29 בפברואר 2024 17:37

מסעדת סופיה

מסעדת סופיה

 

את מסעדת סופיה הכרתי ליד המגרש של מכבי יפו. כבר שנים שהיא עברה לרחוב הארבעה.

אמריקן אקספרס מאפשר לחבריו ארוחת ערב במסעדות במחיר מצחיק של 45 ₪ ונקודות,

אז החלטנו לנסות לשחזר חוויות.

 

מסעדות ברח' הארבעה די מלאות בימי חמישי, אמנם הקדמנו קצת אבל היה מקום, וגם היו סועדים.

המבצע מאפשר ארוחה בת שלש מנות וכבר בבית ידעתי מה אני הולך להזמין, לזוגתי  היה ברור לי מראש כי המסעדה קצת בעיה אבל לא עד כדי כך. היא לא מערבבת בשר וחלב קל וחומר בשר לבן. על הדף של האמריקן אקספרס רשומות המנות קצת אחרת מהתפריט במסעדה וחבל שכך.

 

למנה ראשונה הזמנתי ביורק ( אלא מה??) פלפל מוחמץ קלות ממולא גבינה בולגרית רכה ומטוגן בציפוי של שניצל אבל טעים . מנה נהדרת

היא הזמינה טארין חצילים. חצילים מטוגנים שעוטפים גבינה בולגרית וגמבה. מנה יפה אך מעט פחות טובה משלי לדעתי ( גם בגודל )

 

למנה עיקרית הזמנתי במיה עם בשר, פינטזתי על המנה כמה ימים ולא ממש באתי על סיפוקי המלא. המנה סך הכל טעימה , אין ספק. המנה מורכבת מנתחי בשר רכים וטעימים במיה וגבעת אורז במרכז. כמות הבשר לטעמי מועטה, הבמיה מעוכה ומפורקת, היא טעימה אבל לא אסטטית כמו שאני מכין. והיה שם שוס – פרוסות לימון כבוש משו משו.

 

זוגתי הזמינה עוף סטפנוף שזה  רצועות פילה עוף בחרדל ושמנת  על מצע אורז מנה יפה אבל היא לא אוהבת בשר וחלב. ( זהו הפער בין הפרוספקט של אמריקן אקספרס והמסעדה!) אילו ידעתי לא הייתי מגיע. גם האלטרנטיבה השניה – צ'ימלק – אוסובוקו ביין , בתפריט המסעדה התגלתה כאוסובוקו לבן.

 

על המנה האחרונה לא התפשרנו, משהבנתי ממנה שהיא לא תחלוק עימי הזמנתי מנה זהה – מוס תאנים. זכרתי עוד מיפו את הספיישל הזה ואין להתפשר על כל קינוח אחר.

 

סופיה, השף ספי גורן מבשל אוכל בולגרי אוטנטי בהזמנות מתפריט המסעדה. על הלוח רשום סלט קישואים ויוגורט 25 ₪ השכנים הזמינו, וזו נראית לי מנה יפה. גם הר של סלט שופסקה מלא גבינה בולגרית נראה טוב. אבל אנחנו באנו במבצע.

היתה חסרה לי מוזיקת רקע בולגרית וקצת יותר קישוטים.

 

סופיה רח' הארבעה 16 תל אביב

שתפו את הפוסט!