4 במרץ 2021 2:27

פסטיבל Print Screen יתקיים זו השנה הרביעית בסינמטק חולון, שבמדיטק חולון בתאריכים 30 באפריל עד ה 3 במאי 2014

Forget it!


האם נותרה לנו היכולת לשכוח והזכות להישכח בעולם של תיעוד מאסיבי?


ארבעה ימיםשלהקרנותסרטים, הרצאות, מופעים:

Many Worlds – הסרט הראשון שנשלט על ידי מחשבות הצופים

APP – הסרט שמפעיל אוטומטית את הסלולרי של כל הקהל סרטים זוכי פרסים מסאנדנס ו SXSW 2014,

איך נעזרים במזל"טים ליצירת קולנוע?

עשור ל"שמש נצחית בראש צלול"

פסטיבל פרינט סקרין של סינמטק חולון הוא מפגש בין עולמות האמנות, העיצוב והטכנולוגיה הדיגיטלית, המקדם חשיבה יצירתית , קידום יזמות ויצירת שיתופי פעולה ושיח פורה בין תעשיית ההייטק לבין עולמות האמנות והתרבות.

הפסטיבל ,שיתקיים השנה בין יום השואה לבין יום הזיכרון (30.4 -3.5) מתמקד דווקא בשאלות של שיכחה בעולם הדיגיטלי. בין השאלות שמלוות את הפסטיבל:  כיצד הרשת משפיעה על חוויות הזיכרון שלנו? האם יש לנו "יכולת לשכוח וזכות להישכח" בעולם של זיכרון מחשב בלתי מוגבל? באילו אופנים יכול האדם לחמוק מרישום ההיסטוריה הווירטואלית? מה מקומו של החד-פעמי בעולם בו כל אספקט מתועד במאגרי המידע? כיצד מתעצבת חווית האובדן בעידן הרשת והאם הרשת אכן מאפשרת חיי נצח?

הפסטיבל יחקור את שאלות אלו בעזרת תוכנית אירועים חגיגית שכוללת הקרנות של סרטים זוכי פרסים מפסטיבל סאנדנס ו SXSW, מפגשים, סדנאות והרצאות עם מיטב המומחים מהארץ ומהעולם המשלבים בעבודתם את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר לצד יצירה אמנותית.

ליאור זלמנסון, מנהל אמנותי: "אנו חיים בעידן מוזר. מצד אחד, כל אספקט בחיינו ופיסת מידע נרשמת, נאגרת ומתועדת איפשהו ברשת. מצד שני עומס הדימויים והמידע שמציף אותנו גורם לכך שבפועל המידע כמעט כולו נשכח. אנו נותנים לכלים הדיגיטליים ולאלו השולטים בהם אחריות בלעדית על הזיכרונות שלנו וכתוצאה מכך, גם על איך אנו עצמנו ניזכר עבור אחרים. הפסטיבל השנה דן בצורה יצירתית בסוגיה זו בעזרת שימוש באמנות, קולנוע, משחקים, מפגשים וחוויות אינטראקטיביות."

הפסטיבל פונה לקהל סטודנטים למקצועות הניו-מדיה וחובבי התרבות הדיגיטלית בגילאים השונים  לצד קהל מקצועי של אנשי חינוך, אנשי טכנולוגיה ואמנים בין-תחומיים.

צוות הפסטיבל : מנהל אמנותי: ליאור זלמנסון , מנהל הסינמטק: רוני מהדב-לוין, מפיקה ומנהלת פרויקט: טל מאירי, מנהל תוכן סינמטק: אלון רוזנבלום, אוצרת וידאוארט: ליאת ברדוגו, אוצר משחקי וידאו: שלו מורן, תוכן שיווקי: איה גרבי-גולן

אתר הפסטיבל : Http://www.printscreenfestival.com

אורחים בפסטיבל

אלכסיס קירק (Alexis Kirke ,בריטניה)

יוצר קולנוע וניו מדיה, אמן ומוסיקאי. פרופ' באוניברסיטת פליימות', קיבל את הכינוי "פיליפ ק. דיק של עולם המוסיקה" על עיסוקו בעתידנות ובממשקים וטכנולוגיות מתקדמות בהקשר של עולם האמנות והמוסיקה. לאחרונה הוציא את הסרט הניסיוני "Many Worlds" אשר יופיע בפסטיבל פרינט סקרין 2014 בבכורה ראשונה מחוץ לבריטניה. הסרט נחשב לסרט הראשון בו הקהל שולט בעלילה באמצעות מחשבותיו ובאמצעות ממשקי מוח-אדם חדשניים. הסרט סוקר בהרחבה במגזינים נחשבים כמו New Scientist, Guardian ו Wired.

 

מיכאו שוטה (Michal Szota ,פולין)

יוצר ניו מדיה, אמן דיגיטל, מייקר וVJ, מומחיותו היא בגליץ' ארט, תחום באמנות ובמוסיקה העוסק בשגיאות ובבאגים כחלק אינהרנטי ומרכזי מהיצירה. מיכאו הציג את עבודותיו וכן העביר סדנאות במגוון פסטיבלי אמנות אינטראקטיבית באירופה.

אנדריי בולסלבסקי (צ'כיה)

מייקר ואמן אינטראקטיבי אשר עבודותיו עוסקות בשילוב של ממשקים ייחודיים בין אדם למחשב ולמכונה, אנדריי מנהל מרכז ייחודי בפראג, צ'כיה שעוסק בחיבורים בין מדע לאמנות ובהם הוא מחבר בין תחומי הביולוגיה, הפיזיקה והמחשבים אל עיסוק אמנותי ויצירתי. אנדריי העביר סדנאות במגוון פסטיבלים לאמנות ומדע ברחבי העולם.

ג'וליאן אוליבר (Julian Oliver ,גרמניה)

יוצר ניו מדיה, אמן דיגיטל ומעצב אשר עבודותיו עוסקות בפרטיות, אנונימיות וזכויות היחיד בעידן של תיעוד מאסיבי והיעדר סודות עבור הפרט. עבודותיו זכו במגוון פרסים יוקרתיים כולל בפסטיבל Ars Electronica החשוב בלינץ', אוסטריה והוא נחשב מהדוברים המרתקים ביותר בתחום.

סרטים בפסטיבל :

סרט: אפליקציה – App

בימוי: בובי בוארמנס

משחק: חנה הואקסטרה, איסיס קבולט, רוברט דה הוג

https://www.youtube.com/watch?v=cWYAa0IL5Ss

דרמת מתח/אימה תוצרת הולנד אשר עושה שימוש אינטראקטיבי במכשירים סלולריים של  הצופים באולם בזמן ההקרנה.
סטודנטית לפסיכולוגיה מורידה אפליקציה אשר משנה את חייה מהקצה לקצה, האפליקציה הדמונית מתחילה להפיץ תמונות, הודעות טקסט וקטעי וידאו של הסטודנטית ולהשליט טרור בחייה. האם תצליח הסטודנטית להשתלט על האפליקציה ולהחזיר את חייה למסלול תקין. לקראת הקרנת הסרט יורידו הצופים אפליקציה מיוחדת אשר תופעל ותסונכרן עם הסרט. האפליקציה היא בשפה האנגלית.

"קונספט קולנועי אינטראקטיבי חלוצי" וראייטי

הולנד 2013, 75 דקות, הולנדית תרגום לעברית

 

ילדת אהבה  Love child

בימוי: ולרי ויאטץ'

זוכה פסטיבל סאנדאנס 2014

https://www.youtube.com/watch?v=jnuKpjTFpPM&noredirect=1

מהסרטים התיעודיים הבולטים של פסטיבל סאנדנס האחרון.

בשנת 2010 זעזע את העולם מקרה של תינוקת בת שלושה חודשים בדרום קוריאה אשר מתה מתת תזונה בעקבות הזנחה של הוריה.בעקבות חקירת המשטרה התברר כי הוריה התמכרו למשחקי מחשב און ליין ונבלעו אל תוך העולם הווירטואלי עד ששכחו לטפל בתינוקת שלהם. הבמאית מבקשת לחקור את נסיבות המקרה בלי להפנות אצבע מאשימה ותוך פרישת תמונת מצב עכשווית של התמכרות של בני נוער ומבוגרים למשחקי מחשב. הם משחקים שעות על גבי שעות, שוכחים מהצרכים שלהם והסובבים אותם ומאבדים כל קשר עם המציאות.

ארה"ב, דרום קוריאה 2014, 75 דקות, אנגלית, קוריאנית תרגום לאנגלית ועברית

 

Many Worlds  – קולנוע ומוח

הסרט הראשון הנשלט ע"י מחשבות הצופיםבכורה עולמית ראשונה מחוץ לבריטניה.

הקרנה של סרט ראשון מסוגו בעולם העושה שימוש בביו-סנסורים: קוראי גלי מוח, פעימות לב והזעה על מנת לקבוע בצורה דינמית כיצד הסרט ייגמר.
ארבעה צופים יוגרלו מראש בין קוני הכרטיסים ויזכו להתחבר לסנסורים ולהשפיע במחשבותיהם ורגשותיהם על מהלך העלילה עבור כלל הצופים באולם.

הסרט זכה לכיסוי תקשורתי עצום בטלוויזיה ובמגיזני Wired, Guardian וNew Scientist – המפגש יכלול צפייה אינטראקטיבית בסרט וכן הרצאה של היוצר אלכסיס קירק אודות תהליך העבודה.

 

החיים שבפנים – Alive Inside
הרצאת פתיחה מאת פרופ' אילנה גוזס, ראש מכון אדמס

לחקר המוח באוניברסיטת תל אביב
בימוי: מייקל רוזאטו בנט

סרט תיעודי מרתק על כוחה הרגשי העצום של מוסיקה , שזכה

בפרס חביב הקהל בפסטיבל סאנדנס 2014. מסעו המוסיקלי של

דן כהן, עובד סוציאלי בניסיון לדלות זיכרונות מחולי אלצהיימר

ודמנציה. הטיפול במוזיקה החל יום אחד, כשכהן החליט באופן

אינטואיטיבי להשמיע לאחת המטופלות שלו בבית האבות,

שירים שליוו אותה בילדותה. התגובה הרגשית שלה לזיכרונות

המוסיקלית הייתה מדהימה  וזיכרונות מעברה החלו להתעורר

ולצוף. יחד עם נוירולוג מפורסם חוקרים השניים את השפעת

המוסיקה זיכרונות חבויים אצל קהל מבוגר.

"A gloriously inspirational film documenting music’s healing power in Alzheimer patients." – Hollywood Reporter

ארה"ב 2014, 73 דקות, אנגלית תרגום לעברית

עיר אפלה DARK CITY

בימוי: אלכס פרויאס

משחק: רופוס סיוול, קיפר סאתרלנד, ג'ינפר קונלי

סרט מדע בדיוני שזכה למעמד של קאלט.  בעולם עתידני לא מוגדר, מתעורר ג'ון מרדוק במלון זר ומגלה לחרדתו שאיבד את זכרונו. מרדוק מגלה שהוא נרדף על ידי המשטרה על מעשי רצח שלא ביצע ועל ידי קבוצה מסתורית בשם "הזרים", שמחפשת אותו בשל כוחות מיוחדים שנתגלו אצלו.
מהותו, אישיותו וזהותו של האדם מבוססת על הזיכרון וג'ון מרדוק נאלץ לבנות את עצמו מחדש והופך לאדם חדש עם זיכרונו חדשים.

ארה"ב 1998, 100 דקות, עברית תרגום לאנגלית

"שמש נצחית בראש צלול "   ETERNAL SUNSHINE OF A SPOTLESS MND

בימוי: מישל גונדרי' משחק: ג'ים קרי, קייט ווינסלט, טום ווילקינסון

הקרנה חגיגית במלאות עשור ליציאתו של הסרט. דרמה בדיונית העוסקת בכוח ההשפעה של הזיכרון על נפש האדם. ג'ואל מגלה לתדהמתו שחברתו קלמנטיין עברה תהליך מדעי חדיש,  בו נמחקו כל זיכרונותיה הקשורים למערכת היחסים הסוערת ביניהם. מתוך כאב וייאוש הוא פונה אל הרופא שהמציא את התהליך החדשני  ומבקש ממנו שימחק את קלמנטיין מזיכרונותיו. אך בעוד זיכרונותיו של ג'ואל הולכים ונמוגים, הוא מתחיל להתאהב מחדש בקלמנטיין. הוא מנסה להתחמק מהתהליך  בעוד הרופא ואנשי צוותו רודפים אחריו במבוך זיכרונותיו. הסרט נע בין מדע בדיוני לקומדיה רומנטית ומנסח אמירה צלולה ובהירה על זיכרון ואהבה.

10,000 קילומטרים, 10,000 km ((long distance

בימוי: קרלוס מרקז מרסט משחק: נטליה טנה, דוד ורדגואה

זוכה פרס צוות השחקנים הטוב ופרס ציון לשבח

בפסטיבל SXSW שנערך במרץ השנה.

שני אנשים מאוהבים, שתי דירות, ועשרת אלפים קילומטר אשר מפרידים בין

השניים. הוא בברצלונה, היא בלוס אנג'לס ומערכת היחסים שלהם נעה בין העבר,

ההווה והעתיד הלא ברור דרך מסכי הטלפון הסלולרי, סקייפ ואמצעי תקשורת

טכנולוגים אחרים. האם יוכלו לתחזק את האהבה באמצעים אלו והאם האהבה

לא נכנעה לתכתיבים הטכנולוגים ועדיין זקוקה לתקשורת ישירה ואינטימית?

"דרמה רגישה ומרגשת", וראייטי

ספרד 2014, ספרדית תרגום לעברית

אסופת וידאו "שכחה בעידן הדיגיטלי "
זו השנה ראשונה בה פרינט סקרין מוציא קול קורא בינלאומי לעבודות וידאו מרחבי העולם העוסקים בתמת הפסטיבל: היכולת לשכוח והזכות להישכח. העבודות שנבחרו מבין מאות, מייצגות כיצד אמני הווידאו בחרו להתייחס אל מושגי הזכרון והשכחה בעולמנו הדיגיטלי, המתוקשר והמתועד.

אוצרת: ליאת ברדוגו.

 

מארי מאושרת, מארי מאושרת  Mary is Happy, Mary is Happy

בימוי: נאוופול ת'אמרונגרטנאריט

משחק: צ'וניקאן נטג'ואי, פטצ'ה פונפירייה

פסטיבל ונציה 2013, פסטיבל בוסאן, פסטיבל טוקיו

הווית החיים בעולם שכולו הודעות טקסט, טוויטר ופייסבוק. חייה של מארי, שמיניסטית בשבועות האחרונים ללימודים עוברים תהפוכות לא קטנות. במקביל היא נתקלת בכל מיני אירועים קטנים, שאינם נראים הגיוניים ומתרחשים באופן רנדומלי. מארי מנסה לשמור על הגיון בחיים שלה אשר נראים כאילו עומדים להתפרק בכל רגע. חוסר ההיגיון והרנדומליות הם חלק מהקונספט של הסרט, אשר מושתת על 401 הודעות טוויטר של בחורה אחת. הבמאי לקח את ההודעות, בסדר הכרונולוגי שלהן, ונתן להם פרוש קולנועי ויזואלי.

תאילנד 2013, 125 דקות, תאילנדית תרגום לאנגלית ועברית

"סיפור סוחף ומשעשע שנטווה בהדרגה", וראייטייחסים דיגיטליים- בתהליך עבודה, אסופת וידאו ישראלי

כיצד מציגים בסרט בלוג? איך מעבירים את ההתרגשות של קבלת SMS?   הפרויקט התיעודי-חברתי של החוג לקולנוע וטלוויזיה של אוניברסיטת תל אביב מתרכז השנה באינטרקציות וביחסים שמתקיימים באמצעים הדיגיטליים. גיבורים שמצלמת הפלאפון היא הצוהר היחידי שלהם לראות וכן התבגרות מול עולם הרשת הם רק חלק מהנושאים שעולים בסדרה.

במפגש יוקרנו סרטים קצרים בשלבי עבודה מתקדמים ותיערך שיחה בהנחיית ד"ר אוהד לנדסמן עם עורכי ומפיקי הסדרה אמיר טאוזינגר והילה שטרית וכן מספר מבמאי הסדרה.

הסדרה השלמה תוקרן בבכורה בפסטיבל סרטי הסטודנטים ותשודר לאחר מכן בערוץ 8

לאחר השיחה תוקרן אסופת וידאו ארט ישראלית העוסקת בשיכחה בעידן הדיגיטלי. אוצרת: ליאת ברדוגו

תערוכות,  מיצג חדש של האמן הרב-תחומי אהד פישוף סדנאות , פאנלים מקצועיים , מפגשי אמן , אי כנס לאמנות , תערוכת משחקי מחשב, סדנאות לילדים  ועוד

 

ערב פתיחה – Forget it

כיצד העולם הדיגיטלי משפיע על תפישות הזיכרון והשכחה שלנו?
האמנים הבינלאומיים זוכי הפרסים אלכסיס קירק  (בריטניה), ג׳וליאן אוליבר (גרמניה) וקובי ברחד (בריטניה/ישראל).חושפים מחשבות ויצירות המתייחסות לנושא השנתי של הפסטיבל Forget it – ערכה של השכחה בעולם של תיעוד מאסיבי.
ערב הפתיחה החגיגי של הפסטיבל יכלול: השקת תערוכות הפסטיבל, הרצאות, הקרנות והדגמות של פרויקטים אודות זיכרונות אנושיים והיסטוריה וירטואלית, עיצוב מחשבות ואובדן פרטיות והופעה חגיגית של להקת טרי פויזן Terry Poison.

סדנת Glitch art

גליץ׳ הוא כינוי לטעות או באג בעלי השפעה ויזואלית בתהליך בניית מערכת ממוחשבת. הוא אינו חלק מהמערכת ועל כן חושף את הפגמים שלה ואת האנושיות של מתכנתיה.
בסדנא  נלמד על גליץ׳ כצורת ביטוי אמנותית ונתנסה ביצירת סרטי גליץ׳.

מנחה הסדנא : מיכל סותה (פולין). הסדנא תתקיים בשפה האנגלית.
על המשתתפים להצטייד במחשב נייד.

בתמיכת המכון הפולני ס

פאנל: היכולת לשכוח והזכות להישכח

בעולם בו המידע האישי, הזיכרונות והתמונות שלנו מאוחסנים במחשבים שעליהם אין לנו כלל שליטה, עולה שאלות אודות זכויותיו וחובותיו של האינדיבידואל ברשת והאם נרצה לקחת את השליטה בחזרה לידינו או שאולי אין זה אפשרי יותר.
פאנל בהשתתפות: מושון זר אביב (שנקר), ורד שביט (הבלוג ״אבק דיגיטלי״), איילת עוז ( הרווארד, הסנגוריה הציבורית) ובהנחיית אורי אביב (פסטיבל אוטופיה)

מתקשרות – מיצג

יוצרות: טל אלפרשטיין ומעיין בוני

מושג הנוכחות על היבטיו השונים נבחן לאורך ההיסטוריה של אמנות המיצג.

במקרים רבים הנוכחות של אמן המיצג נתפשה כצורת התנגדות לעידן שעתוק הטכנולוגי ואפשרה יצירת אמנות חד-פעמית שאינה ניתנת לשכפול.
ב"מתקשרות" אנו מוזמנים לחוות חד פעמיות שכזו על ידי קיום סיאנס- מפגש רוחני ועל חושי בו בוחנות היוצרות את השימוש הגובר שלנו במכשירים סלולריים וברשת האינטרנט כדי לחוות צורות חדשות של קיום וכן את אתגרי הקשב שלנו והקושי שלנו להיות "נוכחים בחוויה" בתוך ים הדימויים שברשת.

שיחות על ארכיטקטורה + HD – אהד פישוף
ערב מיוחד לכבוד הפסטיבל בו יציג האמן הרב-תחומי אהד פישוף את שני המיצגים: "הרצאה על ארכיטקטורה" מ-2012 ו"HD" הנוצרה במיוחד עבור הפסטיבל (בתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה). שני המיצגים מיועדים למופיע יחיד ולמסך. ה”הרצאה על ארכיטקטורה" עוסקת בעבר ומתייחסת לתור הזהב של אדריכלות מודרניסטית אוטופית שחלמה את עצמה עבור עתיד שמעולם לא התרחש. HD מתרחש בעתיד שהתממש בהווה א-היסטורי, מנוקה משאריות;  במרחב המתפרש בו נדחסים עבר, הווה ועתיד לכדי מימד אחד, זמין תמידית.

 

 הנדסה ביקורתית – מפגש עם האמן ג'וליאן אוליבר

"המהנדס הביקורתי מבין שהקוד המתוכנת משפיע על המרחב החברתי והפסיכולוגי, ומסדיר את היחסים בין בני האדם ובין המכונות שמתממשקות עימם. מתוך תובנה זו, שואף המהנדס

הביקורתי לפרק ולכונן מחדש את מגבלות המשתמש והפעולה החברתית באמצעות ארכיאולוגיה

דיגיטלית." (מתוך מניפסט המהנדס הביקורתי – תרגום: צילה חסין)

ג'וליאן אוליבר, אמן ומהנדס ביקורתי יציג מגוון מעבודותיו העוסקות בהשפעת התיווך הטכנולוגי על תהליכי זרימת התקשורת בין אינדיבידואלים לרבות חוויות פגיעה בפרטיות, אנונימיות והיעדר שקיפות.  עבודותיו של ג'וליאן זכו במגוון פרסים יוקרתיים כולל פרס ה Golden Nica בפסטיבל Ars Electronica היוקרתי באוסטריה.

מסיבת Glitch פאטיו. בשיתוף  ובתמיכת המכון הפולני

לאחר כל המופעים וההקרנות, אתם מוזמנים להצטרף אלינו להרמת כוסית (או שתיים), מלווים בלייב Glitch Hop של Service Lab (ישראל) ובעבודותיו של אמן הוידאו מיכאו שוטה  . Service  Lab משלב אלקטרוניקה עם היפ-הופ, ברייק, רגאיי ובייס. הוא החל את דרכו ב- 2010, ומאז הספיק להופיע על במות רבות בארץ לרבות בארבי תל אביב, הרדיו אי.פי.ג'י.בי, המיכטרוניקס, האומן 17 ותמונע.  Service Lab הוציא שלושה E.P בלייבלים אמריקאים וניו זילנדים וקיים ב2013 מסע הופעות מוצלח בפסטיבלים ומועדונים ברחבי ארה"ב.

עבודות הוידאו של מיכל סותה עוסקות בגליץ' – בשגיאות הויזואליות המופיעות לעיתים על גבי המדיה הדיגיטלית. מיכל הוא יוצר ניו מדיה, אמן דיגיטל, מייקר וVJ אשר הציג את עבודותיו והעביר סדנאות במגוון פסטיבלי אמנות אינטראקטיבית באירופה.


אי כנס אמנות וטכנולוגיה
אמנים רבים משלבים היום אמצעים טכנולוגים מתקדמים בעבודתם בעוד שיותר אנשי טכנולוגיה מתנסים בעשייה אמנותית. מה קורה כששני העולמות נפגשים?
האי כנס הוא מפגש ספונטני בין אנשי אמנות וטכנולוגיה כאשר תוכנית הכנס נקבעת בזמן אמת על ידי המשתתפים באירוע.
האירוע בשיתוף יוסי ורדי ומיועד לאנשי אמנות וטכנולוגיה פעילים בהרשמה מוקדמת בלבד.

Beer & Mingle

GameIS עמותת מפתחי משחקי המחשב ואתר התעשייה – אתר הבית של עובדי המדיה והבמה מזמינים אתכם ל Beer & Mingle – בו תוכלו לפגוש אנשים מעניינים מעולמות האמנות, העיצוב, המדיה והטכנולוגיה וליצור שיתופי פעולה על כוס בירה.

Live Game-Gone Home

מחשב קצר, משוחק מתחילתו ועד סופו מול קהל חי, בתוספת הנחיה ופרשנות לאורך ההקרנה. הפורמט נמצא על הגבול שבין הקרנת קולנוע, מופע תיאטרון, והרצאה, מזכיר את מסורת הבנשי בקולנוע היפני האילם מחד ואת שדרי הספורט המודרניים מאידך. השנה נבחר המשחק זוכה הפרסים Gone Home, סיפור התבגרות נוגע ללב בו קורות הגיבורים הגיבורים נחווים דרך סיור אינטימי בבית המשפחה, על חפציו, חדריו והמטען האישי שהם נושאים. בהנחיית: שלו מורן וארז רונן.


סדנת בניית אתרים למעצבים ואמנים

שיתוף פעולה ייחודי בין פרינט סקרין ל NuSchool – בית ספר מעשי המעניק סדנאות ושיעורים לחיים המקצועיים והאישיים לאנשי עיצוב ואמנות.

בתור מעצבים ואמנים אנחנו יודעים איך אנחנו רוצים שדברים יראו באינטרנט, אבל חשים "תקועים" כשאנו נדרשים לבנות אותם בעצמנו. בסדנא המעשית נלמד את יסודות התכנות והכלים שיאפשרו לנו במהירות לממש את החלומות הדיגיטליים שלנו. הסדנא מורכבת מחלק תיאורטי בו נלמד את האנטומיה של עיצוב דף האינטרנט, וחלק מעשי בו נתנסה בכלים ונבנה בעצמנו אתר מתקדם.

סדנת כפתורים אינטראקטיבית
הסדנה תאפשר לכל ילד לצייר לעצמו בקר משחקים בעפרונות על נייר קשיח, ואז להשתמש בבקר מצויר כדי להפעיל משחק מחשב אמיתי! דרך הפעילות נלמד מהי מוליכות חשמלית, וכמובן גם נפתח את היצירתיות.

" לעשות קולנוע תיעודי בעזרת כלי טיס" " – סדנא

סדנא זו עושה שימוש מקורי ומיוחד בכלי תעופה בלתי מאוישים (Drones) הידועים בעיקר ככלי ריגול ולחימה בהם עושים שימוש ממשלות וכוחות צבאיים. בסדנא זו נשתמש בכלים אלה למטרות יצירתיות של תיעוד אזרחי ושימור תרבות – בעזרת מצלמות שיחוברו לקוואד- קופטרים המעופפים נלמד כיצד אפשר להשתמש בכלי תעופה אלה לצרכי יצירת צילומים וסרטים בעלות לא גבוהה וכן נכיר את כלי העיבוד והמיפוי ואת שימושיהם האפשריים למטרות אמנותיות ותיעודיות. את הסדנא מעביר אנדריי בולסלבסקי (צ'כיה).  בשיתוף המכון הצ'כי ו Skylens

״דברים שאיבדנו ברשת״ אירוע בשיתוף 12 דקות

האם אי פעם רשת האינטרנט גרמה לכם לאבד משהו או מישהו? שישה אנשי תרבות, חברה ורוח מסכמים כל אחד ב 12 דקות  – מה הלך להם לאיבוד ברשת?

שיתוף פעולה ראשון ומיוחד בין פרינט סקרין ל"12 דקות" סדרה של ערבי תרבות עם הרצאות קצרות ומרתקות בנושאים ייחודיים.

מרצים:
מורן שוב – אמנית, אוצרת ומוציאה לאור, בתסכית על אהבה בהתכתבות. האם זו מציאות או ספרות?

כרמל וייסמן – חוקרת תרבות הרשת, על מעגל השיעמום

דפני ליף – פעילה חברתית, על ריבוי הבחירות והבלבול

ירדן לוינסקי – פסיכיאטר מומחה, על הדיאלוגים האבודים

נוי אלוש – מוזיקאי ואמן מדיה על נאותות ההפקה

אלי הירש – משורר, עורך, ומבקר ספרות על שיר אחד של אבידן

ניהול אמנותי – מיטל שרון, 12 דקות

תערוכות

All that you love, will be carried away (כל שתאהבו, ייסחף בזרם)
בתערוכה מוצגות חמשת העבודות הנבחרות במסלול ״ניו מדיה״ של הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה. העבודות עוסקות בשאלות של עיבוד ואיבוד בעידן הדיגיטלי ולוקחות אותנו למסע אל הנשכח במרחבים הוירטואליים, הן חושפות את התהליכים בהם התיעוד שמקיף אותנו מכל עבר נאגר, נאסף, מוצג, משתנה ונעלם.

אמנים משתתפים: אהד פישוף, איילת אלבנדה, דניל אומנסקי, גיורי פוליטי, מאיה ברינר, רועי קרמר, יואב כהן, דגנית אליקים, איל גרוס, ערן הדס, BattGirl.

ועדה אמנותית: ענת ספרן, ד״ר אוהד לנדסמן וליאור זלמנסון.

פתוח לקהל הרחב ללא תשלום

התערוכה Get Lost ( לך לאיבוד)
התערוכה Get Lost (לכו לאיבוד) – זו השנה השניה בה Print Screen נותן דגש מיוחד למשחקי וידאו כסוגה אמנותית. לאחר הצלחת תערוכת "חץ ימינה" ב-2013, תוצג השנה תערוכת משחקים בינלאומית אשר במרכזה תחושת הדיסאוריינטציה – איבוד תחושת מרחב, זמן או תחושת עצמי. המשחקים המוצגים עוסקים בשבירת חוקים של זמן ומרחב, תעתועי חושים ואתגרי זיכרון, שבירת נרטיב ושבירת חוקים. כל המשחקים נוצרו בשנים האחרונות ופועלים במגוון רחב של סגנונות. אוצר התערוכה: שלו מורן.

פתוח לקהל הרחב ללא תשלום

 

אתר הפסטיבל : Http://www.printscreenfestival.com

מחירים:

מחיר ל Festival Pass (שריון מראש לארבעה אירועים + כניסה לשאר האירועים על בסיס מקום פנוי): 100 ₪ במכירה מוקדמת (עד ה22/4) ו 120   ₪ לאחר מכן (מ ה – 23/4  ואילך).

מחיר כרטיס לאירוע בודד : 38

חבילה יומית: כרטיס שלישי חינם לאירועי אותו יום (הזול מהשלושה)

פרטים לרכישת כרטיסים:

טלפון לרכישת כרטיסים: 03-5021555

www.cinemaholon.org.il

סינמטק חולון , רח' גולדה מאיר מס' 6 חולון.

*** לוח אירועי הפסטיבל לפי תאריכים ושעות – מצורף במסמך נפרד.

שתפו את הפוסט!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email