזבתו, חיי העיר האמריקאית עדיין נראים לו מלאכותיים ומנוכרים. בנו המתבגר, שהחברה שבתוכה נולד וגדל עומדת בסכנת הכחדה, מוקסם ומתפעל. הצילום המרהיב והמוזיקה המכשפת מצליחים לבטא בעוצמה את חוויית חייו של סרנו, ומעניקים הצצה לארכיון ההקלטות שלו, המכיל למעלה מאלף שעות של מוזיקה שבטית. זוכה פרס הסרט התיעודי הטוב של פסטיבל IDFA באמסטרדם.

על האלימות Concerning Violence
שוודיה / דנמרק / ארצות הברית / פינלנד 2013, 85 דקות, אנגלית, צרפתית, פורטוגזית ושוודית, תרגום לעברית ולאנגלית
בימוי: Göran Hugo Olsson

באותה מידה שהוא מתאר את תהליך השחרור האיטי, הכואב והעקוב מדם של אפריקה, "על האלימות" מתאר גם את לידתה של אירופה – זו ששגשוגה, עושרה ולימים גם אי הנחת שלה, נבנו באמצעים של כיבוש וניצול. על רקע פסקאות נבחרות מתוך ספרו של הפסיכיאטר והפילוסוף פרנץ פאנון, "המקוללים עלי אדמות", אורג הסרט סצנות ממאבקן של מדינות אפריקה בדרכן להתנערות מהקולוניאליזם. קטעי ארכיון נדירים שטרם הוצגו מאנגולה, רודזיה, ליבריה, טנזניה ומוזמביק ממחישים את ההתנשאות הלבנה, את האופן שבו נתפסו הילידים כחסרי ערכים או מוסר ועניים רוחנית, את האלימות המאורגנת של הכובשים, ההשפלה, ואת האינסטינקט ההתאבדותי, שעל פי פאנון, צומח בתוככי נפשה של כל חברה כבושה אלא אם היא נדחקת להשתמש באלימות ככוח מטהר.

מעגל הגאווה The Circle
שווייץ 2014, 101 דקות, גרמנית, תרגום לאנגלית
בימוי: Göran Hugo Olsson

זוכה פרס הקהל בפסטיבל ברלין 2014. סיפור התאהבותם המסעיר של מורה ביישן, בורגני ומאופק וכוכב קברטים פרובוקטיבי המופיע כמלכת דראג – על רקע ניצניה של התנועה לשוויון זכויות ההומואים בציריך של 1958. כשארנסט אוסטרטאג שמע את רובי ראפ שר על הבמה בפעם הראשונה הוא לא יכול היה לדמיין מישהו שחייו רחוקים יותר משלו, ובכל זאת, הוא התאהב בו במבט ראשון. כמעט שישים שנה לאחר מכן, השניים שהיו לזוג החד-מיני הראשון שנישא בשוויץ, עדיין מאוהבים, ומספרים את סיפורו של "המעגל", ארגון ההומואים שנחשב לפורץ דרך באירופה. הסרט, המשחזר באמצעות ראיונות, קטעי דרמה (בהשתתפות שחקנים ובהם מריאן זגברכט) וקטעי ארכיון את פריחת הארגון, האידיאולוגיה והנשפים הגדולים לצד ההתנכלויות, הקשיים ולבסוף דעיכת "המעגל", הוא סרט ספוג אווירה וגדוש מוזיקת קברטים גרמנית מקורית.

סרטי תחרות עומק שדה:

איש הציפורים, The Birdman

ישראל 2013, 76 דקות, עברית ואנגלית, תרגום לעברית ולאנגלית

איש הציפורים אינו סרט עלילתי כמו שאינו סרט תיעודי. דרך בדייתו של סיפור אודות גבר צעיר שיוצא לחפש את עברו בעיר לוס אנג'לס, הסרט מתעד את אי האפשרות לשוב למקומות שנשכחו מאחור. דרך הניסיון לתעד את מה שהיה, הוא צולל לתוך הבדיה וההמחזה של מה שלא ניתן להראותו אחרת. דרך התנועה בין התיעוד לבדיה, איש הציפורים רוקם מפגש בין שלושה דורות של גברים שהמשותף להם הוא הצורך לעזוב ולמצוא משמעות במקום אחר. שלושה דורות – סב, אב ובנו – שעומדים, כל אחד בעתו, מול הדחף להיעלם ולהמציא את עצמם מחדש כדי לעשות משהו שאין אמיתי ממנו: לשנות את החיים עצמם.

בימוי ותסריט: דניאל מן
הפקה: הילה שטרית
חברת הפקה: הילה שטרית ודניאל מן
עריכה: אור בן דוד
צילום: זיו ברקוביץ'
פסקול: מיכאל גורביץ'
מוזיקה: אסיף צחר

בתים לכולם    Houses for All
גרמניה 2012, 54 דקות, ספרדית, תרגום לאנגלית

שכונות הרפאים המוזרות האלו לא התרוקנו מתושביהן בגלל אסון גרעיני או פלישת חייזרים. למעשה, איש מעולם לא התגורר בבתים המפוארים המוקפים מדשאות ומגרשי גולף ובריכות שחייה.
המשבר הכלכלי החמור בספרד תודלק על ידי הבטחות כוזבות של פוליטיקאים, שדחפו קבלנים לבנות ואזרחים לקחת משכנאות, והשאירו את אלה ואת אלה חסרי כל. השכונה שאמורה הייתה להיות "לאס וגאס של מדריד" היא תוצר של שיטה כלכלית שהבטיחה הרבה והותירה אזרחים חסרי בית: בין הבתים השוממים נערכים אימוני לוחמה בשטח בנוי, בכבישיה הרחבים מלמדים נהיגת שטח באוטובוסים ורק השומר המשועמם מבלה את זמנו בתרגילי התעמלות ושיזוף, כמו רוח רפאים סהרורית.

בימוי, תסריט, עריכה וצילום: Gereon Wetzel
הפקה: Ingo Fliess
חברת הפקה: If… Productions
תחקיר: Raúl Fernandez San Miguel, Teresa Calveras, Anna Ginesti Rosell
פסקול: Joerg Elsner
מוזיקה: Josef Mayerhofer

כוכבי לכת – ארבע וריאציות על ניתוק

Planets – Four Variations on Detachment
ישראל 2014, 50 דקות, עברית, תרגום לאנגלית
במסלולים רחוקים וקרירים מסביב לשמש הישראלית החמה, מתרחשים ארבעה סיפורים על בדידות מרצון.
צייד פרפרים, אדם בעל יד רובוטית, משפחה המנהלת משק אוטרקי בלב יער נידח ומפחלץ של חיות מחמד, כולם משייטים במרחב משלהם, מסורים רק לעולמם הם. ובתווך, נע בין המרחבים במסלול לווייני משלו, מחבר קווי תקשורת בין המרחבים והדמויות, איש עם מצלמה, בוחן באמצעות האנשים והמקומות את התנאים הרגשיים, האמנותיים והטכנולוגיים המאפשרים את הקולנוע שלו עצמו.

בימוי, הפקה, חברת הפקה, תסריט, עריכה וצילום: אוהד מילשטיין
תחקיר: תמר כץ, אסף ולדן, ניצן סער, דקלה הדס, רון ינאי
פסקול: שחף וגשל

מאנאקאמאנה

Manakamana
ארצות הברית 2013, 118 דקות, אנגלית ונפלית, תרגום לעברית ולאנגלית

מסע מדיטטיבי מהפנט אל מקדשה העתיק של האלה ההינדית המגשימה משאלות. בקרונית רכבל המרחפת מעל ג'ונגל פראי בהרים של נפאל ,עולים ויורדים כפריים מאמינים ותיירים, מבוגרים וצעירים, לבד או ביחד, שותקים, מהרהרים, מתפעלים מהנוף או שוקעים בזיכרונות. המצלמה עוקבת אחרי ההכנות הנפשיות, המתח, הציפייה וההתרגשות שמעורר המסע ומצליחה ללכוד את הפן הפשוט, היומיומי, המעשי והכמעט סוריאליסטי של המעשה הרוחני. בועת המתכת והזכוכית הקטנה שבתוכה נעים העולים לרגל (שחלקם נאלץ בעבר לערוך את המסע ברגל לאורך ימים) מתגלה כעולם אנושי מפתיע, מלא שמחה, עצב, פחד ותקווה, שבו לדרך יש חשיבות לא פחות מליעד שבסופה. סרט לא שגרתי, שזכה, בין השאר, בפרס נמר הזהב של פסטיבל לוקרנו.

בימוי ועריכה: Stephanie Spray, Pacho Velez
הפקה: Lucien Castaing-taylor, Verena Paravel
חברת הפקה: The Harvard Sensory Ethnography Lab.
צילום: Pacho Velez

מדריך הסוטה לאידאולוגיה

Pervert's Guide to Ideology, The

אירלנד / בריטניה 2012, 136 דקות, אנגלית, תרגום לעברית

מפגש שני בין הפילוסוף הסלובני המבריק סלבוי ז'יז'ק לבמאית הבריטית המעניינת סופי פיינס. וכמו ב"מדריך הסוטה לקולנוע" שלהם מ-2006 – גם כאן עולים ניצוצות שמבקשים להתלקח ללהבה גדולה. ז'יז'ק, מבקר תרבות, פסיכואנליטיקאי, פילוסוף ודברן מחונן, מחליק בקלות ובחן בין דיבורים על גרמניה הנאצית לביצי הפתעה של קינדר, בין בטהובן ל"טיטאניק" ובין קוקה קולה ל"טיטאניק". יש לו מה לומר על הכל, והוא מעניק פרשנות נועזת, מפתיעה ולרוב גם משעשעת מאוד, על המציאות שבה אנחנו חיים ועל האופן שבו אנחנו מונעים על ידי אידיאולוגיה. אנחנו מסנוורים ממנה, אבל גם בוחרים שלא להרכיב משקפיים שיאפשרו לנו לראות את העולם שהיא מסתירה, משום שאנחנו לא רוצים לחוות את הכאב הגדול שחירות אמיתית תובעת.

בימוי: Sophie Fiennes
הפקה: Jim Wilson, Martin Rosenbaum, Sophie Fiennes, Katie Holly
חברת הפקה: Lonestar, Blinder Films
תסריט: Slavoj Zizek
עריכה: Ethel Sheperd
צילום: Remko Schnorr
מוזיקה: Magnus Fiennes

מזוודת האהבה והבושה

Suitcase of Love and  Shame
ארצות הברית 2013, 70 דקות, אנגלית, תרגום לעברית

חוויה כמעט מציצנית בסיפור דרמטי של אהבה אסורה. טום, גבר נשוי, והמאהבת שלו, ג'ין, הקליטו למעלה משישים שעות של מכתבים, פנטזיות אירוטיות, בדיחות אוהבים ופטפוטי מיטה. הרומן הסודי שלהם, שהתנהל בשנות השישים המוקדמות, היה מלא תשוקה, ומה שהחל כשעשוע – הקלטת מסרים אינטימיים זה לזה – אפשר להם להתבטא בנועזות מפתיעה. הסרט מבוסס על סלילי ההקלטה שנמצאו במזוודה ישנה שנרכשה באיביי, המשתלבים בצילומים מסוגננים ואסוציאטיביים. הווידויים המרגשים, צובטי הלב והאירוטיים של השניים – סוחפים את הצופים-מאזינים אל תוך חייהם של טום וג'ין, אל עומק ההתחבטויות שלהם, כאבי הלב, הגעגוע והמתיקות, ומספקים מבט חדש ואחר על משולש האהבה הקלאסי לכאורה.
בימוי והפקה: Jane Gillooly
חברת הפקה: Love And Shame, Llc
עריכה: Jane Gillooly, Pam Larson
צילום: Beth Cloutier

סימני מים  Watermark

קנדה 2013, 90 דקות, אנגלית, בנגלית, הינדית, מנדרינית וספרדית, תרגום לעברית ולאנגלית

אם נדמה לנו שהטכנולוגיה, האינטרנט או אולי אפילו כוחות ותיקים יותר כמו הדתות עיצבו אותנו – זה מפני שאנחנו מתעלמים מכוחם העצום של המים ומהאופן שבו הם הפכו אותנו למי שאנחנו היום. הסרט המרהיב צולם באמצעות ציוד צילום מהמשוכללים ביותר ובאיכות נדירה, והוא מפגיש את הצופים עם אינספור ניסיונות אנושיים לעצב את המים, לרתום אותם לשימושים שונים ולהבין את כוחם. מישורים שקמלו כשהמים הופנו מהם לערוצים אחרים; בנייתו של סכר ענק בסין; שגרת העבודה של "שומרי מים" בחלקות האורז בסין; חוקרים הדולים דוגמיות מחקר משכבות עמוקות של קרחונים בגרינלנד; טבילה המונית לטיהור חטאים בנהר הגאנגס ואליפות ארה"ב בגלישת גלים – יוצרים ביחד סיפור צבעוני ומעניין על יחסי האדם והמים.
בימוי: Jennifer Baichwal, Edward Burtynsky
הפקה וצילום: Nicholas De Pencier
חברת הפקה: Sixth Wave Productions Inc.
תסריט: Jennifer Baichwal
עריכה: Roland Schlimme
מוזיקה: Martin Tielli, Roland Schlimme66

שתפו את הפוסט!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email