29 בפברואר 2024 4:43

הזמר היווני ניקוס ורטיס בהיכל מנורה מבטחים 2019

 ??????????

 

כ-10,000 צופים נלהבים צבאו על הבמה כשהם מצלמים, רוקדים ולא יודעים כיצד להביע את שמחתם בהופעתו של ניקוס ורטיס הזמר היווני, קהל די סלחני לאיחור של יותר מחצי שעה, אולי בגלל שגם הקהל לא חדל לזרום אחרי שעת ההתחלה המיועדת.

??????????

??????????

 

המופע היה די רגוע בהתחלה, מאוד נהניתי ובמיוחד משום שזו הפעם הראשונה שהגעתי למנורה (נוקיה) להופעה, גילוי נאות אני לא מכיר את הזמר והבנתי שהוא תותח שכבר הופיע עם אייל גולן ושרית חדד בבלומפילד כך שהפעם אסור לוותר. יוונית אני לא מבין אבל אוהב עד מאוד את המוסיקה הזו.

??????????

??????????

??????????

הזמר הגיע עם פמליה ענקית ומרשימה של מוסיקאים מלווים, הבמה ענקית ומכילה כמה מדרגים ונכנסת לתוך הגולדן ריפ של הקהל. מסתבר שהקהל מכיר את המילים ושר איתו וזה היה מלהיב, כמה אהבה הוא נתן לקהל וכמה הקהל העניק לו בפרחים ולחיצות ידיים וכמובן המצלמות של הפלאפונים לא הפסיקו לרגע, התלהבות סוחפת.

??????????

??????????

??????????

??????????

קשה לי לומר דבר על הופעתו של איתי לוי, תמיד ההופעות של אומן אורח חייבות לאכזב? דף עם מילים? דאחקות על בית הספר שלא למד, נראה לי שניקוס ורטיס עצמו גם הובך, טוב, רק שלושה שירים וזה חלף.

??????????

??????????

??????????

הזמר עצמו התחיל לתת גז ולהתחמם וככל שהוא עלה בקצב כך הקהל החל לעמוד, לרדת במדרגות עד המעקה ולהסתיר ולרקוד ולהתלהב וסדרנים שהיו בעשרות אין! אחרי שעתיים לקראת הסיום הרמתי ידיים בעצם רגליים ויצאתי ממיליון המדרגות שציפו לי (מה זה אין מעלית לנכים במנורה?)

??????????

??????????

??????????

??????????

 

לסיכום מופע אדיר של הזמר, קהל עצום מתלהב ונהניתי, כן, נהניתי למרות שרוב הזמן כמו כולם רק צילמתי….

 ??????????

??????????

??????????

??????????

??????????

הכוכב היווני ניקוס ורטיס אשר הפך לשגריר המוסיקה היוונית בישראל ובעולם,לאחר שזכה לתהילה בארצו יצא ורטיס לסיבוב הופעות עולמי והופיע באוסטרליה, ארה"ב, קנדה ואירופה. בעקבות הצלחתו נוצר הקשר עם ישראל כעם שאוהב מוזיקה ים תיכונית, פולקלור ומסיבות טברנה כך שבשנת 2011 מצא את עצמו ורטיס משתף פעולה עם הזמרת שרית חדד שאיתה ביצע את הדואט "משחק החיים". בשנת 2014 חבר למופע המשותף של שרית חדד ואייל גולן באצטדיון בלומפילד שם ביצע את מיטב שיריו ודואטים משותפים עם האומנים הפופולאריים, שיתף פעולה גם עם הזמר שלומי שבת ואירח את עידן רייכל.

רבים מהלהיטים של הזמר האהוד זכו לעיבוד ישראלי ובוצעו בעברית ע"י זמרים ישראלים לדוגמא: "זה אני" ו-"כשאת איתו" ע"י אייל גולן, "פעם בחיים" של מושיק עפיה ושלמי סרנגה, "כאן בלעדיך" של מאור אדרי, "מאריפוסה" של שלומי שבת, "אין דבר כזה" של הצמד סטלוס ואורן חן ו-"אם תחכי לי" של פאר טסי.

ורטיס יליד הולנד שעבר עם משפחתו בגיל צעיר לאתונה יוון החל את דרכו המוזיקאלית בלימוד נגינה על בוזוקי והמשיך בתחום השירה במועדונים בסלוניקי וחבל מקדוניה. הזמר זכה במהלך דרכו לפרס הזמר החדש הטוב ביותר ביוון בטקס תחרות פרסי "האריון" השלישי מטעם הפדרציה לתקליטים של יוון, אלבום פלטינה ופרס לסינגל יווני הנמכר ביותר.בנוסף, מידיי שנה מבקרים אלפיי ישראלים במועדונים של ניקוס " yton" שבאתונה ובמועדון "אורמה" בסלוניקי.

 

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=17&v=PqZT41oX0X8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שתפו את הפוסט!