4 באוקטובר 2023 18:33

"80 וארבע" הסדרה שנכנסה ללב של כולנו, בעונה שנייה ב- כאן 11

"מתוכנית טלוויזיה לתוכנית לאומית" ; "פרויקט נהדר" ; "מרגשת"

"80 וארבע" הסדרה שנכנסה ללב של כולנו, בעונה שנייה ב- כאן 11

קרדיט צילום אוהד רומנו – באדיבות כאן 11

10 מבני הדור השלישי ו-10 ילדים במסע משותף ומרגש בימים שאחרי מגפת הקורונה שהשפיעה רבות על בני הדור השלישי והעמיקה את תחושת הבדידות שלהם

עוד משתתפים: הגנן גיל שליסר והמומחים העוסקים בתחום הזקנה: פרופ' יורם מערבי ופרופ' ענת מירלמן, אליהם מצטרפת בעונה החדשה פסיכולוגית הילדים פרופ' תרצה יואלס

העונה החדשה תשודר מה-05 ביוני, בימי שני, בשעה 21:15 ב- כאן 11 ובדיגיטל כאן BOX

הסדרה "80 וארבע" שהצליחה להוביל לדיון בכנסת, בעיריות ובמועצות ולהניע מאות יוזמות לתוכניות לשילוב בין דורי חוזרת לעונה חדשה והפעם אחריי מגפת הקורונה והריחוק החברתי בעיקר בין מבוגרים לילדים. "80 וארבע" השפיעה רבות על השיח הציבורי בישראל והצליחה להביא אל קדמת הבמה את האנשים השקופים ביותר במדינה ואת  הסוגיות המורכבות מעולמם של בני הדור השלישי. היא חוללה שינוי תודעתי בנוגע לבדידות, להזנחה החברתית והמשפחתית ולחשיבותו של השילוב הרב דורי.

הפעם הוקם גן ילדים במיוחד עבור התוכנית בבית הדיור המוגן "משען" ברמת אפעל. במשך שישה שבועות הגיעו ילדים בני ארבע ודיירים בני שמונים או יותר לגן לפעילות משותפת. מומחים בתחום החינוך והגריאטריה ליוו את המיזם ועקבו אחר השינויים בבריאותם של בני הדור השלישי ובהתפתחות הרגשית של הילדים בעקבות הפעילות. בעונה החדשה ניתן דגש גם על היתרונות והשינויים בחייהם של הילדים, כדי לנתח איך הקשר הבין דורי משפיע גם על הילדים.

הסדרה "80 וארבע" היא הגרסה הישראלית לסדרה הדוקומנטרית הבריטית המצליחה "Old people's home for 4 years old". סדרה דוקומנטרית המבוססת על מחקר רחב היקף המעיד על יתרונות השילוב הבין-דורי. המחקר שנעשה בארה"ב ובמדינות נוספות בעולם מצא כי שילוב כזה, של בני הדור השלישי עם ילדים בני ארבע וחמש באופן שגרתי מביא לשיפור פיזיולוגי, קוגניטיבי ורגשי בקרב קשישים, ובקרב הילדים אפשר לראות שיפור בהתפתחות רגשית, אינטליגנציה ואמפתיה. יתרונותיו של המפגש הבין-דורי הוכחו בעשרות רבות של מחקרים, ומשנה לשנה ערים רבות בעולם מאמצות מסקנות אלו כדי להביא למעורבות ערכית וחברתית בקהילה.

כאן 11

עורך: רועי שלייפר | במאי: סתיו קוזניץ | חברת ההפקה:  יולי אוגוסט הפקות

מתי ? – "80 וארבע" תשודר מה-05ביוני, בימי שני, בשעה 21:15 ב- כאן 11 ובדיגיטל כאן BOX

שתפו את הפוסט!