23 ביוני 2024 8:39
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

BETTER PLACE לעולם נקי יותר

 

השתתפתי בחשיפה של תחנת הטעינה של BETTER PLACE בקרית עקרון. האמת,

עד היום הנושא חלף לי מעל הראש. מה לי בכל עם מכוניות, עם דלק או הוצאות וכדור הארץ.

ב 4 שנים עדיין אין לי 50 אלף ק"מ ברכב שלי. ומבחינה זו אני לא לקוח פוטנציאלי של BETTER PLACE. אבל הסתקרנתי, והגר הזמינה ויש לי עוד עניין סמוי בנושא, אז באתי.

 

בכניסה נפגשתי עם המכונית Renault Fluence ונזכרתי ברנו שהייתה לי והנוחות שבה.

בקבלת הפנים בפנים ברכתי שאני יכול לאכול בלי לצלם את האוכל והתמקמתי לי בסקרנות.

 

טל אגסי פתח את המפגש בהציגו את הנושא וההתקדמות שחלה מאז 2008. על הבטיחות, על האיכות, ועל תחנות הטעינה והטעינה בבית של כל מנוי בלילה.

לאט, לאט אני נשאב לנושא שהיה לי זר לחלוטין. אני מתחיל לקלוט שאני יושב בחללית שבעוד רגע אוכל להירתם בה למסע בחלל או ליתר דיוק למסע אל העתיד.

נגיעה אחת והעתיד כבר כאן, ובעצם הוא כאן.

מדובר כאן בטכנולוגיה שפותחה כאן וברמה הגבוהה ביותר תוך מתן עדיפות לבטיחות ולאיכות וללקוח. מדובר על מרכז בקרה שיכול לתת מענה לכל. על תחנות ועמודי טעינה ועל תחנת החלפה כמו זו שאנו שוהים בה אשר זמן ההחלפה קצר מלגימת אספרסו כפול.

 

שי אגסי המנכ"ל מדבר על החזון על החלום שהלך והתגשם ועל האנרגיה ונפט והעולם. ותוך שהוא מציין כמה דלק הסינים צורכים ביום אני מתכווץ ושואל? מתי כדור הארץ ישאב את כולנו פנימה? מתי יגמר הדלק שמחירו רק הולך ומאמיר.

ואני שומע נתונים על מספר תחנות טעינה ושיטת הקביעה הממוחשבת לתחנות, וכמה תחנות החלפה מתוכננות ואני הולך ונשבה בקסמו של האיש.

אף אחד לא עושה בחינם. זה הכל ביזנס, אבל מישהו משקיע והחזון מתממש ויש כל כך הרבה חשיבות ליוזמה הזו. בארה"ב הדלק זול, אבל הסינים עם 20 מליון מכנויות מבינים ועושים והם הספוטניק שהאמריקאים מחמיצים. דנמרק כבר מתארגנת ויפן ואולי אוסטרליה גם. אני יושב ושואב את האינפורמציה ומתפעל. אנחנו לא סין אבל אנחנו התעוררנו בזמן ומוטב כל שנה קודם.

 

סין תהיה ב 2014 מדינה מונעת ברכבים חשמליים ואנחנו יכולים כבר ב2012 לדעתי להיות מדינה לדוגמא. את אוסטרליה אין בכל בעיה לרשת.

 

בישראל מדובר בהתחלה על 200 אלף או פחות מכוניות קהל היעד הוא אלו שנוסעים 4000 ק"מ בחודש ??? OMG

יש רק נושא אחד חשוב כאן וזה להינתק מהנפט ואם העולם ינתק מהנפט זה יהיה BETTER PLACE לחיות בו.

 

 [error]Not a YouTube, Vimeo or Google Video URL: http://www.youtube.be/watch?v=ciFgDJ96XJM&feature=related[/error]

בסיום חוויתי נסיעה ותהליך החלפת מצבר במכונית וזו חוויה. המכונית הזו כל כך שקטה שבאמת מה שדמיינתי על חללית ומסע קסום לעתיד קורה כאן ועכשיו.

שתפו את הפוסט!