5 במרץ 2024 7:12

חגיגות הסלבטורדיי של פאולנר יתקיימו בביר גרדן שרונה

 

האמת שלא צריך פסטיבלים בשביל לחגוג ולהנות בביר גרדן בשרונה, זה מקום שמגישים אוכל טוב ובירה מעולה כל השנה, אבל אם יש פסטיבל לא תצטרפו לחגיגה?

 ביר גרדן

במקביל לחגיגות הסלבטורפסט, פסטיבל הבירה החורפי של אירופה, יוצאים בביר גרדן פאולנר שבשרונה בפסטיבל סלבטורדיי, עם מסיבת בירה בווארית מסורתית בליווי חגיגת טעמים של תפריט נקניקיות מיוחד לימי הפסטיבל, בדומה לפסטיבל בגרמניה.

??????????

??????????

??????????

על פסטיבל פאולנר סלבטורפסט

בפסטיבל הבירות החזקות של מינכן הלא הוא הסטארקבירפסט, הידוע גם בשם סלבטורפסט. השנה מתקיים הפסטיבל בחודש מרץ. פסטיבל זה הוא אביו הרוחני ואחיו הקטן של האוקטוברפסט הנודע ממינכן. הפסטיבל נמשך 17 יום בו שותים בירה חזקה מסוג דאבלבוק הנקראת פאולנר סלבטור. סגנון בירה ייחודי שהומצא על ידי נזירים איטלקיים במסדר סט. פרנסיס מפאולה במינכן – הלא הוא מנזר פאולנר, כדי לשרוד את ימי התענית בהם הנזירים מצווים להמנע מאוכל, אך לא משתייה…

 

בקשר לנזירים, אני באמת מציע שתתנזרו לפני שתגיעו כי כדאי לבוא רעבים, הנקניקיות שמגישים כאן ליד הבירה המשובחת של פאולנר הוכנו על ידי האחד והיחיד אלן טלמור יחד עם שף המקום צביקה ויינר. וכשנקניקיות העגל, או הבקר והטלה הנפלאות, שכולן פרי יצירה משותפת של ה-Beer Garden עם השרקוטייר אלן טלמור ורשת נקניקיות פרנק אז זה באמת לא מה שמוכרים לכם במדפים של הסופר, זה מעדן אמיתי

ביר-גארדן-צילום-בתמונה-נקניקיית-ברטוורסט-אנטולי-מיכאלו
ביר-גארדן-צילום-בתמונה-נקניקיית-ברטוורסט-אנטולי-מיכאלו

לקראת הפסטיבל באתי לטעום וגם ללגום ומה אני אומר לכם, זו שמחה אמיתית, הבירה מצויינת בעיקר לגמתי את ה האוקטוברפסט, בירה עדינה וטעימה, ומונשנארל ?? וכן גם בירה מלכה שאני אוהב ועוד עד שלא הצלחתי לעלות במדרגות לאוטובוס. וכל זה עם פרעצל ורטבים , לחם מממ טעים עם קורנדביף וחמוצים ושוקרוט שהם מכינים במקום. נקניקיות צ'יפוטלה, קרם אבוקדו, קלחי תירס וסלט צנוניות, ונקניקיות טלה, קרם חמוציות בניחוח קינמון, שעועית ירוקה, ברוקולי וקייל, וגם התנפלתי על מגש שחיתות, מיקס נקניקיות הבית עטופים בירקות הגינה בהשראת בירות הגינה.עולה 209 ₪

פרעצל
פרעצל

קורנדביף
קורנדביף

נקניקית טלה

ביר-גארדן-PAULANERיחצ-צילום-אנטולי-מיכאלי-בתמונה-ציפוטלה
ביר-גארדן-PAULANERיחצ-צילום-אנטולי-מיכאלי-בתמונה-ציפוטלה

נקניקיות בראטוורסט מסורתיותנשנוש בווארי, נקניקיות קטנטנות, תפוחי אדמה מדורה, קרם שורשים ושוקרוט עם טוויסט.

??????????

קדרת פטריות
קדרת פטריות
טלה, קרם חמוציות בניחוח קינמון, שעועית ירוקה, ברוקולי וקייל
 טלה, קרם חמוציות בניחוח קינמון, שעועית ירוקה, ברוקולי וקייל
??????????
 טלה, קרם חמוציות בניחוח קינמון, שעועית ירוקה, ברוקולי וקייל
מגש שחיתות, מיקס נקנקיות הבית עטופים בירקות הגינה בהשראת בירות הגינה
 מגש שחיתות, מיקס נקנקיות הבית עטופים בירקות הגינה בהשראת בירות הגינה

בקיצור כשהלכתי לסייר בשרונה מרקט לא רציתי לאכול או לשתות.

אז כל הפסטיבל הזה יתקיים ביום שישי בתאריך 4.3.16

בין השעות: 10:00-15:00 ויהיה פתוח לקהל הרחב ויכלול מופעי רחוב, מוסיקה, דוכני נקניקיות, ברזי בירות ועוד

 

מה בתפריט?

 • מינכן, כרוב כבוש, חרדל ואיולי ביתי. 39 ₪
 • קאריוורסט, בליווי רוטב קארי מסורתי, בצלים מהגריל ותפוחי אדמה.39 ₪
 • ברטוורסט מסורתיות, מוגשות עם שוקרוט, פירה קטיפתי ומבחר חרדלי הבית. 76 ₪
 • טלה, קרם חמוציות בניחוח קינמון, שעועית ירוקה, ברוקולי וקייל. 64 ₪
 • נשנוש בווארי, נקניקיות קטנטנות, תפוחי אדמה מדורה, קרם שורשים ושוקרוט עם טוויסט. 44 ₪
 • צ'יפוטלה, קרם אבוקדו, קלחי תירס וסלט צנוניות. 42 ₪
 • פיקורינו, על מצע שפצלה אספרגוס וערמונים. 71 ₪
 • מרק סלנקה נקניקיית בקר, שום, טימין, וזרעי שומר, קציפת שמנת חמוצה ותפוזים. 37 ₪
 • יואן בתיבה (הבן דוד הגרמני של משה) נקניקיית ציידים עטופה בבצק עלים, קרם שומר ותפוזי דם. 59 ₪
 • נקניקיה חריפה אש(לאמיצים בלבד), על תבשיל פלפלים ושעועית שחורה. 41 ₪
 • נקניקיית בהרט, חיטה ירוקה וקרם חצילים שחור. 53 ₪
 • נקניקיית XXXL- לחמניית בריוש, חרדל מתוק וצ'יפס ביתי דק דק. 51 ₪
 • מגש שחיתות, מיקס נקנקיות הבית עטופים בירקות הגינה בהשראת בירות הגינה.209 ₪

 

תפריט הנקניקיות של השף צביקה ויינר יוגש בביר גרדן שרונה עד ה- 18.3 לרגל הסלבטורדיי.

 

פסטיבלפאולנר סלבטורדיי במתחם ביר גרדן שרונה יתקיים בתאריך 4.3 בין השעות 10:00-15:00, במסגרת הפסטיבל יתקיימו מופעי רחוב ע"י אמנים מקצועיים יוגשו במתחם מנות דגל בוואריות מתפריט הנקניקיות הישר ממטבח הביר גרדן במקום, לצד סוגים שונים וייחודים של בירה פאולנר ובראשם הסלבטור פאולנר שהובאה במיוחד מגרמניה לפסטיבל.

 

במסגרת חגיגות הסלבטורדיי בישראל, בפאולנר משיקים את בירת הסלבטור – הבירה המקורית מפסטיבל הסלבטורפסט המתקיים מדי שנה בגרמניה. פאולנר סלבטור נחשבת לבירה חזקה לאו דווקא בגלל תכולת האלכוהול הגבוהה בה (7.9% לעומת כ-5.5% של פאולנר "רגילה" או כ-5% בבירות לאגר) אלא בגלל שכמות הלתת המשמשת בייצורה גבוהה בכ-50% לעומת פאולנר "רגילה" וכפולה מהמקובל בבירות אחרות.

 

מהי בירת דאבל בוק?

כל הסיפור החל כשהאח ברנבאס ממנזר פאולה חיפש דרך להזין את אחיו הנזירים ולהקל עליהם בתקופת התענית מבלי לפגוע באיסור לאכול. לכן ייצר בירה עם כמות אבסורדית כמעט של לתת. לנוזל שהתקבל לאחר התסיסה קרא סלבטור – בתרגום חופשי "המחייה". בירה זו היתה כה סמיכה ומזינה עד שקיבלה את הכינוי לחם נוזלי. היא זכתה להצלחה מיידית על אף שאסור היה למכור אותה. האגדה מספרת שגונבה שמועה על הבירה המחייה אל אזני האפיפיור. הוא חשש שבירה זו מפרה את כללי התענית ועל כן ביקש לטעום ממנה. מאחר ובאותם ימים פיסטור והובלה בקירור לא היו ידועים, הרי שהדרך מבוואריה אל הותיקן ארכה מספר שבועות במהלכם טולטלה הבירה והחמיצה. כשטעם האפיפיור מהבירה החמוצה הוא ירק אותה ואמר "אם זה מה שהנזירים במנזר פאולה שותים בעת התענית הרי שהם צדיקים" והתיר לייצר אותה ואף למכור אותה, וכך זכינו אנו לסגנון בירה חדש ומרתק, לפסטיבל בירה שהפך למודל לכל פסטיבלי הבירה הגדולים בעולם ויותר מכל בהקמתה של מבשלת פאולנר שהחלה לייצר גם בירות אחרות כמו בירת החיטה הידועה.

 

סגנון הדאבל בוק הפך לכל כך פופולרי עד שמבשלות רבות ברחבי גרמניה החלו לייצר אותו. כמחווה לסלבטור של פאולנר סיומת שמות כל בירות הדאבל בוק הגרמניות היא“tor” , למשל טריומפטור של לוונבראו ומקסימטור של אוגוסטינר.

 

 

תבואו יהיה כיף

בירגארדן PAULANER אלברט מנדלר 3 מתחם שרונה תל אביב

להזמנת מקומות 03-6544334

שתפו את הפוסט!