14 באפריל 2024 8:04
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

החיים החדשים שלי

 

החיים החדשים שלי

 

 

 

 

החיים החדשים שלי הוא סרט קוריאני בו הבמאית מגוללת למעשה את קורות חייה מעת שאביה נטש אותה למעשה בבית יתומות קתולי.

 

 

 

הדבר הראשון שאמרנו לעצמנו כשיצאנו הוא שדיקנס היה יכול ללמוד שיש בתי יתומים אחרים.

הדבר השני הוא שחסר משהו, למעשה חלק מהסיבות שגרמו לאב לנטוש את בתו בצורה כה קרה וחסרת רגשות בבית היתומות נרמז בסרט, אמא חורגת , תינוקת, משפחה אחרת.

 

החוליה השניה שחסרה הוא מה קורה בסיום וזה ממש לא ברור אלא אם נלך ונחקור את קורותיה של הבמאית עצמה אוני לקונט.

 

הסרט מספר את קורותיה של ג'ינהיי שהם למעשה האוטוביוגרפיה של הבמאית, הילדה מובלת על ידי אביה שכה אהבה לבית היתומים ללא כל הסבר או דיבור, או הכנה.

היא מביאה עמה עוגה שהם קונים בדרך, לשמח את הילדים. אבל למעשה ברגע שהיא מבינה שננטשה שם, ויש לה הבנה מעולה. היא מסתגרת בתוך עצמה ולא מדברת או משתפת פעולה, בוודאי שגם לא טעמה בעצמה מהעוגה.

 

צילום באדיבות קולנוע לב

 

להפתעתי ולשמחתי, הסרט מציג את הנזירות , אם הבית והמנהל כדמויות חיוביות אשר מאוד דואגות לילדות. אם הבית לא תמיד מצליחה להסתיר את הרגשות שלה ועד כמה היא קשורה אל הבנות.

 

העיקרון עליו מבוסס הקיום של המקום הוא מסירת הנערות לאימוץ, ואני חווים את התהליך בו המתווכת מביאה אנשים לבחון ולבחור להם נערה לאימוץ. זהו בהחלט תהליך שמערב רגשות.

 

באדיבות סרט סרט

ג'ינהיי מצליחה להתחבר לנערה בת 11 והיא עצמה בת 9 ובעצם רוב התקשורת שלה היא עם נערה זו. הבנות לא מציקות לה ויש לה את כל האפשרויות להתפתח שם אולם הכעס על הנטישה המלווה בהרגשת אשם עצמי אותו מסבירה הילדה היטב למנהל מונעות ממנה למצות את האפשרויות שהמקום נותן.

 

בסופו של דבר אחרי שחברתה נמסרת לאימוץ היא נותרת לבד, ואולי דווקא ברגעים אלו שהיא רואה במקום בית, היא עצמה נמסרת לאימוץ.

 

הסרט לא כל כך סוחט דמעות כמו שקראתי ושמעתי, הוא די מאופק אם כי יוצר דרמה טובה, קשה לומר עליו משעמם כמו שקשה לומר מרתק, אולם הרבה מעבר לבינוני.

 

אישית אני ממליץ לכת ולצפות, כי יש בה בילדה הזו שמשחקת את ג'ינהיי קסם אישי כה רב ויכולת משחק מעולה, וגם הדרך בה מתנהל בית היתומות בניגוד לכל הדעות שלנו ראוי להערצה

 

קולנוע לב 92 דקות לא הפסקה. הסרט דובר קוריאנית.

שתפו את הפוסט!