18 ביוני 2024 12:53
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יקב אמפורה

יחצ צילום רוני סופר

יקב אמפורה הוא יקב צעיר ואיכותי, למרות שהוא צעיר החל בשנת  2000  . אולם במבנה הזה ובבעלות החדשה של גיא רילוב ( לאחר פרישה של שותפו , גיל שצברג לרקאנטי) משנת 2008 והוא נמצא בחוות מקורה.

איך קובעים שיקב איכותי, ראשית מסיירים, שנית טועמים, שלישית רואים שגם אחרים מדרגים אותו גבוה:  יקב אמפורה מומלץ מפה9.1

הנוף המוביל ליקב ולחווה הוא מדהים, פורח, ומסביב דוגמאות לכרמים וסוגי ענבי יין. המבנה של היקב , יצירה ארכיטקטונית איטלקית מדהימה.

הכרמים של היקב נמצאים בכמה אזורים בארץ, בשעל בגולן, במנרה בגליל, ופסגות הרי יהודה.

אמפורה הוא שמו של כד יין יווני

מיון הענבים הוא ידני, הפרדה לאשכולות, ולאחר תהליך הפרדה מהגבעולים מיון פגומים. ההשריה במכלי הנירוסטה הגדולים לתסיסה מלווה בצירקולציה של 5 פעמים ביום, ההשריה והתסיסה המטבולית היא עם הקליפות בהשריה חמה.

לאחר מכן מסננים מהקליפות אך לא לפני שמתבצע מיצוי כל המיץ מהקליפות במתקן צרקולציה \ לחץ מיוחד

חדר החביות במרתף ממוזג וקריר מרשים, יש חביות בגדלים שונים, ומשך השימוש בחבית הוא 5 שנים.

לאחר תקופה של בין שנתיים לשנתיים וחצי היין עובר תהליך ביקבוק מכני אוטומטי

היינן הראשי ד"ר ארקדי פפיקיאן מבכירי הייננים בישראל שמנצח על המלאכה באהבה, במיומנות ובהקפדה רבה. כל זאת במטרה להקים ולייצר יין ישראלי באיכות הגבוהה ביותר, ולצדו היועץ הבינלאומי מישל רולאן, וכן אלון דומבייה ואיוון קוסטין.

מרכז המבקרים במקום הוא מרשים והינו מרכז חברתי ומקצועי המזמין את אורחיו לחוויית יין קסומה ומהנה. המרכז יושב בחוות מקורה, למרגלות הכרמל המערבי, ומציע מגוון פעילויות, סיורים מקצועיים ביקב, טעימות יין, קניית יין ואביזרים נלווים וחשוב מכל, להירגע וליהנות מהנוף הפסטורלי עם כוס יין ביד.

היינות שמייצרים כאן הם:

מקורה – בלנד של סירה, קברנה סובניון ומרלו, יין שהשתבח בחבית 36 חודש והוא אחד היינות היקרים.

קברנה סובניון

מד רד , בלנד של קברנה סובניון ו 7% סירה

כאן בסיור כאורח היקב טעמנו :

בלאן דה נואר- זו בדיוק ההשקה של היין הקיצי הנעים והנפלא הזה.

זה יין ורוד המופק מענבים שחורים  , נשים מטורפות על היין הזה… הוא בלנד של ענבים אדומים,40% קברנה סובניון, 40%מרלו, ובעידון של  20% קברנה פרנק. ליין טעם פירותי מודגש ונעים.

13% אלכוהול. יין מעולה

מסדרת ריטון טעמנו את הריטון האדום, זה יין חושני, ניחוח פירות שחורים, אפיצות מורגשת מאוד, יין לגברים..

75%  קברנה סובניון, 15% סירה, 10% מרלו.

24 חודשי יישון בחבית ועוד שנה בבקבוק

השנה הריטון  סובניון בלאן זכה בפרס בתחרות אשכול הזהב.

סיימו את הטעימות במהר"ל – מרלו ברברה, יין אדום עז, מורגשים בו פירות שחורים ,פטל תות שחור וצמחי תבלין, ליין יש מתיקות מסוימת והוא מאוד טעים מתאים לכל מי אוהב לנות מכוס יין ליד האוכל, מתאים גם לפסטות, גם לגבינות ובטח לבשר.

היקב נמצא בוואדי בצד שמאל של הכביש המתפתל לכיוון כרם מהר"ל שבשולי הכרמל

שעות פתיחה מרכז המבקרים של יקב אמפורה:

בימים א'- ה' בין השעות 10:00-17:00, ביום שישי בין השעות 10:00-15:00 ובשבת בין השעות 10:00-16:00.

עלות סיור כולל טעימה של 3 יינות -40 ₪ לאדם, סיור כולל טעימה של 5 יינות- 50 ₪ וברכישת 2 בקבוקי יין סיור וטעימות- ללא עלות. טעימת לקוחות VIP- 115 ₪, בתאום מראש וכוללת לחמים הנאפים במקום+ ירקות טריים מהאזור. לתאום סיור וטעימות לקבוצה יש ליצור קשר עם מרכז המבקרים מראש בטל: 04-9840702.

מידע נוסף:

יקב אמפורה מציע מגוון יינות איכות, אווירה ביתית ואירוח לבבי, כל זאת טובל בנוף קסום. מיקומו המבודד של היקב ומבנהו המרהיב הופכים אותו לאחת מפינות החמד הפסטורליות והקסומות ביותר בארץ ישראל. ביקב ישנו מרכז מבקרים שהינו מרכז חברתי ומקצועי המזמין את אורחיו לחוויית יין קסומה ומהנה. המרכז יושב בחוות מקורה, למרגלות הכרמל המערבי, ומציע מגוון פעילויות, סיורים מקצועיים ביקב, טעימות יין, קניית יין ואביזרים נלווים וחשוב מכל, להירגע וליהנות מהנוף הפסטורלי עם כוס יין ביד.

יקב אמפורה וחוות מקורה מקפידים על אינטראקציה אקולוגית עם הסביבה ופועלים בהתאם לערכים של שייכות לסביבה, התערבות מינימאלית ומניעת זיהום סביבתי. היקב והחווה הם מחלוצי השימוש בתהליכים אקולוגיים כאשר חוות מקורה הינה חווה אורגנית ייחודית, הכוללת בתוכה מגוון רחב של גידולים אורגניים, בהם כרמי גפן וזיתים, מטעי פרי ובוסתן לימודי לתהליכי חקלאות אורגנית על שם סרן תום פרקש ז"ל. החווה הינה אחת מחלוצות החקלאות האורגנית בישראל ומהמובילות בשימוש בתהליכים אקולוגיים לצורך חיסכון באנרגיה והקטנת הזיהום הסביבתי.

חוות מקורה הינה חווה אורגנית ייחודית, הכוללת בתוכה מגוון רחב של גידולים אורגניים, בהם כרמי גפן וזיתים, מטעי פרי ובוסתן לימודי לתהליכי חקלאות אורגנית על שם סרן תום פרקש ז"ל. החווה הינה אחת מחלוצות החקלאות האורגנית בישראל ומהמובילות בשימוש בתהליכים אקולוגיים לצורך חיסכון באנרגיה והקטנת הזיהום הסביבתי.

מומלץ מאוד לבקר

שתפו את הפוסט!