1 בפברואר 2023 5:47

"NCIS", הסדרה המשטרתית של רשת "CBS"

 

גם בעונתו ה-11, המותג המוביל של רשת "CBS" ממשיך להוכיח שהפשע משתלם. אחרי שהוכתרה במשך 5 עונות רצופות לדרמה המצליחה בארה"ב, עם ממוצע של 35 מיליון צופים לפרק, הוכרז בקיץ האחרון ש"NCIS" היא הדרמה הפופולארית ביותר בעולם

 

"NCIS", הסדרה המשטרתית של רשת "CBS", נוצרה על-ידי מפיק העל דונלד בליסריו ("זינוק לאתמול") וזוכה ה"אמי" צ'אד פלויד ג'ונסון ("מגנום בלש פרטי") כספין-אוף של הסדרה המיתולוגית "JAG", וכיום היא כבר מוזכרת בתקשורת האמריקאית בנשימה אחת עם הצלחות עבר כמו "E.R" ו"דאלאס".

 

עם סדרת-בת משלה, "NCIS לוס אנג'לס" (שממוקמת מיד אחריה בדירוג הדרמות הנצפות בארה"ב), וספין-אוף נוסף שמושק בימים אלה, "NCIS ניו אורלינס", כבר קשה להתעלם מהפיכתה של "NCIS", הסדרה בהובלתו של מארק הרמון ("שיקגו הופ", "פחד ותיעוב בלאס וגאס"), לאימפריה טלוויזיונית בפני עצמה.

 NCIS

נכון להיום, "NCIS" היא הדרמה המצליחה ביותר בארה"ב, תואר עליו היא שומרת כבר חמש שנים. ביוני האחרון, הוכרז בפסטיבל הטלוויזיה מונטה קרלו כי "NCIS" היא למעשה הדרמה הנצפית בעולם, עם 57.6 מיליון צופים ב-200 טריטוריות. בארה"ב בלבד צפו בעונתה ה-11 20 מיליון איש, נתון שהופך יחד עם מספרי הצפייה המאוחרת ל-35 מיליון. בעקבות הצלחתה המונומנטאלית, חידשה רשת "CBS" את הסדרה לעונה 12 במרץ האחרון.

 

בסיום העונה הקודמת, טוני (מייקל וות'רליי, "מלאך שחור"), זיוה (קוטה דה פבלו, בקרוב ב"33" עם אנטוניו בנדרס) וגיבס (שון מאריי, "הוקוס פוקוס") החזירו את התגים שלהם במטרה להגן על גיבס (הרמון) בעיצומה של חקירה מטעם מחלקת ההגנה של ארה"ב בשורות הצוות. ברגעים האחרונים והסוערים של הפינאלה, נראה גיבס מכוון רובה צלפים לכיוון חברו, סוכן ה-FBI פורנל (ג'ו סאפנו, "בלוז לכחולי המדים").

 

העונה החדשה מסמנת את עזיבתה המתוקשרת של דה פבלו מצוות השחקנים, ושני הפרקים הראשונים בעונה מוקדשים לפרידה מדמותה האהובה זיוה, סוכנת המוסד הישראלית. בפרק הפותח של העונה ה-11, זיוה נעלמת וטוני נשלח לאתרה בישראל ולהשיבה לצוות. במקביל, תוצג התשובה הבוערת לנסיבות שהובילו לתקרית הירי המסתורית. הפרקים הבאים מתארים את השלכות עזיבתה של זיוה, שמשפיעה עמוקות על גיבס ובעיקר על טוני.

 

במקביל, מתמודד הצוות עם שורת תיקים סבוכים, גיבס מתעמת עם סיפור רגשי שקשור למנטור שלו, מייק פרנקס (מיוז ווטסון, "אני יודע מה עשית בקיץ האחרון"), ונגלה עוד על עברו של טוני, לפני שמונה לחוקר בבולטימור. המועמד ל"אמי" ראלף ווייט (שנפטר בשנה החולפת, ופרק סיום העונה מוקדש לו) ורוברט וגנר ("אוסטין פאוורס") שבים לתפקידיהם כאבות של גיבס וטוני (בהתאמה), והחיפוש אחר ראש כנופיית הטרוריסטים פרסה נמשך. כמו כן, הצופים סוף כל סוף זוכים לפגוש את דלילה (מרגו הרשמן), בת זוגו של מקגי, למורת רוחה של אבי (פול פארט, "הצלצול").

 

אמילי וויקרשם ("הסופרנוס") מצטרפת לצוות השחקנים העונה כאלינור 'אלי' בישופ, אנליסטית של הסוכנות לביטחון לאומי. אבי משלבת ידע אנליטי, נחישות ואידיאלים ומסוגלת להעריך איומים בינלאומיים והיערכות גלובאלית. בהמשך העונה מגיעים להופעות אורח צוות השחקנים של סדרת-הבת "NCIS ניו אורלינס", זוכה "גלובוס הזהב" סקוט בקולה ("זינוק לאתמול"), לוקאס בלק ("אורות ליל שישי"), זואי מקלאלן ("JAG") והמועמדת ל"אמי" סי. סי. ה. פאונדר ("אווטאר"). מלבדם, משתתפים בתפקידי אורח המועמד ל"אמי" קולין הנקס ("פארגו"), מירנה סירטיס ("מסע בין כוכבים: הדור הבא"), דיאן ניל ("חוק וסדר"), קלי ויליאמס ("הפרקליטים") ולזלי הופ ("24").

 

"NCIS", שעוקבת אחר שירות החקירות הפליליות של חיל הים, היא יותר מעוד דרמה. עם כמות הגונה של הומור, "NCIS" היא סדרה שמתמקדת בדינאמיקות המורכבות לעיתים והמצחיקות לעיתים של צוות שנאלץ לעבוד יחד בסיטואציות המתוחות ביותר. הסוכן המיוחד של הצוות, לירוי ג'תרו גיבס, סמל מארינס לשעבר, אמנם ממעט במילים, אך הוא בעל כישורי חקירה יוצאים מן הכלל. מתיקי רצח וריגול ועד עלילות טרור, הסוכנים המיוחדים של גיבס מטיילים ברחבי העולם כדי להביא לפתרון פשעים מסובכים.

 

לצדו של הרמון, שהיה מועמד לאורך השנים לפרסי "אמי" ו"גלובוס הזהב", משחקים בסדרה מייקל וות'רליי, שון מאריי, פולי פארט, רוקי קרול ("יס מן"), בריאן דיטזן, אמילי וויקרשם, המועמד ל"גלובוס הזהב" דיוויד מק'קלאם ("The Man from U.N.C.L.E.") וקוטה דה פבלו.

 

החל מה-11.10, ימי שבת, בשעה 21:45, ב-HOT Zone וחינם ב-HOT VOD

שתפו את הפוסט!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email