14 באפריל 2024 8:02
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מגדלים באוויר

מגדלים באוויר

 

מגדלים באוויר זו סדרת דרמה חדשה בהפקת ערוץ 10.

בעצם היא לא חדשה, היא הוקפאה עקב מצב הערוץ וכעת נוכל לצפות בה.

 

 

אני יושב וצופה בפרק הראשון ואני נפעם, והמחשבות מובילות אותי למקומות שהדחקתי, לסיפורים על מה שקורה במשפחות אחרות, ובכלל אולי גם בבית שלי. ואני חייב לומר שאני נסחף ונשאב לתוך הסדרה.

 

מדובר על משפחה ישראלית אולי מעל הממוצע שנפגשת לקראת חגיגות  35 שנה להורים. שלש בנות יש להורים ושלשתן כל שונות, אולי כל אחד יוכל למצוא דמות להזדהות עימה. לרגעים אני מזדהה עם כל אחת ואחת מהן.

 

אומרים שאורח לרגע רואה כל פגע ושירי שמביא את הקייטרינג יודע לראות, לתרגם, ואפילו לפעול. כמה מוזר שזר מצליח לחדור לתוך מבצר משפחתי משוריין.

 

יש לנו נטיה ברורה וטבעית להסתיר דברים, כמו מחלות ממאירות, לא כל כך מהר הן יוצאות לחוג המשפחה, מנסים למנוע את המתח, את האי נעימות הכרוכה בדאגה.

כל שכן אם מתקיים רומן מהצד, שזה בכלל מחויב המציאות בהסתרה.

 

 

שלש בנות יש לראובן ויעל הם אלון אוליארצ'יק ועירית גדרון

 

הילי: אדווה בולה שחקנית צעירה ומוכשרת משחקת את הבת הצעירה שחייה עדיין עם ההורים. היא סטודנטית לרפואה, סקרנית ורואה כל דבר שמתרחש, מאידך קשה לה להתמודד עם הדברים שהיא רואה ועם ההורים שמצפים שהיא כבר תמצא לה בן זוג ובכלל.

הילי רואה הכל וחוקרת הכל ומתצפתת על כל צעד ותנועה והיא רואה הכל.

אני מאוד התמקדתי בהילי, יש לי בת שעדיין לא נשואה והיא בבית ואין לי מושג מה היא רואה ומה היא שומעת ואיך היא מחברת דברים. והפרק הזה הריץ לי הרבה סרטים תוך כדי צפיה.

 

רוני: נועה ברקאי שחקנית בתפקיד הבת הבוגרת הנשואה. החיים שלה על סף משבר בעלה רוצה להיפרד, אין  לו עבודה ואי אפשר להחזיק את הדירה. לזוג יש גם ילדה – זוהר: אלי יובל . והמצב הולך ומסתבך. הבעל רוצה להפרד, המצב לא ברור, לנו הצופים ברור שחיי הנישואין במשבר, הזוגיות הולכת להתנפץ, האם לה זה ברור?

רוני מנסה להדחיק עד שהכל מתפוצץ מול האם  שפשוט לא מבינה מה קורה, והכל מתרחש במסיבה.

המחשבות דוחקות אותי להתמודדות עם משברים, כאן בפרק כבר ברור שאנשים בריאליטי של החיים לא יודעים איך להתמודד עם משברים.

אבל ההצגה חייבת להמשך. את הכביסה הם כנראה יעשו בחדרים חשוכים.

 

רוני משחקת את הבת הבכירה האחראית זו שמחברת את כל העולמות זו שמנסה להדביק את השברים, ומה שקורה זה מעניין.

 

איה: טלי שרון משחקת את הבת שחוזרת מארה"ב שם היא מצליחה מוזיקאית המנגנת על צ'לו. אולם לאט לאט יבין הצופה שמשהו מוזר ומסתורי קורה, כושר הנגינה שלה נחבל והיא לא ממש מבינה. משהו שעלול להפתיע אותנו הצופים. איה היא הליברלית מכל הבנות ויש לה מאהב, חבר לשעבר שעומד להתחתן, מאידך יש לה את החבר שלה לחיים בארה"ב וזה יהיה מאוד מעניין לראות מה הולך לקרות שם.

 

האם הסדקים הראשונים שיש במשפחה הזו יתרחבו

משהו מתרחש שם בעוצמה, הסיום החזק והרמזים הם כאלו שאי אפשר להתעלם מהסדרה הזו שהמתינה לנו שנה.

 

אם היית בת ומגלה שאחד ההורים שלך חולה בסרטן מה היית עושה עם הידיעה הזו?

 

כל יום שני בערוץ 10

לא להפסיד

שתפו את הפוסט!