5 במרץ 2024 13:20

בלט טרוקדרו ממונטה קרלו מופע המחול שיגרום לכם לצחוק ולהתפעל באותו העת


Les Ballets Trockadero de Monte Carlo

בתכנית חדשה , במסגרת הסדרה מחול במשכן

 בבית האופרה המשכן לאמנויות הבמה בתל אביב,  

החל מן ה-23 לאוקטובר

מופעים נוספים יתקיימו גם בירושלים ובבאר שבע

הומור, בלט ברמה הגבוהה ביותר וגברים בחצאיות ונעלי אצבע

מופע צבעוני ומשעשע עם רקדנים מעולים

תוכנית חדשה ומיוחדת לסיור הנוכחי .

 

בלט טרוקדרו ממונטה קרלו, נוצר ופועל מניו יורק. הלהקה אמנם הופיעה במונטה קרלו, אך השם הוא עוד אחת מהבדיחות המוצלחות שמביאה להקה מבריקה זו לבמה.

חברי הלהקה כולם גברים, רקדנים בעלי הכשרה קלאסית, רקדנים שרקדו בלהקות המחול הטובות והבולטות בעולם. חבורת הרקדנים המשובחת הזו מציגה קטעי מחול קלאסי ומודרני מן הרפרטואר העולמי, תוך הקפדה על ביצוע מדויק מבחינה טכנית, אך עם הרבה הומור .

בלט טרוקדרו ממונטה קרלו – מופע המחול שיגרום לכם לצחוק ולהתפעל באותו העת.

בתכניתה מבחר קטעי בלט, דואטים וסולו.

בביקור הנוכחי של רקדני הלהקה הם יציגו תוכנית מיוחדת ובה, קטעים מאגם הברבורים, בלט גדול לארבע רקדניות, המפגיש על במה אחת את ארבע הבלרינות ההיסטוריות וההיסטריות.  הדיות הראשונות של עולם הבלט הקלאסי קמות לתחייה על במת בית האופרה , חתונתה של ריימונדה מתוך הבלט ריימונדה , מתוך יצירתם של הכוריאוגרף מריוס פטיפה והמלחין אלכסנדר גלזונוב. ירקוד חברי הטרוקדרו את המערכה הרביעית של הבלט הפופולארי, הכוללת שלל ריקודים שהפכו לנכסי צאן ברזל של המחול הקלאסי ומאפשרים לחבר טרוקדרו להתענג , להשתולל ולרקוד כמו שרק הם יודעים. ועוד הפתעות.

השנה מציינת הלהקה את העיר ה- 500 בה הופיעו רקדני הקלה, באחד מן הסיורים שלהם שהתקיימו ב-36 מדינות ברחבי העולם.

הלהקה נוסדה ב-1974 על ידי חבורה נלהבת של רקדנים שביקשה להציג מנקודת מבט מהנה את הבלט הקלאסי, בדרך משעשעת, פרודית וברוח מופעי דראג. בתחילה הופיעו במופעים בשעה מאוחרת מאד על במות אוף ברודווי, אך מהר מאד זכו ה"טרוקס" לשבחים על יד מבקרי המחול הבולטים בניו יורק. וביססו את ההצלחה האמנותית והכלכלית של הלהקה.

החל משנת 1975 משלבת הלהקה ידע ואהבה רבה למחול, גישה קומית מבריקה, ואת העובדה המדהימה שגברים אכן יכולים לרקוד בנעלי אצבע מבלי לפול על פניהם. הכישורים הללו זכו להכרה גם מעבר לניו יורק, הצלם הידוע ריצ'רד אבדון אפילו יצר איתם כתבה מצולמת גדולה בעיתון האופנה "Vogue".

הלהקה זכתה לתמיכה גם מגופים ממשלתיים כמו הקרן הלאומית לאמנויות, אשר שכרה את שירותיהם של מורים ומנהלי חזרות כדי שחברי הלהקה יקבלו שיעורים מדי יום וישכללו את היכולות הטכניות שלהם.

כמעט 40 שנה שחברי הטרוקס, אורזים ופורקים כמעט מדי יום את נעלי הבלט הגדולות שלהם ואת השמלות במידות קצת יותר גדולות מבגדי רקדניות בלט, את שלל הפאות ואת מזוודות האיפור העמוסות  ומאז החיים על מזוודות הפכו לחלק בלתי נפרד מחייהם של רקדני בלט טרוקדרו ממונטה קרלו.

הלהקה השתתפה בפסטיבלי מחול בינלאומיים והופיעה בתכניות טלוויזיה רבות, הם ערכו ביקור באולפן החבובות אצל קרמיט ומיס פיגי, תכנית טלוויזיה שלמה הוקדשה להם בבריטניה – תוכנית שהוקרנה בכל העולם והופעות רבות הוקלטו על ידי גופים שונים לשידור והפצה על גבי DVD .

הסיורים הרבים זכו להצלחה הן בקרב מבקרי המחול והן אצל הקהל הרחב:  הלהקה הופיעה באולמות היוקרתיים ביותר, ביניהם אולם הבולשוי במוסקבה ותיאטרון השאטלה בפריז.

ההומור הרב במופע הוא כתוצאה מג'סטות גדולות ומוגזמות, מהתנגשויות לא צפויות ומפרודיה על המחול הרציני. העובדה שבכל התפקידים, רוקדים גברים מוצקים בעדינות רבה על נעלי אצבע תפקידים של ברבורים צחורים או שחורים, נסיכים רומנטיים ונסיכות ענוגות או גבירות ויקטוריאניות חמרות סבר, רק מדגישה את אהבת אמנות הריקוד ולא שמה אותה ללעג, משעשת ומענגת את הצופים מביני הדבר בעולם המחול וגם את אלה שלא.

ברפרטואר הלהקה קטעים מיצירות הבלט של גדולי היוצרים כמריוס פטפה, מאסין, רובינס, פוקין, בלנשין, פינה באוש, אגנס דה מיל, מרס קאניגהם, מרתה גרהם. דואטים, קטעי סולו וקטעי בלט, כולם מוגשים בטוויסט המיוחד והמשעשע של הטרוקס.

בלהקה כ- 20 רקדנים, המגיעים מכל רחבי העולם. לכולם שמות בימתיים וקורות חיים משעשעים לדמויות הנשים ולדמויות הגברים. פול גישלן, רוברט קרטר, לונג זו, פרננדו קייגו, כריסטופר מונטוייה, ג'ובאני רבאלו, אלברטו פרטו ועוד הופכים על הבמה לאלנה קלרוסטרוניקובה, נדייזדה בוגדנובה, לריסקה דומצ'נקו, מריה פרנובה ולשלל פליטות רוסיות אליהן מצטרפות "כוכבות בלט"  בריטיות. ישנה גם חבורת הגברים, כמו רונלד דאולין שהמציא את שנת התסרוקת הגרועה, או פפה דופקה והאחים לגופסקי שהם לא אחים, לא ממש רוסים וממש לא מסוגלים להבחין בין פירואט לג'טה, אבל למרות הכל הם מתנועעים די יפה והבגדים הצמודים שלהם הולמים מאוד את גופם. אבל אין ספק שמדובר בחבורת הבלרינות היפות ביותר בעולם, גם אם לפעמיים יש להן שיער על החזה והרבה שיער בבית השחי.

"הטרוקס נראים טוב מתמיד, התכנית שלהם של הבלטים הגדולים היא חומר למחשבה ותענוג לעיניים ומופע מאד מאד מצחיק"

ניו יורק טיימס

"פרודיה משובחת על קלאסיקות מחול, רקדנים המגלים יכולת טכנית מרשימה "

רות אשל "הארץ "

בלט טרוקדרו ממונטה קרלו     

בלט, הומור, מחול והרבה צחוקים

בתכנית: קטעים מהאגם הברבורים

בלט גדול לארבע רקדניות

חתונתה של ריימונדה מתוך הבלט ריימונדה , ועוד

מנהל כללי: יוג'ין מקדוגל

מנהל אמנותי: טורי דורבין

הפקה בישראל: בימות

תל אביב: בית האופרה – המשכן לאמנויות הבמה בין 23-10 ועד ה 26/10

היכל התרבות באר שבע יום שני 28/10

תיאטרון ירושלים יום ג' 29/10

שתפו את הפוסט!