5 במרץ 2024 13:03

פסטיבל SPIRIT הפסטיבל הבינלאומי ה-7 לקולנוע רוחני

פסטיבל SPIRIT הפסטיבל הבינלאומי ה-7 לקולנוע רוחני
The 7th International SPIRIT Film Festival
23-26 באוקטובר בסינמטק תל אביב

 

פסטיבל הקולנוע הרוחני בסינמטק תל אביב נחשב כאחד מחלוצי פסטיבלי הסרטים הרוחניים בעולם והגדול שבהם.  הפסטיבלים שהתקיימו בשש השנים האחרונות משכו קהל רב , תוכנית הפסטיבל מציגה מספר תחומי עשייה, סגנונות ותכנים המאפיינים את הקולנוע הרוחני העכשווי. הסרטים עוסקים בנושאים של התפתחות רוחנית, העצמה אישית ומודעות סביבתית וחברתית ומעמידים את רוח האדם במרכז העשייה הקולנועית.
הפסטיבל יתמקד השנה בסרטים המנסים לעורר את מודעות הצופים בנושאים בוערים להם יש השלכה מיידית על איכות חיינו כמו ההתחממות גלובאלית, תזונה בריאה, הון ושלטון.

אחת ממטרות הפסטיבל היא לתרום ליצירת שיח בחברה ולעודד מודעות סביבתית וחברתית, כמו גם לשקף ולעודד ערכים חיוביים בחברה כמו סובלנות, שוויון וחופש

במהלך ימי הפסטיבל מתקיים הפנינג רוחני גם מחוץ למסך הקולנוע לצד הקרנות הסרטים יתקיימו יריד ניו אייג' וימי עיון עם סדנאות והרצאות.

את הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע רוחני מנהלים אמנותית הרסיטה ואנמיקה אשל, ממקימי לב טהור סינמה, מפיקים חברת ד'פלוס מפיקת מצעדי הגאווה ומסיבות הרחוב בתל אביב,  והוא מתקיים  בשיתוף עם  סינמטק תל אביב והמחלקה למופעים בעיריית תל אביב-יפו.

סרט הפתיחה של הפסטיבל הוא סמסרה  SAMSARA בבימוי של רון פריק האיש שהביא לנו את המיצג הראוותני, "בארכה", בשנות ה-90, חוזר עם עוד דוקו וויזואלי מהמם שצולם ב-70 מ"מ פילם, ב-25 ארצות, במשך חמש שנים .  סמסרה" היא המילה המתייחסת באמונה ההינדואיסטית והבודהיסטית למעגל החיים. פריק מביא את המעגל הזה בצורת אימאז'ים מרתקים של אדמות קדושות, מכלולים תעשייתיים, פלאים טבעיים וגם אזורי אסון קולוסאלי.
ללא דיאלוג וטקסט תיאורי , סמסרה מאתגר את הציפיות שלנו מסרט תיעודי מסורתי, ובמקום מעודד את הפרשנויות הפנימיות שלנו בהשראת תמונות ומוסיקה.

עוד בפסטיבל, סרטו של דייב קוסטלו לאורך הגנגס  GO GANGAS  מסע לאורך הגנגס בדרך לא קונוונציונאלית – אופני ריקשה, סירת משוטים וכל דבר אחר שזז. סרטו של דרור שוסטק המרכיב הסודי   אורי ונטע, בעלי המסעדה ההודית 24 רופי בת"א, השניים מחליטים לחזור להודו למסע של אמצע החיים לחיפוש אחר "המרכיב הסודי" באוכל ההודי וכדי לחזור לקסם של הודו.עידן של שינוי  The Shift of the Ages  סיפורה של תרבות המאיה, טנטרה   TANTRA סרט תיעודי המביט לתוך עולם הסמינרים וסדנאות הטנטרה שמתקיימים בצ'כיה. דברים שאנחנו לא מדברות עליהם THINGS WE DON’T TALK ABOUT סיפורי נשים מהאוהל האדום  ועוד.

 

כל הסרטים חדשים  והם יוצגו עם תרגום לעברית

במסגרת הפעילויות החוץ קולנועיות יתקיים מפגש קולנועי עם ניסים אמון זן מאסטר ומפתח שיטת הטריל ותרפיה, מפגש עם פרו'פ יעקב רז, מסע אל מוות וחלום  – על שליטה, ידיעה, ונוכחותו של המוות ועוד.

פסטיבל SPIRIT הפסטיבל הבינלאומי ה-7 לקולנוע רוחני 
The 7th International SPIRIT Film Festival

 

23-26 באוקטובר בסינמטק תל אביב

שתפו את הפוסט!