18 באפריל 2024 14:19
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מסע אחר" משיק תערוכה של 50 צילומים מרהיבים מרחבי העולם המציגה את החיבור בין בד לזהות

"מסע אחר" משיק תערוכה של 50 צילומים מרהיבים מרחבי העולם המציגה את החיבור בין בד לזהות.

 

מתוך מאות תמונות שצולמו ברחבי העולם על ידי צלמי מגזין "מסע אחר", נבחרו 50 תמונות אשר יוצגו בתערוכה מיוחדת – "בד – זהות" שתוצג בקניון הגדול בפתח תקווה.

 

התמונות צולמו באפגניסטן, מרוקו, הודו, גואטמלה, סינגפור, טיבט, זנזיבר ועוד. התערוכה תושק בקניון הגדול בפתח תקווה ובחודשים הקרובים תנדוד לקניונים נוספים בקבוצת קניוני מליסרון הממוזגת.

ב-20.5 תושק תערוכה מרהיבה בקניון הגדול בפתח תקווה. בתערוכה "בד – זהות" יוצגו 50 תמונות מרחבי העולם של 7 צלמי מגזין "מסע אחר": נפתלי הילגר, דורון הורוביץ, הראל סטנטון, דובי טל, טל גליק, יותם יעקובסון ומשה שי.

 

בדים, אריגים ובגדים מבטאים לא רק אמירה אופנתית אלא גם מסרים של זהות ושייכות, דת ואמונה, התחפשות וטקסיות, כיסוי וחשיפה. הצילומים בתערוכה  עוסקים בקשר בין הבד לאדם וממחישים בצורה הכי טבעית את החיבור שלנו לאופנה.

 

בגדים שונים יכולים להצביע על שייכות לקבוצה אתנית, לדת ולמידת הקרבה אליה, לעם כזה או אחר, ליחידת משטרה או למועדון אוהדים של קבוצת כדורגל, ובעצם כמעט לכל קבוצה שהיא. כך הבגד המכסה חושף חלקים בזהותו של הלובש. גם הכיסוי אינו פיזי בלבד. חוקרי שפה מוצאים קשר בין המילים "בגד" ל"בגידה", בין המילים "מעיל" ל"מעילה" – כלומר בין הבד ובין פעולות שנעשות תחת כיסוי. בפעמים אחרות מה שמכוסה מבליט את מה שנשאר חשוף.

 

הכנת בגד, משלב אריגת הבד ועד שלב התפירה, היא פעולה חיונית, נדרשת, אבל היא גם פעולה יצירתית שכוללת אמירה אישית מצד אחד ורקע של מנגנונים כלכליים, חברתיים ופוליטיים. וכל אלה מתנקזים אל הבחירה האישית שאנחנו עושים בכל בוקר, בכל יום. באמצעות הבחירה הזאת אנחנו אומרים משהו לעולם, במודע או שלא במודע, ואולי גם לעצמנו – האם אנחנו רואים את עצמנו כקונפורמיסטים או כאינדיבידואליסטים, כבועטים במוסכמות או כאנשי הזרם המרכזי, כאנשים רציניים או קלילים, רכים, נוקשים, פשוטים, מתוחכמים, מיוחדים, עממיים. וגם בזה אפשר לראות את הצורך האנושי כל כך להשתייך לקבוצה.

 

ניר ברקן, מנכ"ל הקניון הגדול בפתח תקווה: "הקניון שלנו, שהפך לאורך השנים ל'כיכר העיר', מארח מעת לעת תערוכות, ירידים ואירועים שמעניינים את הקהל הרחב, מעבר לעולם האופנה והקניות והתפקיד שלנו הוא לשאוף לקרב את לקוחותינו למקסימום עולמות תוכן משלימים הקשורים למינעד הרחב של החיים והתכנים. זאת מטרתה של תערוכה זו. החיבור המצוין עם קבוצת מוטו תקשורת מאפשר לנו ליצור יחד מהלך מרשים, הרלבנטי לעולם התוכן שלנו – בד – אופנה – זהות ". 

 

Naftali Hilger

 

צילום נפתלי הילגר

 

 

 

צילום נפתלי הילגר

 

 

 צילום משה שי

 

 

נפתלי הילגר

"תערוכת 'בד – זהות' מרכזת אוסף איכותי של צילומים עוצרי נשימה, שנבחרו מתוך מאות תמונות שצילם הצוות המובחר של מגזין 'מסע אחר', במסעותיהם ברחבי העולם. המבקרים הרבים בקניוני קבוצת בריטיש-מליסרון יזכו לחוות בתערוכה מסע בין יבשות ומדינות, המנציח רגעים ומלווה אנשים ותרבויות שונות. אנחנו מזמינים אתכם להביט איתנו על הקשר שבין בדים, אריגים ובגדים ובין זהותו של האדם".

 

בימי התערוכה יוכלו לקוחות הקניון אשר יקנו בחנויות הקניון ב150- שקל  ומעלה לקבל במתנה מגזין לבחירה, כוס תרמית מתנת ריקושט וקפה + מאפה במחיר מיוחד.

 

צילום משה שי

התערוכה פתוחה מה 20.5 בקניון הגדול בפ"ת, למשך חוד/ש ימים – ללא תשלום לקהל הרחב.

שתפו את הפוסט!