28 בפברואר 2021 15:13

Transparent", טרנספרנט סדרה חדשה בהוט הקומדיה השחורה מגיעה

נדמה שאין סדרה חדשה יותר מוערכת כרגע מ"טרנספרנט", הדרמה הקומית המרעננת של אתר "Amazon", שמתארת את מסעה של משפחה מלוס אנג'לס, לאחר הגילוי כי אב המשפחה הוא טרנסג'נדר. התקשורת יצאה מגדרה נוכח היצירה המרתקת, שזכתה לציון הכולל 91 במדד המבקרים, שברה שיאי צפייה ב"Amazon" וחודשה לעונה שנייה

החל מה-23.10, כל הפרקים ב-HOT VOD

 ??????????????????????????????????

"Transparent", הקומדיה השחורה של אתר "Amazon" וחברת "Sony", היא ללא ספק סדרת האיכות המדוברת ביותר של עונת הסתיו.

 

במרץ האחרון, לאחר שהפיילוט של "טרנספרנט" הושק לצפייה מוקדמת ב"Amazon", וזכה מידית לאהדת הקהל ולמחמאות מהמבקרים, הוזמנה עונה מלאה של הסדרה. ב-26 בספטמבר עלו בבת-אחת עשרת פרקי הסדרה, ובן רגע היא זכתה לשבחים מקיר לקיר. למעשה, "טרנספרנט" ממוקמת במקום ה-1 מבין כל הסדרות החדשות ואף העונות החדשות שעלו בעונת הסתיו, כשהיא משיגה את הציון הגבוה מהרגיל 91.

 

בעקבות שבחי המבקרים, חידשה "Amazon" את הסדרה לעונה שנייה ובישרה כי היא שברה שיאי צפייה ומאז השקתה ממוקמת במקום ה-1 מבין תכני האתר. אם לא די בכך, הנתונים מראים ש-80% מהצופים בפרק הבכורה צפו בבת-אחת בפרקים נוספים.

 

מאחורי הפרויקט השאפתני עומדת ג'יל סולוואי, שהייתה מועמדת לשלושה פרסי "אמי" על עבודתה ב"עמוק באדמה", וזכתה בשנה שעברה בפרס פסטיבל סאנדנס 2013 לבימוי על סרטה "Afternoon Delight". את העלילה ביססה סולוואי על סיפורה האישי, שלוש שנים לאחר שאביה התוודה על היותו טרנסג'נדר.

 

סולוואי לא רק בחרה להציב את הנושא המסקרן במרכז הסדרה. לאחר תחקיר מקיף, היא העסיקה 20 איש מקהילת הלהט"ב בצוות ההפקה והקאסט, ויותר מ-60 ניצבים טרנסג'נדרים. 20% מהמעורבים ב"טרנספרנט" הם אנשי קהילת הלהט"ב בכלל וטרנסג'נדרים בפרט, תקדים במונחים הוליוודיים.

 

את התפקיד הראשי ב"טרנספרנט" מגלם המועמד ל"אמי" ג'פרי טמבור, שמוכר בזכות דמויותיו האייקוניות בקומדיות "משפחה בהפרעה" ו"המופע של לארי סנדרס". לצדו מככבים בסדרה גבי הופמן ("בנות", "כולם אומרים אני אוהב אותך"), זוכת שני פרסי ה"אמי" ג'ודית לייט ("מי הבוס", "בטי"), ג'יי דופלס ("מינדי", ומי שביים את "סיירוס" ו"ג'ף שחי בבית") ואמי לנדקר ("יהודי טוב", "החיים על פי דן").

 

עלילת "טרנספרנט" מתמקדת במורט פפרמן (טמבור), פרופסור בגמלאות ששמר בסוד את זהותו המינית כטרנסג'נדר עוד מימי ילדותו, ומחליט סוף כל סוף לחיות בגלוי כאישה, מאורה. כאשר מורט מציג לשלושת ילדיו הבוגרים את מאורה, הסודות של כולם יוצאים לאור בזה אחר זה.

 

האחות הגדולה שרה (לנדקר) מתמודדת עם נישואים כושלים, שעומדים למבחן עם הופעתה מחדש של בת-זוגה לשעבר; ג'וש (דופלס) מתעמת עם ההשלכות של המערכות הזוגיות הרבות שחווה; ובת הזקונים אלי (הופמן) מתקשה למצוא את עצמה בעוד היא חיה על דמי האבטלה של המשפחה. אל כל אלה מתווספת שלי (לייט), אמם הדומיננטית שמטפלת בבעלה השני והחולה.

 

כעת, המשפחה היהודית מלוס אנג'לס, שלה מעט מאוד גבולות כשזה מגיע לחיים פרטיים, נאלצת להתמודד עם הסודות הגדולים ביותר שלה, יחד. "טרנספרנט" היא סיפור אנושי, עמוק, הומוריסטי ונוגע ללב על משפחה, זהות, מיניות ואהבה.

 

לא פחות מ-12 מבקרים העניקו לסדרה את הציון העגול 100, ביניהם ה"ניו יורק מגזין" שכתב שהיא "קרובה מאוד לשלמות. "טרנספרנט" היא הנאה אמיתית והפיילוט הטוב ביותר מזה שנים. עדינה, מיושבת ושלמה. הדיאלוג נשמע אותנטי, פואטי וטבעי, ויש בה את הקשר המשפחתי שהפך את "עמוק באדמה" לכל כך אהובה. זו סדרה נשגבת ויוצאת מן הכלל". "לוס אנג'לס טיימס" כתבו "יצירה עוצרת נשימה וחסרת פחד, עם לב גדול ומופת של משחק. בפשטות, מדהים לצפות בה". ב"טי וי גייד" נכתב "מבריקה, מרגשת, אנושית ואמפאתית. יש ל"טרנספרנט" תחושה וטון של סרט עצמאי זוכה אוסקר. היא חוקרת את הדמויות בהומור ורגישות, וגורמת לשאר הסיטקומים להחוויר. מושלמת למרתון אובססיבי". ב"באזפיד" כתבו "אתם חייבים לצפות ב"טרנספרנט". עדכנית וחשובה, מצולמת באופן קולנועי ומרשים, מלבבת ומצחיקה".

 

"טיים" כתבו שהיא "הסדרה הכי טובה ומבטיחה של עונת הסתיו. מלאת ניואנסים, מבוצעת בצורה מבריקה ומלאת רבדים של מלנכוליה והומור. בקלות מתחרה בכל פיילוט של "HBO" או "Showtime"". "ניו יורק טיימס" כתבו "סדרה מצוינת, מלאת תובנות וחן, נוגעת ללב ואמיצה". ב"ניו יורקר" נכתב "פרויקט מלא תעוזה, עדכני ואינדי. הדמויות משורטטות בחדות. כמה מרגש לראות סדרה כל כך יהודית". "טלגרף" כתבו "שימו את ההימורים שלכם ל"אמי" 2015 על "טרנספרנט". בטוחה בעצמה, חדה כתער ולחלוטין עכשווית". "וראייטי" כתבו ""טרנספרנט" משיגה באופן כמעט מידי טון מפתה. היא מתמודדת בעדינות ובעומק עם נושא הטרנסג'נדריות. אנסמבל ייחודי ועוצמתי, כתיבה ומשחק חזקים ורמה גבוהה ואיכותית".

 

בסדרה מככבים ג'פרי טמבור, גבי הופמן, ג'ודית לייט, ג'יי דופלס, אמי לנדקר, מלורה הרדין ("המשרד"), זוכה ה"אמי" ברדלי וויטפורד ("הבית הלבן"), המועמדת ל"אמי" קארי ברונשטיין ("פורטלנדיה"), קתרין האן ("אנחנו המילרים"), אלכסנדרה בילינגס ("האנטומיה של גריי") ורוב הובל ("היורשים").

 

החל מה-23.10, יום רביעי, כל הפרקים בחינם בקטגוריית Xtra VOD, ב-HOT VOD

שתפו את הפוסט!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email