14 באפריל 2024 8:12
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תערוכות עיצוב חדשות בגלריית החווה בחולון ובחוצות שדרת דב הוז

העונה הישראלית לעיצוב 2012 בחולון

מארחת את המחלקות לעיצוב מהמרכז לעיצוב ולטכנולוגיה אריאל

בשתי תערוכות חדשות:

"פירוק, הרכבה ועוד" בגלריית החווה

מוצרים חדשים לשימוש יומיומי הניתנים לפירוק, הרכבה ומיחזור

מאת המחלקה לעיצוב תעשייתי

"חסרי קול" בשדרות דב הוז

זרקור גרפי על הפינות החשוכות של החברה הישראלית

מאת המחלקה לתקשורת חזותית

27.1- 17.3.2012

במסגרת העונה הישראלית לעיצוב בחולון, תוצגנה שתי תערוכות אורחות של סטודנטים ממחלקות העיצוב של המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה אריאל בשומרון.

התערוכות תוצגנה בתאריכים 27.1.12-17.3.12.

גלריית החווה בחולון תציג את התערוכה "פירוק, הרכבה ועוד", תערוכה מאת המחלקה לעיצוב תעשייתי, אותה אוצר יואב קמש – ראש המחלקה לעיצוב תעשייתי.

מוצרים חדשים לשימוש יומיומי הניתנים לפירוק, הרכבה ומיחזור, הם מוקד התערוכה של הסטודנטים במחלקה לעיצוב תעשייתי, המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה אריאל. המשותף למוצרים שיוצגו הוא השימוש החוזר בחומר הגלם לאחר מיצוי השימוש במוצר המקורי.

צילום-רוני-פוקס

 

פסולת-שנאספה-ממכוני-רישוי-רכב-קרדיט-צילום-רוני-פוקסצילום-רוני-פוקס צילום-רוני-פוקס

 

 

 

מסביר יואב קמש:

"האתגר שעמד בפני הסטודנטים הוא יצירת מוצרים פשוטים לשימוש יומיומי, תוך חשיבה על הפחתת הנזק האקולוגי הנגרם מן המוצר המקורי. הסטודנטים הונחו להשתמש בעקרונות האקולוגיים החשובים

  Reuse   Reduce  Recycle,

 

כלומר – צמצום בשימוש, או שימוש חוזר ומיחזור הפסולת. בנוסף, המעצבים נמנעו משימוש בדבקים, ברגים, מסמרים או הלחמות, כך שבסוף חיי המוצר ניתן לפרקו בקלות למרכיביו השונים ולהשתמש בהם מחדש כחומר גלם תעשייתי."

 

סדנאות המחלקה המשמשות בימים כתיקונם כנגריה ומסגריה הפכו במהלך הפרוייקט למקום הדומה יותר למטבח ומעבדת כימיה. חומרים שנאספו ממרכזי פסולת תעשייתית נכתשו, רוסקו, נאפו ועובדו בתהליכים שונים, עד שאיבדו את הקשרם לאובייקטים המקוריים.

חקירת פסולת של בתי עסק הניבה תוצאות בלתי צפויות, לדוגמא: פח האשפה של מכון רישוי לרכב, שבו נמצאו נורות ומגבים, הניב קולקציית תכשיטים ייחודית לאחר שפורקו למרכיביהם היסודיים,  שקיות ניילון משומשות בשילוב "פצפצים" נתפרו לכדי יריעה המשמשת לייצור מעילי גשם צבעוניים וקלי משקל, גפת זיתים נאספת מבית בד, ובסוף תהליך העיבוד והעיצוב, חוזרת למפעל הבוטיק כמוצרי הכלה (כלים) בעלי מראה כפרי אותנטי.

מוצרים נוספים בתערוכה הם מוצרים יומיומיים הניתנים להרכבה ופירוק באופן פשוט. בין המוצגים – ערכה מודולרית לגידול צמח מטפס, כיסא שבו הריפוד הוחלף בפקקי שעם, מנגל מתקפל לטיולים,  ו"כיסא הפוך" – כיסא המשמש לישיבה גם אם הופכים אותו ועוד.

 

בחוצות שדרות דב הוז בחולון תוצג תערוכת הכרזות "חסרי קול" של סטודנטים מהמחלקה לתקשורת חזותית.

 

בפרוייקט התבקשו הסטודנטים לבחור, לייצג ולהציג עמותה המטפלת בנושא חברתי קרוב לליבם ודרך עיצוב הכרזה להעביר את המסר לקהל. המטרה היא להשתמש בעיצוב ובשפה גרפית על מנת להגיש לציבור את המסרים, במטרה לעורר את תשומת הלב ולהעלות על סדר היום את הדיון הציבורי בנושא.

 

 

מוסיפה רינת סופר-גרינפלד, ראש המחלקה :

"מטרתה של תערוכת 'חסרי קול' היא להאיר את הפינות החשוכות של החברה הישראלית, ולהוות קול לאילו שקולם המוחלש מורחק מאור הזרקורים ומן האג'נדה הישראלית היומיומית. כדי למשוך את האוזן ולא רק את העין, בחרנו בשם דו-משמעי".

הנחיית הפרויקט: רינת סופר-גרינפלד – ראש המחלקה; עמית שמיס – מרצה לפרסום. ביצוע: תלמידי שנה ב'

 

אירוע הפתיחה: שישי 27.1.12  בשעה 11:00

בגלריית החווה

רח' הנחושת פינת רח' המלאכה, א.ת חולון

טלפון: 035596590

הכניסה חופשית

שתפו את הפוסט!