18 באפריל 2024 10:09
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

נחנך גן סיפור חדש בחולון – טריקים בצלחת

"טריקים בצלחת" – גן סיפור חדש נחנך אתמול

בחולון – עיר הילדים בהשראת ספרה של סימה להט

 ונכדתה עמית מירון

עד כה הוקמו ב'עיר הילדים' כ-40  גני סיפור המהווים גלריית חוצות ענקית לסיפורת ילדים ישראלית ובינלאומית

"טריקים בצלחת" –גן סיפור חדש נחנך אתמול בחולון עיר הילדים. פרויקט 'גן סיפור' מבוסס על פיסול סביבתי של מיטב האמנים בישראל שנעשה בהשראת סיפורי ילדים ידועים. מדובר בפרויקט יחיד מסוגו בארץ ואף בעולם, השואב אליו אלפי מבקרים ותיירים מדי שנה.

 

גן הסיפור החדש, "טריקים בצלחת" ממוקם בשכונת ג'סי כהן בתוך גן 'התנאים' וכולל מקבץ גדול ומרשים של פסלים צבעוניים ועליזים, שבוצעו על ידי הפסלת מירי קולן, אשר פיסלה גם את גן סיפור "הדינוזאור של דודו", המצוי בחורשת 'היובל'. האיורים המקוריים בספר הינם של המאייר אורי ויסלר ותכנון הגן בוצע על ידי אדר' כרמלה גבריאל.

 

הספר "טריקים בצלחת", שנכתב על ידי סימה להט ונכדתה (כיום כבר חיילת) עמית מירון (ומניסיונן הפרטי) מגולל בדרך הומוריסטית את סיפורם של הורים המנסים להאכיל את בנם, פיצי, בכל טריק ותעלול אפשרי: רק שהילד יאכל, כי פיצי עושה מכל ביס סקנדל…הסיפור כתוב בחרוזים וטומן בחובו מסר חינוכי לצד ההנאה שבקריאה.

 

הפסלים בגן הסיפור כוללים, ברוח הספר, רכבת שנוסעת לתוך פה פתוח, דמויות אנשים ש'רודפים' אחרי ילד על מנת להאכילו באמצעות פיתויים שונים ועוד. גם השילוט בגן הינו ייחודי והוא עוצב על ידי הפסלת בצורת מאכלים שונים כמו קראוסון, פלפל וסוכריה. מלבד הפסלים הצבעוניים כולל הגן מתקני משחק לפעוטות, ריהוט גן וכמובן רחבות דשא וגינון. גן זה הינו החוליה המקשרת ברצף גני הסיפור הנמצאים בשכונת ג'סי כהן, מגן 'הארנב ממושי' עד לגן 'מגדל של קוביות בניתי'.

פרויקט "גן סיפור", אשר החל בחולון לפני למעלה מעשור, הוא אחד מהמיזמים התרבותיים המעניינים והמיוחדים בחולון, שהביאו לביסוס מעמדה כ"עיר הילדים",  לצד מוזיאון הילדים, המדיטק, מוזיאון הקריקטורות והקומיקס, המרכז לתיאטרון בובות ועוד. במרכזו של הפרויקט פסלי סביבה, אותם עיצבו אמנים בהשראת סיפורי ילדים מוכרים ואהובים, המוצבים בעשרות גנים ציבוריים ברחבי העיר. מאז פתיחת השלב הראשון של הגנים ב-2002 ועד היום הם הפכו  לאבן שואבת למבקרים רבים מהעיר ומהארץ, ובחופשות החגים והקיץ נערכות בהם פעילויות לילדים סביב הסיפורים המפוסלים. בשנת 2009 זכה הפרוייקט  ב"פרס עזריאלי לתכנון אורבני" .

"גן סיפור" זה מצטרף ליתר גני הסיפור היפים הקיימים בעיר ובעיריית חולון מזמינים את הציבור להגיע לגן עם הספר והילדים ולחוות יחד חוויה משפחתית נעימה ומעשירה.

 

הכניסה לגנים חופשית בכל שעות היום ופרטים עליהם ניתן למצוא באתר העירוני

www.holon.muni.il

שתפו את הפוסט!