27 במאי 2024 16:52
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כשהמלכה שרית חדד שרה את שירי המלך זוהר ארגוב

??????????

??????????

??????????

זוהר ארגוב, איזה מלך, אנא היינו הולכים לולא הוא ושיריו המהממים שהיו מזמרים כאן מכל חלון ומרפסת. זוהר ארגוב נולד ב 16.7.55 וכעת ביום הולדתו ב 16.7.19 זכינו לשמוע את המלכה שרית חדד שרה את שירי זוהר ארגוב יחד עם "תזמורת ירושלים מזרח ומערב" בהיכל האופרה הישראלית בניצוחו של תום כהן.

??????????

הוא היה אחת הדמויות הגדולות והמפורסמות ביותר בהיסטוריה של התרבות הישראלית – זוהר ארגוב. הוא היה למעלה, הוא היה למטה, הוא היה המלך, הוא היה לאגדה והוא, עד היום – קולה של תקופה. זוהר ארגוב בקול הזמיר שלו חולל את המהפכה של המוסיקה המזרחית ( לא לבדו) והיה לפורץ דרך בז'אנר הזה, ויקפדיה יפרשו לכם את כל עברו ופעילותו בזמר המזרחי, אבל לנו תושבי ראשון הוא לא רק נכס ולא רק צביטה בלב, הוא משלנו מראשון לציון, בנו גילי למד עם הבת שלי, והיינו עוברים ליד הבית שלו ואומרים "כאן גר זוהר ארגוב" עד שזה נגמר טראגית (1987), אבל נשארו לנו השירים, המנגינות והמילים.

שרית חדד (נולדה 20 בספטמבר 1978)  קול הזמיר שלה ודרכה כפורצת הזמר המזרחי זכתה שש פעמים בתואר "זמרת השנה". כמו כן, זכתה בתואר "זמרת העשור" בעשור הראשון של המאה ה-21 (ויקפדיה) היא כמו מלאך או כמו כפפה לשירי זוהר ארגוב, אחת ואין שניה לה. והיא גם יודעת לעשות שמח וגם לשיר עצוב ולמחות דמעה כשצריך.

??????????

משכן אומנויות הבמה האופרה הישראלית הגישו לנו במסגרת המופעים מזרח ומערב את החיבור הזה של תזמורת ירושלים מזרח ומערב עם שרית חדד לערב משגע, מרגש, ומדהים של שירי זוהר ארגוב.

??????????

תזמורת ירושלים מזרח ומערב בניצוחו של תום כהן (לשעבר האנדלוסית ירושלים)  אשר הייתה במרכז המופע וליוותה, מפיקה ומבצעת בשפה מוסיקלית חדשה תוכניות מוסיקליות מתרבויות אגן הים-התיכון וסביבותיו. מקאמיים ומקצבים מזרחיים פוגשים הרמוניה מערבית  וביחד יוצרים תמהיל  הכי ישראלי שיש, וחוגגים את גיוון הקולות, התרבויות והסגנונות המוסיקליים העשיר.

??????????

??????????

??????????

בתזמורת חברים נגנים מהטובים בעולם בכלי נגינה מסורתיים, אתניים וערביים קלאסיים, לצד חטיבת כלי קשת, כלי הקשה וכלי נשיפה, המאפשרים ביצוע יצירות מורכבות, החל מקלאסיקה מצרית, דרך פלמנקו ספרדי, מוסיקה יוונית, עיראקית, תורכית ועד למוסיקה מן המגרב ברמת ביצוע ודיוק גבוהים ביותר ובשילוב עיבודים חדשניים.

??????????

??????????

??????????

הפעם בלטו הדרבוקות, צחי ונטורה עם החליל המיוחד, אליאס וכילה עם העוד ו אליהו אביכזר נגן הקאנון כמובן עם כל היהלומים המשובצים שם בתזמורת. ובראשם המנצח תום כהן האנרגטי המפעים רוח וקצב עם נשמה בכל ביצוע.

מי ימנה את שיריו של זוהר ארגוב, ומי יתן לנו ערב שכולו שירי זוהר ארגוב ואם היה נותן לנו היינו יושבים עד הבוקר ולא קמים.

בקונצרט המיוחד הזה בוצעו שיריו שהפכו כבר מזמן לחלק מנכסי צאן הברזל במוסיקה הישראלית ובהם: בדד, כבר עברו שנים, אלינור, צל עץ תמר, סוד המזלות, מרלן, הפרח בגני, ים של דמעות , מה לך ילדה ועוד. וכאילו היה זה רק אתמול שזהר הלך לעולמו, כאן על הבמה הוא היה נוכח, כל אחד חש בזה וכל אחד שר וזימר את השירים יחד עם שרית חדד כי אי אפשר אחרת.

למי שלא היה או למי שרוצה להזכר הבאתי כמה הקלטות (ברשיון) מההופעה הזו של שרית חדד שבטח נזכור לעד. תודה לך שרית ותום כהן, תודה.

 

 

חכו חכו העונה הבאה של סדרת מזרח ומערב באופרה, תזמן לכם את התזמורת עם עומרי מור, ניזאר אלכתאר וגיא מינטוס בהופעה עם 3 פסנתרים.

את מלכת סלוניקי הכוכבת אלני ויטאלי.

את חוה אלברשטיין בשירי ארץ ישראל

ותחזיקו מעמד: בעוד שנה שנהיה בריאים, הומאז' לפיירוז עם מירה אווד וריהאם חמאדי.

נגמר לי האוויר

שתפו את הפוסט!