24 במאי 2024 1:15
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יקב 1848

מסע בזמן לשנת 1848 עת החסיד אברהם גלינא הקים את היקב בירושלים. מאז כל יין מסומן בדור המסוים המציין אתה התיישנות היין.

אחד היינות האהובים עלי הא הקברנה פרנק והנה לקראת החג קיבלתי להתנסות במצוות 4 הכוסות את היין האהוב עלי , דור 5 בציר 2010 שעבר 14 חודשי יישון בחבית.

היין הוא 85% קברנה פרנק

8% קברנה סובניון

7% פטיט ורדו

ליין טעמים המזכירים אגוז קלוי, שוקולד, פלפל שחור וטבק, מה שמעניק לו סיומת עוקצנית משהו.

על הכרם: ענבי הקברנה פרנק נבצרו מכרם כוכב השחר אשר במורדות המזרחיות של הרי ירושלים בגובה של כ- 600 מטר. אדמת הכרם מסוג "טרה רוסה" עם אבני בזלת הינה קרקע מנוקזת שמפתחת את השורשים ומעצימה את כוחם של הגפנים. לכרם חשיפה טובה לאור המאפשרת הבשלה איכותית ומלאה בשילוב לילות קרירים התורמים לריכוז טעמים בענבים.

על עשיית היין: הענבים שהגיעו ליקב בשעות הבוקר המוקדמות והקרירות הועברו מה"crusher" ישירות אל מיכלי תסיסה מנירוסטה מקוררים. לאחר השרייה של שלושה ימים למיצוי עדין של הטעמים המצויים בקליפות הענבים התירוש הותסס בטמפרטורה של 23-25 מע"צ על מנת לשמר את אופי הקברנה פרנק. לאחר תום התסיסה המלולקטית היין התיישן בחביות צרפתיות ואמריקאית למשך 14 חודשים שבסיומו התקבל יין אופייני לזן, מתובל, עוצמתי ומרשים.

 

עוד קיבלתי להתנסות יין שיגיע לשולחן הבשרים שלנו ביום העצמאות קברנה סובניון דור7

מידע על היין

דור 7 קברנה סוביניון – 2009

תיאור היין: צבע סגלגל עם גוני ארגמן בוהקים. בשומת נעימה של פירות אדומים,  שושן אדום, גרגרי יער שחורים, וניל וטבק המגיעים מהמגע בחבית העץ. היין בעל רעננות ואיזון, גוף בינוני וסיומת מורכבת וארוכה.

                       על הכרם:

ענבי הקברנה סוביניון מגיעים מכרם רם און באזור התענכים ומכרמים בוגרים מהגליל התחתון. כרם רם און מתאפיין באדמה חרסיתית, אויר יבש השומר על בריאות הפרי והפרשי טמפ' יום-לילה גדולים תורמים לקבלת ענבים מרוכזים בטעמים. אדמת הכרמים מהגליל התחתון מורכבת מפסיפס ייחודי של אדמת בזלת בה משולבים חלקי סלע גיר מפוררים. יבול מתון של עד 1,050 ק"ג לדונם ומעקב אגרונומי רצוף מבטיחים קבלת פרי ייחודי.

                       על עשיית היין:

הענבים שנבצרו ידנית עם שחר הגיעו ליקב בשעות הבוקר המוקדמות והועברו דרך ה"crusher" ישירות אל מיכלי תסיסה מנירוסטה מקוררים. לאחר השרייה קרה התירוש הותסס בטמפרטורה של 22-24 מע"צ עם שמרים BDX שפותחו במיוחד לקבלת יינות מלאים.  התסיסה האלכוהולית נמשכה 13 ימים תוך כדי מיצוי עדין על ידי REMONTAGES יומיים. שבסיומה התקבל יין צפוף עם פרותיות שמורה. בתום התסיסה המלולקטית הועבר היין ליישון בחביות עץ אלון צרפתי (70%) ואמריקאי (30%) לתקופה של 18 חודשים אשר במהלכן בוצע הממסך הסופי בין הזנים (BLENDING). יין מוכן לשתייה עם הוצאתו לשוק אך ימשיך להשתבח בשנים הקרובות.

נתונים טכניים –  1848, דור 7  קברנה סוביניון 2009

סגנון: אדום

מתיקות: יבש

בציר: 2009

כוהל: 14.3%

כשר: כן

בקבוק: 750 מ"ל

הרכב זני: 86% קברנה סוביניון, 8% פטיט סירה, 6% מרלו

pH: 3.67

חבית: 18 חודשים בחביות עץ אירופאיות

פקק: שעם

אחסון: עד שבע שנים ממועד הבציר ובתנאי אחסון טובים

לחיים וחג שמח

כי יין ישמח לב אנוש

דף הפייסבוק של היקב

שתפו את הפוסט!