20 ביולי 2024 3:34
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אריק אינשטיין חוזר למסך – סרט נדיר – אריק אינשטיין מדבר אחרי שתיקה ארוכה

 

לאחר שתיקה טלוויזיונית של שנים אריק איינשטיין מדבר:

זו אותה האהבה

לקראת יציאתו המחודשת של הסרט "כבלים" הזמר הכי ישראלי מתיישב עם החברים מוני מושונוב וצבי שיסל להיזכר בסרט הקאלט.

שישי 21:00 בקשת 

 

 

צלם יובל שמעוני

 

יצא לי לצפות בקטע מתוך התכנית שתשודר  ביום שישי ואני רק יכול לומר: תעצרו את הכל, תקליטו אם אפשר כי זה לאספנים. דבר כזה עוד לא היה

איש נזירי אריק איינשטיין. כבר כמה עשרות שנים שהוא מנהל את הדיאלוג עם הקהל רק דרך התקליטים:  לא מופיע, ולא נחשף לטלוויזיה. האיש שהמציא את הרוק'נרול הישראלי בקלאסיקות לאינספור, נעדר אפילו מהופעת הענק שערכו לכבודו בפארק הירקון, דווקא הסרט "כבלים" שיוצא עכשיו בהוצאה מחודשת גרם לאיינשטיין להסכים להתראיין לגורי אלפי, יחד עם חבריו ליצירת הסרט צבי שיסל ומוני מושונוב. עצם הבחירה להיחשף מחדש דווקא בהקשר של "כבלים"  מלמדת עד כמה היצירה הזו קשורה לנימי נפשו של איינשטיין ועל הקשר המיוחד עם החברים מושונוב ושיסל, כפי שהדברים באים לידי ביטוי, בצורה כל כך אותנטית ומרגשת בסרט "זו אותה האהבה" שישדר בשישי הקרוב 21:00 בערוץ 2.      

"כבלים" הייתה תגובה אוונגרדית וכמעט חתרנית, לתחילת המהפכה של הטלויזיה הרב ערוצית בישראל. הנושא הפך את הסרט שהופק ב-92' למצע פורה, למגוון אדיר של דמויות וליצירת שפה ייחודית מרובת שכבות, שהשאירה עד היום כמה מטבעות לשון שהפכו לקאלט. איינשטיין שיסל ומושונוב עשו בסרט הוא הכל:       כתבו, ביימו, הפיקו, שיחקו ואפילו שיתפו את הילדים. אבל בעיקר, הם עשו הכל יחד, מתוך תחושה של חופש יצירתי מושלם. מצידם של איינשטיין ושיסל, "כבלים" היא המשך ישיר של "לול" המיתולוגית.

 

גורי אלפי דיבר איתם, על התקופה ההיא, על החברות האינסופית, על תהליך היצירה,על הילדים, וגם על השאלה מדוע "כבלים" הפך לקומדיה הטלויזיוניות האחרונה בקריירה של איינשטיין עד כה. לאורך הסרט ישולבו קטעים שהפכו לקאלט מתוך הסרט המקורי, קטעים מפרויקטים נוספים של השלושה וכן צילומים נדירים ואישיים שלהם יחד, כפי שטרם נחשפו עד כה.

 

 

מפיקות : גליה מירום, דנה כהן  

עורכת:  ליעד מודריק  

במאי:  גורי אלפי אהרון  

 

 

 
 

שתפו את הפוסט!