1 בדצמבר 2023 11:57

התחרות הארצית החמישית לפסנתרנים צעירים "פסנתר לתמיד"

28.11-5.12.2013, מרכז מונארט לאמנויות, אשדוד

התחרות הארצית לפסנתרנים צעירים "פסנתר לתמיד" שתתקיים באשדוד, תתחיל ביום חמישי ה-28 בנובמבר (נר ראשון של חנוכה). בתחרות זו שמיועדת לפסנתרנים צעירים מגיל 6 ועד 28 מחולקים המתחרים ל-4 קטגוריות גיל: גילאי 11-6,   גילאי 15-12, גילאי 18-16, גילאי 28-19. את התחרות מפיק מרכז מונארט לאמנויות הפועל במסגרת החברה העירונית לתרבות הפנאי אשדוד והכניסה לתחרות חופשית.

כך מתאפשר לקהל לשמוע את צעיר המתחרים בן ה- 6, מבצע פרק מסונטה של מוצארט  באצבעות קטנטנות וזריזות וככל שהימים חולפים וגיל המשתתפים עולה אפשר יהיה לשמוע את אותה סונטה מבוצעת בידי פסנתרנים בוגרים ומיומנים.

המתחרים חוזרים להתחרות שנה אחרי שנה. האווירה, הנינוחות והאתגר שבתחרות מעודדים אותם להשקיע זמן באימון לקראתה ושפע הפרסים מעודד.

קהל רב ומעורב גודש כל שנה את האולם בו מתקיימת התחרות,ההזדמנות הנדירה לשמוע את הכוכב הצעיר הבא זהה להתרגשות של הקהל בתחרות רובינשטיין ולא במקרה מתקיים שיתוף פעולה בין שתי התחרויות.רבים מהזוכים הבוגרים של התחרות הם מוסיקאים פעילים גם בתחום המוסיקה הקאמרית,רבים מהם  משרתים בצה"ל כמוסיקאים מצטיינים והם בהחלט העילית של החברה הישראלית.

סך כל הפרסים יעמוד על 100,000 ₪ , הפרסים הכספיים יוענקו על ידי עירית אשדוד, קרן יעקב ביסטריצקי.

כמו כן זוכי התחרות ומשתתפיה יזכו בשורה ארוכה של פרסים נוספים ביניהם:

צפונות תרבות, העמותה לקידום אמנים ואמנות בישראל  ותל-חי כיתות אמן בינ"ל לפסנתר יעניקו מלגות לימוד.

הפרופסור אריה ורדי יארח את זוכי התחרות בתכנית הטלוויזיה "אינטרמצו עם אריק".

התזמורת הפילהרמונית הישראלית ו"תכנית מפתח" תזמין את הזוכים במקום הראשון בכל קבוצות הגיל להגשת מועמדות להשתתפות כסולנים בקונצרט בניצוחו של מאסטרו זובין מהטה.

התזמורת הקאמרית הישראלית תזמין את זוכי התחרות לנגן כסולנים בסיור קונצרטים ברחבי הארץ במהלך העונה הקרובה.

התזמורת הקלאסית אשדוד מזמינה את הזוכים בפרס הראשון, מכל קבוצת גיל, לנגן קונצ'רטו  (או פרק ממנו) במהלך השנה הקרובה בתיאום מול התזמורת.

קרן התרבות אמריקה ישראל מזמינה את הזוכים בשלושת הפרסים הראשונים בקבוצת  הגיל 9-11 להגיש מועמדותם לבחינות הקרן  (ההרשמה למבחנים מוגבלת בדרך כלל מגיל 12 והלאה),

בית הספר למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה, אוניברסיטת ת"א יעניק פרס נוסף לקבוצת הגיל 28-19:   קונצרט בהשתתפות שלושת זוכי הפרסים הראשונים במסגרת מפעל המנויים של ביה"ס    למוסיקה  ע"ש בוכמן – מהטה באולם קלרמונט – אוניברסיטת ת"א יתקיים ב 20.1.14.

מרכז עדן-תמיר למוסיקה, עין כרם – ירושלים יארח את הזוכים בכל קבוצות הגיל בקונצרט חגיגי שיועבר בשידור חי ב'קול המוסיקה', Musicfestperugia יעניק מלגת השתתפות לפסנתרן/נית מצטיין/נת בפסטיבל שיתקיים בקיץ 2014 בפרוגיה, איטליה.

קרן אשדוד תעניק מלגת לימוד לפסנתר/נית מצטיינ/ת תושב/ת העיר אשדוד.

התחרות היא אחת הדרכים הטובות בעידן המודרני לעודד חשיפתם של מוסיקאים צעירים לקהל הרחב.

יו"ר צוות השופטים הוא הפסנתרן פרופ' ברוך מאיר. בוגר האקדמיה למוסיקה בתל-אביב כתלמידם של פנינה זלצמן ומיכאל בוגוסלבסקי, סיים את לימודי התואר שני ברויאל קולג' בלונדון ודוקטורט מאוניברסיטת אריזונה – ארה"ב שם הוא משמש כפרופסור מהמניין. פרופ' ברוך מאיר הוא גם המנהל האמנותי של התחרות הבינלאומית לפסנתר ע"ש שימל-בזנדורפר בארצות הברית.

המתחרים מגיעים מכל קצוות הארץ, מדן ועד אילת.לעיתים ניתן למצוא בני משפחה אחת מתחרים בקטגוריות שונות.

הכניסה לכל אירועי התחרות ,פסנתר לתמיד",  היא ללא תשלום, והיא מתקיימת במהלך חופשת החנוכה כך שלחובבי המוסיקה בגילאים שונים יש  הזדמנות מצויינת ליהנות ממצעד כישרונות מרתק ומרגש. ומביצועים  של  מיטב הרפרטואר לפסנתר.

טקס הסיום, חלוקת הפרסים וקונצרט חגיגי בהשתתפות הזוכים יתקיים  ביום חמישי, 5.12.13  נר שמיני של חנוכה בשעה 18:00 באולם המופעים במרכז מונארט לאמנויות.

לפרטים נוספים : מרכז מונארט לאמנויות, דרך ארץ 8, אשדוד  8545130/1/170 – 08,ההרשמה תסתיים ב14.11

דוא"ל com.psanterletamid@gmail

שתפו את הפוסט!